iOS 15.3 jest tutaj, gorący po piętach iOS 15.2 i w przeciwieństwie do ostatniej aktualizacji nie ma tu wielu nowych funkcji. iOS 15.3 to znacznie mniejsza aktualizacja niż jego poprzednik, ograniczona do poprawek błędów, ale to nie znaczy, że nie należy go pobierać.

Początkowo myśleliśmy, że Apple mógł milczeć, ale teraz, gdy pojawił się oficjalny dziennik zmian, możemy potwierdzić, że w tym nowym oprogramowaniu nie ma żadnych ważnych nowych funkcji.

Naprawa błędów to tutaj nazwa gry i mają one na celu naprawienie kilku dość ciężkich błędów. Będziemy musieli poczekać na iOS 15.4 lub iOS 16, aby zobaczyć ważne wiadomości dla iPhone'a.

ciąć na polowanie

  • Co to jest? Najnowsza wersja iOS
  • Kiedy to wyszło? Teraz
  • Ile to będzie kosztować? To nic nie kosztuje

Data wydania i kompatybilność iOS 15.3

iOS 15.3 zaczął być wprowadzany na iPhone'y na całym świecie 26 stycznia 2022 r. Teraz powinieneś być w stanie pobrać oprogramowanie na smartfona i możesz to zrobić, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem aktualizacji iOS.

Jeśli chodzi o kompatybilność, jeśli Twój iPhone może uruchomić dowolną wersję iOS 15, będzie mógł uruchomić iOS 15.3.

Oznacza to, że będziesz mógł go uzyskać na wszystkim, od iPhone'a 6S, w tym iPhone'a SE (2020) i oryginalnego iPhone'a SE, a także iPoda touch (7. generacji).

Różne iPhone'y z różnymi funkcjami iOS 15

(Zdjęcie: Apple)

Funkcje iOS 15.3

Poniżej przeprowadzimy Cię przez ulepszenia wprowadzone w iOS 15.3, ale pamiętaj, że są to głównie poprawki błędów, a nie nowe funkcje.

Naprawa błędu Safari

Na początku stycznia upubliczniono poważną lukę w zabezpieczeniach Safari. Pozwoliło to na wyciek danych przeglądania, jeśli masz konta Google w Safari, a ta nowa aktualizacja jest używana do rozwiązania tego problemu.

Mówiono, że jest to problem z WebKit firmy Apple i sposobem korzystania z interfejsu IndexedDB Javascript API. Zasadniczo pozwalało to złośliwym witrynom na szpiegowanie historii przeglądania.

Jeśli korzystasz z Safari lub Google Chrome, zalecamy jak najszybszą aktualizację do iOS 15.3, aby upewnić się, że wszystko jest naprawione.

Inne poprawki błędów

Istnieją inne poprawki błędów w iOS 15.3. Być może największym, oprócz zmian w Safari, jest coś, co nazywa się błędem IOMobileFrameBuffer. Umożliwiał złośliwym aplikacjom wykonanie kodu z uprawnieniami jądra na niektórych urządzeniach.

Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że zostali dotknięci tym błędem, dlatego zalecamy jak najszybszą aktualizację, aby uniknąć tej luki w zabezpieczeniach.

Inne poprawki obejmują luki w funkcjach, takich jak iCloud, Crash Reporter i ColorSync. To wszystko są drobne błędy, ponieważ nie wiadomo o ich wykorzystywaniu.

Chcesz wiedzieć więcej? Możesz zagłębić się w dokumentację bezpieczeństwa Apple dla iOS 15.3 tutaj.

Udostępnij to