T-Mobile 5G jest gotowy na dużą poprawę prędkości

T-Mobile 5G jest gotowy na dużą poprawę prędkości

T-Mobile osiągnął prędkość ponad 3 Gb/s w swojej samodzielnej sieci 5G (5G SA), łącząc wiele kanałów widma poprzez agregację nośników.

Amerykański operator telefonii komórkowej połączył dwie części widma w paśmie 2,5 GHz z jedną w paśmie 1900 MHz, aby skutecznie stworzyć 210 MHz pojemności średniego zasięgu, aby osiągnąć pożądaną szybkość transmisji.

T-Mobile twierdzi, że po raz pierwszy operator dokonał takiego wyczynu w sieci produkcyjnej na żywo przy użyciu urządzenia komercyjnego – w tym przypadku Samsunga Galaxy S22 zasilanego przez Qualcomm – i że klienci mogli zobaczyć korzyści wcześniej. później.

Szerokopasmowa sieć 5G FWA

T-Mobile korzysta już z agregacji operatorów w części swojej sieci, a klienci mogą uzyskać dostęp do obu kanałów 2,5 GHz.

Trzeci dodatkowy kanał 1900 MHz zostanie dodany jeszcze w tym roku, dzięki czemu każdy posiadacz Galaxy S22 będzie mógł skorzystać z ogólnej prędkości transmisji.

„Ten test pokazuje niesamowitą moc widma średniopasmowego i stanowi kolejny duży krok naprzód w kierunku samodzielnej sieci 5G” – powiedział Neville Ray, prezes ds. technologii w T-Mobile. „Tylko T-Mobile oferuje dziś klientom samodzielną, ogólnokrajową sieć 5G, a my jesteśmy liderem dzięki nowym funkcjom zwiększającym wydajność, które zapewniają niesamowite prędkości i realizują naszą wizję stworzenia sieci o największej przepustowości w kraju”.

T-Mobile twierdzi, że jego sieć 5G obejmuje obecnie 315 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych, z czego 225 milionów ma dostęp do szybszej usługi „Ultra Capacity 5G”. Oczekuje się, że ta ostatnia liczba osiągnie 260 milionów do końca tego roku i 300 milionów w 2023 roku.

Operator mający obsesję na punkcie magenty zaczął wdrażać Voice over New Radio (VoNR) (otwiera się w nowej karcie) w wybranych lokalizacjach, umożliwiając użytkownikom nawiązywanie i odbieranie połączeń telefonicznych za pomocą 5G, argumentując, że zapewni to lepsze wrażenia 5G i większą spójność.