Przyszłość mobilności w przedsiębiorstwie: zarządzanie urządzeniami mobilnymi i zalety 5G

Przyszłość mobilności w przedsiębiorstwie: zarządzanie urządzeniami mobilnymi i zalety 5G

Obecnie firmy polegają na mobilności jako sposobie na utrzymanie produktywności, łączności i odpowiedniego zarządzania rozproszonymi i zdalnymi pracownikami. Zgodnie z raportem Technavio, światowy rynek BYOD (przynieś własne urządzenie) i mobilności dla przedsiębiorstw ma wzrosnąć o 862,29 mln USD do 2024 r. Ponieważ mobilność przedsiębiorstw stale rośnie i wdrażanych jest coraz więcej urządzeń, firmy muszą spoglądać w przyszłość, aby szukać sposobów na zwiększenie elastyczności i skalowalności. Łączność 5G będzie miała ogromny wpływ na mobilność przedsiębiorstw i przyniesie znaczne korzyści pracownikom zdalnym. Przyjrzyjmy się, co nas czeka i jak należy wykorzystać te rozwiązania, aby przenieść działalność biznesową na wyższy poziom. O autorze Joe Fizor jest głównym inżynierem ds. rozwiązań w TBI

Zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM)

Ponieważ firmy zwiększają liczbę używanych urządzeń mobilnych, zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM) staje się coraz ważniejsze. Zarządzanie tymi urządzeniami oraz konieczność zapewnienia odpowiedniej dostępności i bezpieczeństwa to duże i czasochłonne zadanie dla firm. Ważna jest stała widoczność i skuteczne wykrywanie zagrożeń. Rozwiązania MDM pozwalają wdrożyć zabezpieczenia na wszystkich urządzeniach w sieci korporacyjnej. Następnie można ustanowić odpowiednie protokoły w celu podjęcia odpowiednich działań w przypadku zidentyfikowania incydentów bezpieczeństwa lub potencjalnych zagrożeń. Pracownicy korzystający obecnie z urządzeń osobistych lub niezaufanych do łączenia się z informacjami o krytycznym znaczeniu dla firmy tworzą wiele łatwo dostępnych punktów wejścia dla atakujących. Nastąpił wzrost naruszeń spowodowanych kradzieżą lub atakiem odblokowanych smartfonów przy użyciu niezabezpieczonych aplikacji firm trzecich; Niedawny wyciek danych na Twitterze jest przykładem ataku polegającego na naruszeniu danych z telefonu komórkowego. Zdalna siła robocza jest łatwym celem dla wielu cyberprzestępców; Organizacje powinny nadać priorytet szkoleniom w zakresie świadomości bezpieczeństwa, aby zwiększyć swoją wiedzę na temat phishingu i oszukańczych kampanii e-mailowych. MDM nie tylko umożliwia firmom dostarczanie pracownikom aplikacji, aby upewnić się, że mają telefon programowy, CRM, adres e-mail klienta itp., ale także pomaga zabezpieczyć urządzenia. telefony komórkowe pracowników. W niektórych przypadkach może nawet pomóc zoptymalizować usługi mobilne, wykorzystanie danych i koszty abonamentu telefonii komórkowej. MDM może być trudnym tematem dla niektórych firm stosujących zasady BYOD, ale aplikacje biznesowe nadal mogą być ograniczone i chronione za pomocą wielu rozwiązań MDM. Oddziela to urządzenia osobiste, aplikacje i informacje od informacji biznesowych i dostępu. Kolejną zaletą MDM jest zapewnienie, że gdy użytkownik opuści lub zostanie rozwiązany, urządzenie zostanie wyczyszczone w celu ochrony danych firmowych, a dane osobowe pozostaną nienaruszone. Jest to niezwykle przydatne w przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia. Widzimy wielu klientów, którzy próbowali wdrożyć MDM lub skorzystać z podstawowych rozwiązań, które mogą być oferowane za pomocą istniejących narzędzi. Należy pamiętać, że nie wszystkie rozwiązania MDM są sobie równe. Jak wspomniano powyżej, organizacje mogą zapewnić, że użytkownicy mają odpowiednie (zatwierdzone przez przedsiębiorstwo) aplikacje do swoich funkcji. Ustawienia można również ustawić tak, aby odmówić dostępu, jeśli użytkownik przebywa poza regionem/krajem lub nie zaktualizował zabezpieczeń terminala/brakujących poprawek.

Korzyści z 5G

Podobnie jak MDM, nie wszystkie rozwiązania 5G są sobie równe. 5G radykalnie zwiększy wydajność dla wielu użytkowników dzięki opcjom w zakresie 6-60 GHz oferującym znacznie wyższą przepustowość i wydajność. Należy jednak pamiętać, że istnieją również wąskopasmowe rozwiązania 5G do bardziej ogólnych zastosowań lub zastosowań IoT, które zawsze będą wykazywać ulepszenia w stosunku do istniejących rozwiązań 4G LTE. Błyszczący, superszybki nowy 5G robi więcej, aby zmienić pracę zdalną. Pracownicy mogą szybciej i łatwiej przesyłać duże ilości danych za pomocą sieci 5G, dzięki czemu zadania biznesowe, które wcześniej były wykonywane tylko na miejscu, mogą równie szybko wykonywać poza nim. To znacznie poprawia połączenie użytkownika pracującego w domu (WFH). Produktywność i wydajność można poprawić, zapewniając dedykowane połączenie użytkownikom WFH, unikając połączeń na poziomie ogólnym i przeciążenia ze strony usług nadawczych/innych użytkowników korzystających z tego samego połączenia. Pozwala to na lepszą odporność połączeń klasy konsumenckiej, a firmy mogą również uniknąć kosztów budowy dzięki wdrożeniu. 5G pomaga również zwiększyć wydajność urządzeń AI i IoT dzięki szybszemu przetwarzaniu informacji i przepustowości umożliwiającej podłączenie dużej liczby urządzeń. Ale za jaką cenę. Zdolność urządzenia IoT do wysyłania poufnych informacji stwarza większe możliwości ataków. Zwiększona przepustowość może również prowadzić do bardziej niszczycielskich ataków DDoS, dlatego niezwykle ważne jest zapewnienie odpowiednich zabezpieczeń IoT.

Przyszłość mobilności korporacyjnej

W tym roku widać wyraźny wzrost mobilności biznesowej, który nie zwalnia tempa. Firmy będą więcej inwestować w te rozwiązania, ponieważ obecnie w dużym stopniu polegają na mobilności, aby zachować wydajność i produktywność. Aby jak najlepiej wykorzystać te rozwiązania, należy skupić się na zarządzaniu mnogością urządzeń, utrzymywaniu solidnych środków bezpieczeństwa urządzeń i świadomości pracowników, a także uwzględnianiu najnowszych możliwości i rozwiązań. Pracownicy zdalni potrzebują bezpiecznej łączności i szybkiego dostępu do aplikacji o znaczeniu krytycznym, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli i widoczności przez firmy. Organizacje powinny ocenić swoje rozwiązania w zakresie mobilności, aby wykryć wszelkie luki lub słabe strony i znaleźć odpowiednie rozwiązania. Muszą zastanowić się, jak mobilność wpłynie na ich przyszłe plany biznesowe, osiągając pożądane rezultaty, nie tracąc z oczu skalowalności.