Polecane przejęcia technologii 2021 | komputerowy świat

Polecane przejęcia technologii 2021 | komputerowy świat
            En medio del coronavirus, 2020 fue impredecible en más formas de las que nadie podría haber imaginado.  Pero una cosa que se ha mantenido bastante constante fue el flujo constante de fusiones y adquisiciones (M&A) en la industria tecnológica.
Globalne transakcje fuzji i przejęć technologicznych w zeszłym roku wyniosły 634 miliardy euro, co oznacza wzrost o 91,8% rok do roku, według GlobalData. Wśród późnej fali dużych transakcji było przejęcie firmy Xilinx przez Advanced Micro Devices za 35 miliardów euro oraz przejęcie Slacka przez Salesforce za 27,7 miliarda euro. Jeśli chodzi o to, czy rok 2021 dotrzyma kroku zeszłemu rokowi, jeśli styczeń może minąć, nie będzie spowolnienia w dużych transakcjach w branży, innowacjach krzemowych i oprogramowaniu do współpracy. Oto największe do tej pory przejęcia technologii dla przedsiębiorstw w 2021 r., w odwrotnej kolejności chronologicznej:

28 stycznia — Workday przejmuje Peakon za 700 mln euro

Specjalista ds. oprogramowania do zarządzania finansami i zasobami ludzkimi, firma Workday, ogłosiła plany zakupu platformy zbierania opinii pracowników firmy Peakon za 700 mln euro w gotówce. Założona w Danii w 2014 roku firma Peakon zebrała do tej pory 68 milionów euro. Oferuje organizacjom narzędzie typu oprogramowanie jako usługa (SaaS) do regularnego śledzenia nastrojów pracowników i inne narzędzia do pomiaru zadowolenia pracowników, co czyni go wysoce uzupełniającym dodatkiem do narzędzi HR. „Dodanie Peakon do rodziny Workday będzie bardzo atrakcyjne dla naszych klientów, zwłaszcza po wyjątkowym ubiegłym roku, który wzmocnił znaczenie konsekwentnego dążenia do nastrojów pracowników, aby utrzymać ich zaangażowanie i produktywność”, Aneel Bhusri, współzałożyciel i współzałożyciel -nazwany CEO Workday w oświadczeniu.

27 stycznia: SAP przejmuje Signavio

Niemiecka firma programistyczna SAP ogłosiła przejęcie za nieujawnioną kwotę niemieckiej firmy Signavio, która specjalizuje się w natywnym zarządzaniu procesami biznesowymi w chmurze i inteligencji. Signavio został ostatnio wyceniony na 400 mln euro po rundzie finansowania w wysokości 177 mln euro w lipcu 2019 r. Ogłoszenie zostało ogłoszone wraz z nowym produktem SAP o nazwie Rise, pakietem istniejącego oprogramowania i usług SAP, którego celem jest zapewnienie klientom „transformacji biznesowej jako usługi” ”. SAP będzie dążyć do wykorzystania wiedzy Signavio w zakresie analizy procesów biznesowych, aby pomóc większej liczbie klientów zoptymalizować te procesy, gdy staną się one bardziej cyfrowe. „Nie mogę wystarczająco podkreślić, jak ważna jest dla firm możliwość projektowania, porównywania, ulepszania i przekształcania procesów biznesowych w całym przedsiębiorstwie w celu wspierania nowych możliwości i nowych modeli biznesowych” — powiedział Luka. Mucic, dyrektor finansowy i członek zarządu SAP. oświadczenie.

20 stycznia — Citrix przejmuje Wrike za 2.250 mld euro

Specjalista ds. wirtualizacji Citrix ogłosił planowane przejęcie producenta oprogramowania do współpracy Wrike za 2.250 miliarda dolarów w gotówce. Citrix ma już platformę cyfrowego miejsca pracy o nazwie Workspace i będzie starał się zintegrować sprzęt i technologię Wrike z tym produktem. „Razem Citrix i Wrike dostarczą rozwiązania potrzebne do obsługi cyfrowej przestrzeni roboczej w chmurze, która umożliwi zespołom bezpieczny dostęp do zasobów i narzędzi potrzebnych do współpracy i pracy tak wydajnie, jak to możliwe w dowolnym miejscu, kanale, urządzeniu lub lokalizacji.” David Henshall, prezes i dyrektor generalny Citrix, powiedział w oświadczeniu.

14 stycznia — Cisco przejmuje firmę Acacia za 4.5 miliarda euro

Cisco rozpoczęło rok od zakupu firmy zajmującej się technologią optyczną Acacia za 4.5 miliarda euro. Pierwotnie ogłoszona w lipcu 2019 r., wiele mówiło się o transakcji, a Cisco zapłaciło dodatkowe 1.900 miliarda dolarów, aby zabezpieczyć zakup w całej linii. Acacia z siedzibą w Massachusetts specjalizuje się w szybkich systemach optycznych, takich jak cyfrowe przetwarzanie sygnału, moduły fotonicznych układów scalonych i nadajniki-odbiorniki do użytku w centrach danych i produktach sieciowych. . huby, dostawcy chmury i usług. „Razem zainicjujemy naszą strategię przekształcania znanego nam świata optycznego za pomocą innowacyjnych rozwiązań zwiększających przepustowość sieci wewnątrz i na zewnątrz centrum danych” — powiedział Bill Gartner, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Optical Systems and Optics Group . . . w raporcie. Dyrektor generalny firmy Acacia, Raj Shanmugaraj, wraz z pracownikami firmy dołączą do działu optyki Cisco po zawarciu umowy.

13 stycznia: Qualcomm przejmuje Nuvię za 1.400 miliarda dolarów

Po eksplozji konsolidacji półprzewodników pod koniec 2020 r. Qualcomm ogłosił przejęcie Nuvii za około 1.4 miliarda euro. Działająca od dwóch lat firma z Santa Clara została założona przez zespół inżynierów Apple i produkuje wysokowydajne chipy do procesorów. „Zespół Nuvia jest uznanym innowatorem i podobnie jak Qualcomm ma duże doświadczenie w tworzeniu najnowocześniejszych technologii i produktów…. Razem mamy wyjątkową pozycję, aby na nowo zdefiniować IT i umożliwić naszemu ekosystemowi partnerów napędzanie innowacji i dostarczanie nowej klasy produktów i doświadczeń w erze 5G” – powiedział w oświadczeniu Cristiano Amon, prezes i dyrektor generalny Qualcomm.
<p>Copyright © 2021 IDG Communications, Inc.</p>