Pilotażowy test inteligentnej ambulansu O2 5G

Pilotażowy test inteligentnej ambulansu O2 5G

O2 zapewni łączność mobilną na potrzeby prób inteligentnej ambulansu, aby przyspieszyć diagnozowanie pacjentów i poziom leczenia, jaki mogą zapewnić ratownicy medyczni.

Standardowa karetka wyposażona w technologię i możliwości 5G umożliwi ratownikom medycznym przeprowadzanie badań, zbieranie danych i komunikację z konsultantami podczas transportu pacjenta do placówki medycznej.

„Nie jest tajemnicą, że presja na nasze usługi zdrowotne rośnie. Opieka zdrowotna to jeden z obszarów, który odniesie największe korzyści z technologii 5G, charakteryzującej się szybszym, wydajniejszym przetwarzaniem i znaczną wydajnością” – powiedział Derek McManus, menedżer ds. emisji CO2.

Inteligentna karetka O2

„Dlatego wspieramy wersję próbną AutoAir 5G firmy Smart Ambulance, aby przyspieszyć przyjęcie technologii jazdy autonomicznej i połączonej z siecią oraz odblokować korzyści płynące z 5G dla społeczności i firm”. „.

Dodanie 5G umożliwi ratownikom dostęp do szybszych prędkości pobierania i pobierania, a także niezawodnej łączności i niskich opóźnień podczas rozmów ze specjalistami.W ambulansie znajdą się także smartfony Samsung Galaxy S10, dzięki technologii dwóch nowych firm zaangażowany w akcelerator Wayra spółki-matki O2, Telefóniki.

Visionable zapewni platformę współpracy wideo i głosowej, która umożliwi prowadzenie konferencji na żywo oraz wysoką jakość obrazu, która umożliwi dokładniejszą analizę medyczną. Jednocześnie Launchcloud zapewni narzędzia do gromadzenia danych, które ułatwią śledzenie zasobów, zgodność i dalszą automatyzację, a także narzędzia API do integracji z platformami chmurowymi.

Testy odbędą się w Millbrook Proving Land Vehicle Test Center w Bedford, w którym obecnie znajduje się stanowisko testowe 5G. W tym przypadku O2 zapewnia również łączność potrzebną do testów z udziałem pojazdów podłączonych do sieci i autonomicznych.