Trzy funkcje zapewniające pomyślną transmisję na żywo

Trzy funkcje zapewniające pomyślną transmisję na żywo
„Jedyną stałą rzeczą jest zmiana”. W świecie ukształtowanym przez pandemię Covid-19, która miała miejsce w ciągu ostatnich 18 miesięcy, ten cytat greckiego filozofa Heraklita nigdy nie był bardziej prawdziwy. Ukształtowany przez blokady i dystans społeczny świat, w którym żyjemy, uczymy się i pracujemy, zmienił się nieodwracalnie, a technologia stała się niezbędnym narzędziem współpracy, zaangażowania i sposobu, w jaki konsumujemy treści. o autorze Gordon Brooks jest prezesem wykonawczym i dyrektorem generalnym Zixi. Jeśli chodzi na przykład o to drugie, według Nielsena najpopularniejszą czynnością gospodyń domowych było słuchanie muzyki w stacji radiowej AM/FM lub serwisach streamingowych – 40% słucha codziennie. Zaraz za nim plasuje się oglądanie telewizji lub treści przesyłanych strumieniowo w przerwie w pracy – 33% z nich ogląda to codziennie. Ten wzrost strumieniowego przesyłania treści, zwłaszcza transmisji na żywo, nie jest zachowaniem, które prawdopodobnie ulegnie zmianie w dającej się przewidzieć przyszłości, dlatego ważne jest, aby przemysł medialny i rozrywkowy dostosował się i przyjął nowe technologie, aby móc prosperować. Mając to na uwadze, zidentyfikowaliśmy trzy kluczowe cechy infrastruktury przesyłania strumieniowego, które wspierają sprawne i wydajne przepływy pracy związane z multimediami. To są:

Przeanalizujmy po kolei.

1. Wrodzona zwinność

Nowoczesne przepływy pracy w streamingu muszą być w stanie szybko reagować na zmieniającą się dynamikę rynku, a także wykorzystywać nowe możliwości w miarę ich pojawiania się. Aby to zrobić, muszą być oparte na chmurze. Zwirtualizowane, zdefiniowane programowo przepływy pracy oferują poziom reakcji, którego nie można odtworzyć w żaden inny sposób. Z tego powodu obserwujemy, że coraz więcej dużych firm medialnych coraz częściej zwraca się w stronę kompleksowych przepływów pracy opartych na chmurze. Chmura zapewnia pięć głównych korzyści: większą elastyczność, oszczędność kosztów, większą niezawodność, krótszy czas wprowadzenia produktu na rynek oraz możliwość obsługi zwirtualizowanej i zdalnej siły roboczej (która później stanie się kluczowym elementem gospodarki po pandemii). Każdy z nich jest przekonującym powodem, aby samodzielnie przejść do chmury; Dodaj je, a łatwo zrozumiesz, dlaczego w badaniu przeprowadzonym w roku 35 tylko 2020% przyszłego rozwoju infrastruktury dotyczyło infrastruktury definiowanej sprzętowo. 65% przewidywało infrastrukturę definiowaną programowo, a biorąc pod uwagę zdolność pandemii do przyspieszenia wszystkiego w tym obszarze, bylibyśmy zaskoczeni, gdyby liczba ta nie była już wyższa.

2. Uniwersalna interoperacyjność

Dowolny adres IP, dowolny protokół, dowolna infrastruktura; Nowe, bardziej wydajne przepływy pracy związane z przesyłaniem strumieniowym będą oparte na protokole IP i przenośne. Przejście na przepływy pracy IP w branży medialnej jest zmianą pokoleniową wynikającą z wielu różnych czynników, od zmian w opcjach wyświetlania po przyjęcie przepływów pracy w sieci hybrydowej, wyższe przepływności, lepsze możliwości monetyzacji itp. Jest to również możliwe dzięki zwiększonej niezawodności, przyjęciu i demokratyzacji zarządzanych i niezarządzanych sieci IP poza tradycyjnymi metodami transportu. Zarządzane i niezarządzane sieci IP definiuje się jako obejmujące Internet, dzierżawione światłowód, komórkowe, w tym 5G, oraz satelitarny adres IP. Prawidłowo wykonany publiczny adres IP zapewnia większą odporność, wyższą niezawodność, mniejsze opóźnienia, wyższą jakość i znacznie większą elastyczność niż tradycyjne metody. Jeśli rozejrzysz się po branży, to właśnie tam tkwi dynamika. Inne metody transportu odegrały i nadal odgrywają ważną rolę w ogólnym rozwoju przepływów pracy opartych na protokole IP, lecz zasadniczo stają się ewolucyjnymi ślepymi zaułkami dla nowych, globalnych, multimedialnych przepływów pracy, których użyteczność dobiega końca. ścieżka. do łączności. Należy również uznać kluczowe znaczenie sieci 5G w tym obszarze. Do 5 r. sieć 1.3G wygeneruje 2028 biliona euro przychodów w przestrzeni medialnej i rozrywkowej, całkowicie zmieniając krajobraz mediów i zapewniając, że jeśli firmy nie będą jej wspierać, grozi im upadek lub nawet wyginięcie. Chmura jest również niezbędna do pomyślnego wdrożenia sieci 5G, podobnie jak pozostałe cztery kryteria 5C, czyli treści, operator, sieć komórkowa i konsument. Na przykład ostatni rok spędziliśmy pracując nad wdrożeniem z głównym nadawcą w celu przesyłania strumieniowego w sieciach Verizon 5G przy użyciu technologii AWS Wavelength Zone, aby umożliwić dostarczanie strumieni 4K UHD do celów komercyjnych z bardzo niskim opóźnieniem bez potrzeby stosowania satelitów. . Rezultatem jest zdefiniowana architektura obejmująca urządzenia lokalne (routery 5G) we wszystkich segmentach.

3. Możliwości oparte na danych

Na koniec należy wziąć pod uwagę rolę analizy danych w zapewnianiu QoE i nie tylko. Jest tu sporo komplikacji. Przeciążenie danych może generować zbyt wiele fałszywych alarmów, pozostawiając organizacje niepewne, co jest ważne, a co nie, natomiast podejście reaktywne, a nie predykcyjne, może być kosztowne i stresujące. Potrzebna jest lepsza analiza RCA (Root Cause Analysis), aby szybko zrozumieć przyczyny niestabilności i awarii, wyprzedzić je i przede wszystkim zapobiec im. Coraz większe wykorzystanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego ma tutaj duży wpływ, a odpowiednia aplikacja zmniejsza hałas i koszty, poprawia dokładność RCA, poprawia wydajność operacyjną oraz umożliwia podejście predykcyjne i proaktywne problemy z transmisją, umożliwiając użytkownikom otrzymywanie alertów o problemach. zanim one wystąpią.

Wnioski

Popęd, jaki stoi za audycją, jest niezaprzeczalny. Jednakże w szybko zmieniającej się dziedzinie na nieostrożnych czyhają pewne pułapki i istnieje możliwość, że wdrożenia rozwiązań będą zbyt restrykcyjne, aby zapewnić odpowiedni zwrot z inwestycji, zwłaszcza gdy patrzymy w przyszłość. Jednakże zapewniając współpracę z partnerami, którzy świadczą usługi charakteryzujące się nieodłączną elastycznością, uniwersalną interoperacyjność niezbędną do obsługi publicznych i prywatnych sieci IP, hybrydowego protokołu IP i 5G oraz możliwości opartych na danych w celu zapewnienia niezawodności i QoE, nadawcy i inne firmy medialne mogą pewni, że ich oferta przesyłania strumieniowego zaspokoi, a nawet przewyższy zapotrzebowanie konsumentów na treści przesyłane strumieniowo, teraz i w przyszłości.