Zapewnienie programistom znanych narzędzi jest kluczem do cyfrowego sukcesu

Zapewnienie programistom znanych narzędzi jest kluczem do cyfrowego sukcesu
Ponieważ w zeszłym roku organizacje ze wszystkich branż zostały zmuszone do przystosowania się do nowego, napędzanego cyfrowo świata, takiego jak praca z domu, tempo transformacji cyfrowej wzrosło. Jednakże utrzymujące się niedobory wykwalifikowanej siły roboczej zagrażają planom transformacji organizacji, ponieważ ich pracownicy po prostu nie mają umiejętności, aby nadążać za tempem zmian. O autorze Chris Harris, wiceprezes ds. inżynierii terenowej w Couchbase. Organizacje znalazły się obecnie w sytuacji „haczyka dwudziestego drugiego”, w którym muszą w dalszym ciągu utrzymywać swoje umiejętności, aby wspierać starszą technologię, ale potrzebują także nowych umiejętności, aby unowocześnić się i oddzielić od tej przestarzałej technologii. Nowe umiejętności oznaczają nowe narzędzia, a biorąc pod uwagę przyspieszone tempo transformacji cyfrowej, wyposażenie programistów jest szczególnie istotne dla organizacji. Według niedawnej ankiety przeprowadzonej wśród XNUMX decydentów wysokiego szczebla w dziedzinie IT, XNUMX% zespołów programistycznych ma opóźnienia w realizacji bieżących projektów. Ponieważ nadzieje użytkowników na technologie cyfrowe stale rosną, organizacje muszą skoncentrować się na wyposażeniu programistów w narzędzia, które dobrze znają, aby zapewnić powodzenie projektów cyfrowych.

Słaby fundament

Poleganie na starszych technologiach jest problemem ogólnobranżowym i znacząco przyczynia się do rozwiązywania problemów stojących przed programistami w realizacji projektów transformacji cyfrowej. Ukryte problemy z infrastrukturą IT utrudniają programistom dostosowanie się do wzrostu popytu na usługi online po pandemii. Ponad jedna piąta brytyjskich programistów nie posiada obecnie technologii potrzebnej do osiągnięcia celów transformacji cyfrowej. Bez odpowiedniej technologii programiści mają trudności z tworzeniem innowacyjnych usług przy użyciu starszej technologii, która nie pasuje do tego zadania. Z drugiej strony, chociaż nowe technologie stanowią solidniejszą podstawę dla projektów cyfrowych, nie należy oczekiwać od programistów natychmiastowego dostosowania się do nowych technologii, które wymagają zupełnie nowego zestawu umiejętności.

Polepsz swoje umiejetnosci

Przyspieszone tempo transformacji cyfrowej spowodowane pandemią, w połączeniu z niedoborami umiejętności cyfrowych, stworzyło „burzę idealną”, która wywarła silną presję na programistów. W powyższej ankiecie ponad jedna czwarta decydentów IT w Wielkiej Brytanii twierdzi, że ich programistom brakuje umiejętności niezbędnych do osiągnięcia celów transformacji cyfrowej ich organizacji. Zrzuca to winę na programistów, nawet jeśli są to organizacje, które nie zapewniają odpowiednich szkoleń, nie zatrudniają wystarczającej liczby pracowników lub nie planują odpowiednio niedoborów wykwalifikowanej siły roboczej. Ta rosnąca presja na realizację nowych projektów oznacza, że ​​deweloperzy często proszeni są o wykonanie zbyt wielu zadań w zbyt krótkim czasie, co prowadzi do przytłoczenia, zmęczenia i wyczerpania. Na pierwszy rzut oka prostym rozwiązaniem tego niedoboru umiejętności cyfrowych wydaje się zwiększenie inwestycji w celu przekwalifikowania programistów w zakresie nowych umiejętności. Rozwiązanie jest jednak złożone. Zatrudnianie nowych, przeszkolonych pracowników to jedna z opcji, ale umiejętności cyfrowe są dość trudne do zdobycia i cieszy się dużym popytem, ​​co czyni je kosztowną opcją. Przeszkolenie personelu w zakresie obsługi nowych aplikacji również wiąże się z ogromnymi kosztami, ponieważ szkolenia są często czasochłonne i kosztowne. Ponadto programiści biorący udział w programach szkoleniowych są „poza pracą” przez cały proces szkoleniowy, co skutkuje wyższymi kosztami dla organizacji, podczas gdy uwaga ich personelu jest skupiona gdzie indziej. Utrudnia to organizacjom osiągnięcie celów transformacji cyfrowej, ponieważ ich programiści są zbędni wtedy, gdy są najbardziej potrzebni. Połączenie braku wygodnej infrastruktury i niedoborów umiejętności cyfrowych stworzyło błędne koło, w którym programiści są powstrzymywani przez przestarzałą technologię, ale brakuje im również umiejętności, które można by ulepszyć. Trzymanie się przestarzałej, starszej technologii ugrzęźnie w organizacjach, ale inwestowanie w nową technologię będzie wymagało radykalnej zmiany i inwestycji w nowe umiejętności, co będzie kosztować organizacje czas, pieniądze i zasoby.

Koniec ze starym, wejście z nowym

Aby uniknąć popadnięcia w rutynę, organizacje powinny starać się wprowadzać ulepszenia technologiczne, wykorzystując jednocześnie istniejące umiejętności swoich programistów. Chociaż zawsze będzie miejsce na rozwój personelu o nowe umiejętności, organizacje mogą wdrożyć technologie, które odpowiadają umiejętnościom, które już posiadają pracownicy. Dostępnych jest wiele narzędzi uzupełniających oryginalne umiejętności pracowników, takich jak języki programowania, technologie oparte na chmurze czy systemy bezpieczeństwa, które ułatwiają wdrażanie nowych technologii. Na przykład bazy danych działające w ustalonych językach SQL charakteryzują się elastycznością i elastycznością bazy danych NoSQL, przy jednoczesnym zachowaniu znajomości i spójności relacyjnej bazy danych. Usługi takie ułatwiają wdrażanie i tworzenie nowych aplikacji, minimalizując w ten sposób potrzebę nowych szkoleń i umiejętności. Inwestując w nowe technologie, które uwzględniają umiejętności i narzędzia łatwo dostępne dla programistów, organizacje są lepiej przygotowane do dostosowania się do rygorów transformacji cyfrowej. Zmniejsza także ryzyko, że organizacje dokonają kosztownych i czasochłonnych zmian technologicznych, a następnie będą się zastanawiać, dlaczego ich pracownicy nie są przygotowani do ich wykorzystania. Dając programistom znane narzędzia do pracy, dają im również taką samą pewność, jaką mają w swoich starych aplikacjach, pomagając im szybciej dostarczać klientom nowe, odświeżające usługi.