Technologia jest źródłem „wielkiej rezygnacji”

Technologia jest źródłem „wielkiej rezygnacji”

Słyszeliście o wrześniowym exodusie? Ponad 4 miliony Amerykanów rzuciło pracę w tym miesiącu, bijąc rekord rezygnacji ustanowiony w poprzednim miesiącu. Według raportu Microsoft około XNUMX% zwolnionych pracowników również rozważa odejście.

Kryzys jest jeszcze gorszy w technologii. TalentLMS i Workable poinformowały niedawno, że XNUMX% amerykańskich pracowników technicznych planuje odejść z pracy w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

To nie tylko USA. Wielka Rezygnacja to zjawisko na skalę światową.

Eksperci wskazują na wiele przyczyn tego trendu, od rządowych programów stymulacyjnych i rozwoju pracy zdalnej, po wzmocnienie pozycji milenialsów, a nawet pandemię.

Generalnie nie ulega wątpliwości, że narasta niezgodność między rzeczywistością a oczekiwaniami co do doświadczenia pracownika.

Co gorsza, im więcej osób rzuca palenie, tym trudniejsze staje się życie tych, którzy pozostają w pracy. Dotyczy to wyłącznie pracowników technicznych. Działy IT mają wyjątkowo mało personelu, a ponieważ Wielka Rezygnacja mocniej uderza w pracowników technicznych, każdy pracownik doświadcza więcej przestojów, cyberataków i spowolnień wdrażania.

To jest sytuacja nagła. Musisz wiedzieć, dlaczego tak wiele osób rzuca palenie.

Wiele powodów, dla których ludzie rezygnują

Po szczegółowym przeanalizowaniu wywiadów, ankiet i raportów sporządziłem listę najważniejszych powodów, dla których ludzie rzucili palenie podczas Wielkiej Rezygnacji. To są:

Chociaż te powody nie są zaskakujące, ważne jest, aby zrozumieć, co każdy z nich ma wspólnego.

Chodzi o technologię... i kulturę.

Ponieważ firmy każdej wielkości łamią sobie głowę i próbują to naprawić, prawda jest taka, że ​​nasze produkty technologiczne i sposób ich wykorzystania, a także nasza kultura zarządzania i interakcji z pracownikami są właśnie tym, co napędza ludzi.

Technologia frustruje pracowników, powoduje tarcia i inercję, blokuje postępy pracowników i ich upodmiotowienie, tworzy zbędną pracę i wywołuje poczucie izolacji i bezsilności.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​lepsza technologia to duża część rozwiązania. Oto, co musisz zrobić, aby zacząć zatrzymywać i przyciągać pracowników.

Przyczyn Wielkiej Rezygnacji jest wiele. Ale nadszedł czas, abyśmy docenili rolę, jaką technologia odegrała w masowym oddzielaniu pracowników i rolę, jaką może odegrać w przywracaniu ludzi poprzez tworzenie elastycznego, wspierającego i wzmacniającego miejsca pracy, które wzmocni pracowników. Szczęśliwy, produktywny i oddany firmie. misja.

Prawa autorskie © dwa tysiące dwadzieścia jeden IDG Communications, Inc.