Chipy Apple M1 Max można łączyć, aby stworzyć potworny czterdziestordzeniowy procesor

Chipy Apple M1 Max można łączyć, aby stworzyć potworny czterdziestordzeniowy procesor

Nowe zdjęcia najnowszego krzemu Apple zdają się sugerować możliwość połączenia wielu chipów M1 Max w celu stworzenia niezwykle wydajnego modułu wielochipowego (MCM), który byłby idealny dla stacji roboczej Mac.

Jak zauważył YouTuber Vadim Yuryev, na spodzie M1 Max znajduje się interkonekt, który nie był prezentowany w żadnym oficjalnym materiale marketingowym Apple w chwili premiery.

Teoretycznie ta magistrala połączeń mogłaby umożliwić konfiguracje M1 Max z 2 lub nawet 4 chipami, zwielokrotniając i tak już niesamowicie imponującą wydajność oferowaną przez najpotężniejszy krzem Apple.

Widzisz to, czy po prostu mnie nie ma? Rzeczywiste kostki M1 Max mają na dole całą ukrytą sekcję, która w ogóle nie została pokazana na oficjalnych renderach kości M1 Max firmy Apple. Po prostu odwróć kolejny M1 Max i podłącz go do chipa M1 Max Duo. Następnie użyj macierzy Y/S dla M1 Max Quadra. https://t.co/McWmofJAls pic.twitter.com/JogRwUGvF62 Grudzień 2021

Zobacz więcej

Czy to „M1 Max Quadra”?

W październiku Apple wprowadził na rynek 2 nowe, wysokowydajne chipy: M1 Pro i M1 Max. Ten najnowszy system na chipie (SoC) ma aż pięćdziesiąt siedem miliardów tranzystorów, dziesięciordzeniowy procesor i trzydziestodwurdzeniowy procesor graficzny, przepustowość pamięci czterystu GB/s i do sześćdziesięciu czterech GB pamięci BARAN.

Specjaliści od edycji wideo i inne osoby, których praca wymaga wysokiej klasy mobilnej stacji roboczej, już zgłaszają ogromną poprawę wydajności M1 Pro i Max w porównaniu z poprzednią generacją MacBooka Pro.

Dla kontekstu niedawno okazało się, że MacBook Pro z procesorem M1 Max jest lepszy od Maca Pro wyposażonego w procesor graficzny za XNUMX dolara pod względem obciążeń graficznych, zużywając przy tym znacznie mniej energii.

Jednakże możliwość połączenia szeregowego wielu chipów M1 Max (należy pamiętać, że M1 Pro nie jest wyposażony w interkonekt) w jeden układ może odblokować jeszcze większą skalę wydajności.

Na przykład konfiguracja 4 M1 Max połączona z komputerem Mac Pro oferowałaby czterdzieści rdzeni procesora i sto dwadzieścia osiem rdzeni procesora graficznego, teoretycznie zwiększając wydajność czterokrotnie. Aby jednak taki projekt był możliwy, Apple musiałby zatrudnić układ E/S lub interkonekt sieciowy.

Do tej pory Apple milczało na temat swoich ukrytych planów połączeń międzysieciowych M1 Max. LaComparacion Pro poprosił firmę o komentarz, ale nie otrzymał natychmiastowej odpowiedzi.

Poprzez Tom's Hardware