Ghostwire Tokyo to nadchodząca gra Tango Gameworks, spółki zależnej Bethesdy, która wcześniej była odpowiedzialna za The Evil Within i jego doskonałą kontynuację. Podczas gdy firma macierzysta Bethesda została przejęta przez Microsoft, Ghostwire Tokyo pozostaje konsolą czasową wyłącznie na PS5, podobnie jak Deathloop Arkane Studios.

Ghostwire Tokyo zostało po raz pierwszy ogłoszone na konferencji Bethesda E3 2019 przez pierwszego dyrektora kreatywnego gry, Ikumi Nakamurę. Nastąpił okres ciszy radiowej, ale w ostatnich miesiącach widzieliśmy dużo więcej szczegółów na temat nadchodzącego horroru, który z opóźnieniem ukaże się na początku tego roku.

Jeśli nadal nie wiesz, czego się spodziewać po Ghostwire Tokyo, nie jesteś sam. Oprócz kilku zwiastunów i odrobiny informacji na oficjalnej stronie gry, Tango Gameworks pozostawiło nas (być może celowo) głównie w ciemności, jeśli chodzi o odkrywanie horrorów tej pokręconej i nadprzyrodzonej wersji japońskiej stolicy.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co do tej pory wiemy o Ghostwire Tokyo.

[Aktualizacja: Czy data premiery Ghostwire: Tokyo mogła ujawnić się w PlayStation Store? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.]

Ghostwire Tokio: Od razu do celu

  • Co to jest? Przygodowy horror z perspektywy pierwszej osoby od twórców The Evil Within
  • Kiedy mogę w to zagrać? Początek 2022 r.
  • W co mogę grać? PS5 (wyłącznie na konsolę czasową) i PC

Data premiery Ghostwire Tokyo

Ghostwire: captura de pantalla de Tokio que muestra dos manos en primer plano con un santuario sintoísta en el fondo

(Źródło zdjęcia: Tango Gameworks)

W lipcu 2021 r. ogłoszono, że Ghostwire Tokyo zostanie przesunięte do 2022 r. Na szczęście gra pojawiła się ponownie wraz z krótkim zwiastunem rozgrywki podczas prezentacji na PlayStation we wrześniu 2021 r., ogłaszając nową datę premiery już (wiosna) 2022 r. .

I chociaż nie ma jeszcze ściślejszej daty premiery, cieszymy się, że możemy zagrać w Ghostwire Tokyo (oczywiście z wyjątkiem dalszych opóźnień) mniej więcej w tym samym czasie, co planowane gry, takie jak Elden Ring i Tiny Tina's Wonderlands. .

W możliwym wycieku zgłoszonym przez MP1st, strona PlayStation Store dla Ghostwire: Tokyo wydaje się krótko wskazywać datę premiery 24 marca, która od tego czasu została usunięta (chociaż MP1st był w stanie zrobić zrzut ekranu przed ujawnieniem daty).

Bez oficjalnego ogłoszenia ze strony Bethesdy czy Tango Gameworks, nie możemy być pewni, czy jest to dokładna data premiery, ale jest to okno z początkiem 2022 roku.

Ghostwire Tokio Przyczepy

Chociaż od czasu jego ogłoszenia w 2019 roku otrzymaliśmy niewielką garść zwiastunów Ghostwire Tokyo, nadal nie wiemy, czego możemy się spodziewać w fabule poza kluczowym ustawieniem. Więcej na ten temat poniżej.

Na razie oto wszystkie ujawnione dotychczas zwiastuny nadchodzącego horroru.

Zwiastun „Hannya” na PlayStation Showcase 2021
Najnowszy zwiastun Ghostwire Tokyo daje nam lepsze spojrzenie na to, czego możemy się spodziewać po grze, prezentując różnorodne potwory i nadprzyrodzone moce, którymi włada nasz (jeszcze nienazwany) bohater.

Dodatkowo gra wydaje się mieć nieco otwarty projekt poziomów, o czym świadczy sekcja, w której protagonista używa mocy, aby teleportować się nad budynkiem z poziomu ulicy.

Wszystko to brzmi jak coś, co Tango Gameworks robi najlepiej: oszałamiająca koncepcja horroru, która z pewnością zaskoczy nasze umysły, gdy gra zostanie wydana w przyszłym roku.

Zwiastun premiery gry 2020
Ten zwiastun z zeszłego roku dał nam po raz pierwszy prawdziwy smak gry Ghostwire Tokyo, wprowadzając perspektywę pierwszoosobową i kilka drobnych elementów fabularnych. Ten zwiastun zadebiutował, zanim gra została opóźniona, więc niekoniecznie jest reprezentatywna dla ostatecznej wersji.

Zwiastun E3 2019
Po raz pierwszy usłyszeliśmy o Ghostwire Tokyo podczas konferencji prasowej Bethesda E3 2019. Ujawnili to doświadczony projektant Shinji Mikami (wcześniej odpowiedzialny za Resident Evil i The Evil Within) oraz ówczesny dyrektor kreatywny gry, Ikumi Nakamura, który wcześniej pracował nad The Evil Within i Bayonettą.

Ramka Ghostwire Tokio

Captura de pantalla de PlayStation Showcase de Ghostwire Tokyo que muestra un cruce de Shibuya desierto en Tokio

(Źródło zdjęcia: Sony)

Co dziwne, Ghostwire Tokyo rozgrywa się w Tokio. Ale nie takiej, którą z radością odwiedzilibyśmy jako zachodni turyści o oczach gwiazd. Według oficjalnej strony internetowej, to Tokio jest oblężone przez obłąkanego okultystę o imieniu Hannya, którego moce sprawiły, że cała populacja miasta rozpłynęła się w powietrzu. Dosłownie, jak widzimy w zwiastunach powyżej.

Zastępują je hordy stworzeń inspirowanych yokai, znanych jako Goście, w tym uczennice bez głów, mężczyźni w garniturach bez twarzy i nie tylko. Wydaje się, że pojawia się też mocny motyw parasola: poręczna osłona przeciwdeszczowa z zwiastunów gry. Jesteśmy pewni, że będzie to miało w jakiś sposób znaczenie symboliczne, ale nie wiemy jeszcze, jaką rolę odegrają.

Zgodnie z oczekiwaniami odwiedzimy różne ciekawe miejsca w Tokio, w tym Shibuya Crossing, Tokyo Tower oraz różne świątynie, parki i alejki.

Jak dotąd gra przypomina małżeństwo między tokijską scenerią zagłady Shin Megami Tensei a pierwszoosobową walką Dishonored, z kombinacją, z którą jesteśmy w porządku.

Gra Ghostwire Tokio

Captura de pantalla de PlayStation Showcase de Ghostwire: Tokio

(Źródło zdjęcia: Sony)

Ghostwire Tokyo pozwala nam sterować postacią gracza, której misja jest dwojaka. Muszą nie tylko dowiedzieć się, co się dzieje w tej demonicznej wersji Tokio, ale także znaleźć sposób na uratowanie własnej rodziny. Nie różni się więc zbytnio od motywacji Sebastiana Castellanosa w duologii The Evil Within, więc podobne motywy mogą pozostać w Ghostwire Tokyo.

Nasza postać gracza może korzystać z szerokiego wachlarza nadprzyrodzonych zdolności do walki z demonami Tokio. Zgodnie z oficjalną stroną Ghostwire Tokyo, te zdolności będą podlegały aktualizacji, więc możliwe jest, że pod koniec gry będziemy niezwykle potężni.

Podobnie jak The Evil Within 2, Ghostwire Tokyo wydaje się być osadzony na nieco otwartej mapie. Lokacje pokazane w zwiastunach wyglądają na rozległe i nadają się do eksploracji i możemy jedynie zakładać, że będą usiane tajemnicami, opcjonalnymi celami i dodatkową wiedzą, która może rzucić trochę światła na los Tokio.

Ghostwire Tokyo Wiadomości i plotki

Marcowa data premiery?

Bethesda potwierdziła, że ​​Ghostwire: Tokyo ukaże się na początku 2022 roku, ale wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie, kiedy możemy się tego spodziewać. Jednak nowy przeciek wskazuje na 24 marca jako możliwą datę.

Zgłoszone przez MP1st, strona Ghostwire: Tokyo w PlayStation Store krótko pokazała datę premiery 24 marca, która od tego czasu została usunięta (chociaż MP1st był w stanie zrobić zrzut ekranu przed usunięciem daty).

Bez oficjalnego ogłoszenia ze strony Bethesdy czy Tango Gameworks, nie możemy być pewni, czy jest to dokładna data premiery, ale mieści się ona w potwierdzonym oknie. Ponieważ to już niedaleko, mamy nadzieję, że wkrótce pojawi się oficjalna informacja. Pogłoski o lutowym stanie gry sugerują, że może to być nieuchronna możliwość.

Data premiery 2022
Ta ostatnia wiadomość towarzyszy nowemu zwiastunowi Ghostwire Tokyo, który został ujawniony podczas PlayStation Showcase we wrześniu 2021 r., jak zauważa zwiastun).

Z wyjątkiem dalszych opóźnień, oznacza to, że prawdopodobnie zobaczymy premierę Ghostwire Tokyo na PS5 i PC między lutym a czerwcem 2022 roku.

Premiera Xbox Game Pass?
Nie, niestety Ghostwire Tokyo nie pojawi się od razu na Xbox Series X/S. Podobnie jak Deathloop, gra będzie miała określony czas na wyłączność na PS5.

Jednak chociaż ważne jest, aby pamiętać, że nic nie zostało jeszcze potwierdzone, jeśli gra trafi na konsole Xbox, może zostać dodana do oferty Xbox Game Pass, biorąc pod uwagę, że Bethesda jest teraz częścią Microsoft Game Studios. rodzina.

Jeśli tak, Ghostwire Tokyo dołączyłoby do litanii innych tytułów należących do Bethesdy w ramach Game Pass, w tym Skyrim, Wolfenstein: The New Order, Doom Eternal i nie tylko.

możesz pogłaskać psa
Producent wykonawczy Shinji Mikami dał fanom wyjątkową aktualizację wkrótce po pierwszym ujawnieniu rozgrywki Ghostwire Tokyo. W krótkim zapowiedzi wyjaśniającym, co ma nadzieję osiągnąć w nowym tytule, Mikami potwierdził jeden szczegół, który musieliśmy usłyszeć. Tak, możesz pogłaskać urocze szczenięta w Ghostwire Tokyo, które z pewnością zapewnią ci cudowne i mile widziane wytchnienie.

Udostępnij to