Zdalne technologie stymulują przemysł morski

Zdalne technologie stymulują przemysł morski

Jeśli chodzi o branże przechodzące transformację cyfrową na dużą skalę, branża morska może nie być pierwszą, która przychodzi na myśl. Jednak od przyjęcia technologii blockchain po postępy w morskich operacjach wiatrowych, rozwój ochrony mórz i nie tylko, zdalna technologia otwiera nowe możliwości pracy na morzu. Jednym z tych postępów jest przyspieszone projektowanie i produkcja bezzałogowych statków nawodnych (USV), które mogą wykonywać zadania z powierzchni oceanu, będąc kontrolowanym na lądzie z Centrum Operacji Zdalnych (ROC). . USV zaczynają zastępować niektóre technologie stosowane w przemyśle morskim, ale co ciekawsze, stwarzają możliwości zupełnie nowych sposobów pracy opartych na zautomatyzowanej technologii. Dzięki szerokiej gamie zastosowań oceanograficznych, w tym badań morskich, monitorowania i eksploracji, USV mogą zmienić środowisko pracy w przemyśle. Aplikacje te mogą zacząć zmniejszać zależność od większych statków, umożliwiając organizacjom morskim większą elastyczność.

Zwiększone bezpieczeństwo i wydajność

Prowadzenie zdalnych operacji za pomocą USV przynosi branży morskiej wiele korzyści, z których jedną z najważniejszych jest ogromna redukcja ryzyka dla personelu morskiego. Możliwość rozmieszczania i zarządzania zdalnymi statkami z ROC w dowolnym miejscu na świecie oznacza, że ​​znacznie mniej osób musi pracować w ekstremalnym i potencjalnie niebezpiecznym środowisku morskim. Wspieraj krytyczne zadania branżowe, takie jak badania tras kabli transoceanicznych, które są niezbędne do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na komunikację danych. Wprowadzenie USV pozwala na wykonywanie tych zadań przy minimalnym ryzyku dla zdrowia i bezpieczeństwa oraz znacznych oszczędnościach operacyjnych w porównaniu z wykonywaniem tego samego zadania na statkach załogowych. Ponadto USV zapewniają niezwykle wydajny sposób gromadzenia danych, umożliwiając organizacjom morskim uzyskiwanie lepszych analiz na potrzeby analizy biznesowej, zapewniając głębszy wgląd, a tym samym lepsze porady dla swoich klientów. W miarę jak USV pomagają pracownikom przechodzić z kariery offshore do onshore, organizacje są coraz lepiej przygotowane do optymalizacji swoich zespołów przy użyciu przetwarzania w chmurze i usprawnionej infrastruktury IT. Wdrażając technologię zdalnie, personel może ustalać priorytety złożonych zadań analitycznych zamiast spędzać czas na wspieraniu etapów realizacji. Prowadzi to do kolejnej korzyści: wyższej produkcji i szybkości w przekazywaniu informacji klientom. Kluczową kwestią, o której należy pamiętać, jest to, że technologia nie zastępuje zapotrzebowania na wykwalifikowany personel; raczej pozwala im pracować wydajniej iw bezpieczniejszym środowisku. Personel przenoszący się z zewnątrz ma do odegrania kluczową rolę w analizie danych zebranych przez RSU, gromadzeniu informacji i formułowaniu rekomendacji dla klientów. USV i ulepszona łączność między statkiem a lądem pozwalają im to robić bez spędzania długich okresów na morzu, narażonych na potencjalnie niebezpieczne warunki.

Bardziej ekologiczna technologia i zrównoważone rozwiązania

Wraz z poprawą operacji, większy zrównoważony rozwój jest niezbędny dla przyszłości przemysłu morskiego. Plan działania na rzecz gospodarki morskiej do 2050 r. opracowany przez rząd Wielkiej Brytanii wyznacza ambitny cel globalnych statków o zerowej emisji do 2050 r., co oznacza, że ​​organizacje muszą dokonać dużych zmian w najnowocześniejszych technologiach, aby dostosować się do tej polityki i zmian w przepisach, które prawdopodobnie nastąpią. Integracja i przyjęcie USV w porównaniu z tradycyjnymi statkami przyniesie znaczne korzyści z ogólnego wpływu żeglugi i operacji morskich na środowisko. Niektóre USV mają hybrydowe silniki wysokoprężno-elektryczne, które pozwalają statkowi pływać dalej na morzu przez dłuższy czas, jednocześnie znacznie zmniejszając ślad węglowy. Więcej operacyjnych USV doprowadzi do mniejszej liczby większych i bardziej zanieczyszczających statków, co stanowi ogromny krok naprzód w poprawie długoterminowego zrównoważonego rozwoju przemysłu morskiego.

Projektowanie operacji zdalnych na dużą skalę

W Fugro wierzymy, że USV odegrają kluczową rolę w przyszłości eksploracji i operacji morskich, dlatego nawiązaliśmy współpracę z SEA-KIT International, globalnym dostawcą zaawansowanych technologicznie rozwiązań. dla przemysłu morskiego i badawczego. Dzięki temu partnerstwu pomagamy napędzać rozwój USV w celu wspierania zwiększonego wykorzystania zdalnie sterowanych pojazdów (ROV) i autonomicznych pojazdów podwodnych (AUV) do badania zasobów morskich. Nasza nowa gama USV, opracowana z wykorzystaniem SEA-KIT, będzie zużywać do 95% mniej paliwa niż tradycyjne statki, wspierając w ten sposób międzynarodowe ambicje dotyczące globalnej zerowej emisji w przemyśle morskim. Wszyscy w branży morskiej odniosą ogromne korzyści z przyjęcia technologii zdalnej. Zmiany te umożliwią szybsze, wydajniejsze i bezpieczniejsze operacje morskie, działające na znacznie bardziej zrównoważoną skalę, a także przyspieszą znaczącą transformację cyfrową przemysłu morskiego.