W ubiegłym roku wykryto więcej złośliwego oprogramowania dla komputerów Mac niż kiedykolwiek wcześniej

W ubiegłym roku wykryto więcej złośliwego oprogramowania dla komputerów Mac niż kiedykolwiek wcześniej

Z nowego badania wynika, że ​​w ciągu ostatnich 12 miesięcy nastąpił znaczny wzrost liczby złośliwego oprogramowania atakującego urządzenia z systemem macOS. Z raportu Atlas VPN wynika, że ​​w 1092 r. rozwój złośliwego oprogramowania dla systemu macOS wzrósł o 2020%, a hakerzy coraz częściej atakują urządzenia komputerowe Apple, w tym nowe komputery Mac M1. Ogółem w 674,273 r. wykryto 2020 56,556 nowych próbek złośliwego oprogramowania, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim, kiedy wykryto jedynie XNUMX XNUMX próbek.

LaComparacion cię potrzebuje! W nadchodzącym szczegółowym raporcie przyglądamy się, w jaki sposób nasi czytelnicy korzystają z VPN. Chętnie poznamy Twoją opinię w poniższej ankiecie. Nie zajmie to więcej niż 60 sekund twojego czasu.
Kliknij tutaj, aby rozpocząć ankietę w nowym oknie

Mac kontra Windows

Liczby pokazują, że rok 2020 był niestety rokiem sztandarowym dla złośliwego oprogramowania dla systemu macOS, a liczba nowych odmian wzrosła jak nigdy dotąd. Atlas VPN zauważył, że jeśli połączyć wszystkie nowe złośliwe oprogramowanie wykryte od początku monitorowania w latach 2012–2019, otrzymalibyśmy 219,257 2020 próbek, czyli znacznie mniej niż liczba odnotowana w 2012 r. W latach 2019–92.570 wykryto największą w historii liczbę nowych odmian złośliwego oprogramowania wykryto 2018 2020 próbek w 1 r., co pokazuje, że rok 22 był wyjątkowym rokiem dla aspirujących hakerów. „Fakt, że tworzenie nowego złośliwego oprogramowania jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek, przyczynia się do rekordowego wzrostu zagrożeń” – powiedziała Rachel Welch, dyrektor operacyjna w Atlas VPN. „W dzisiejszych czasach hakerzy nie potrzebują nawet zaawansowanych umiejętności programowania, ponieważ mogą kupić gotowy złośliwy kod, za pomocą odrobiny kodowania dostosować go do swoich potrzeb i stworzyć zupełnie nowe zagrożenie”. Sygnał alarmowy podniósł się na początku tego roku, gdy zaledwie kilka miesięcy po pojawieniu się pierwszych urządzeń Apple Silicon wykryto pierwsze natywne złośliwe oprogramowanie dla MacBooków z procesorem M1. GoSearch91,05.app, natywna wersja M2020 długo działającego wirusa Pirrit, generuje przychody poprzez spamowanie użytkowników wyskakującymi okienkami i reklamami. Pomimo wzrostu liczby złośliwego oprogramowania dla systemu macOS firma Atlas VPN zauważyła, że ​​liczba ataków wymierzonych w użytkowników systemu Windows pozostaje znacznie wyższa. Firma ustaliła, że ​​w 249.452 r. odkryto rekordową liczbę 135 miliona nowych próbek złośliwego oprogramowania dla systemu Windows, co oznacza średnio 2020 XNUMX zagrożeń dziennie, co oznacza, że ​​było ich XNUMX razy więcej. Windows niż macOS w XNUMX roku.