Dlaczego prawdziwe możliwości IoT są teraz poza domem?

Dlaczego prawdziwe możliwości IoT są teraz poza domem?

Internet rzeczy (IoT) to ogromna szansa w sektorze technologicznym, Gartner prognozuje, że liczba punktów końcowych IoT na samym tylko rynku korporacyjnym i motoryzacyjnym sięgnie w tym roku 5.8 miliarda. O autorze David Parry-Jones, wiceprezes EMEA i APAC, Twilio. W miarę rozprzestrzeniania się inteligentnych urządzeń w domu, a giganci technologiczni, tacy jak Google i Amazon, przejmują większość inteligentnych asystentów, poza domem pojawiają się niewykorzystane możliwości. Ta przestrzeń jest zbyt duża i zróżnicowana, aby mogła zdominować ją niewielka grupa dużych firm technologicznych, co oznacza możliwości dla mniejszych, bardziej zwinnych graczy.

Problemy z ekosystemem.

Problem polega na tym, że globalny ekosystem łączności IoT jest rozdrobniony, z wieloma przeszkodami do pokonania, aby iść naprzód. Zarządzanie flotą urządzeń podłączonych do telefonów komórkowych jest, delikatnie mówiąc, trudne, a programiści już musieli radzić sobie z tymi zawiłościami, zanim jeszcze zaczęli tworzyć rozwiązania. Ponadto punkt wejścia dla rozwoju IoT zawsze był wysoki, początkowy koszt rozwoju produktu jest nieuchronnie znacznie wyższy niż w przypadku oprogramowania. Dobrą wiadomością jest to, że nowe postępy znacznie obniżyły bariery w tworzeniu połączonych produktów, co oznacza, że ​​możliwości IoT poza domem są teraz praktycznie nieograniczone. Sieci LPWA (Low Wide Area Wide Area) znacznie obniżają koszty w Stanach Zjednoczonych, a dzięki tej technologii sprawdzonej już w Wielkiej Brytanii zwiększona dostępność zwiastuje nową erę dla podłączonego obiektu. Dziś wszystko jest połączone. Od czasu wynalezienia sieci telefonicznej i pojawienia się Internetu zmierzamy właśnie w tym kierunku. Teraz, dzięki technologiom takim jak 5G i wąskopasmowy IoT, zaprojektowanym w celu otwarcia i przyspieszenia krajobrazu łączności, programiści mają jeszcze większe szanse na obalenie dominacji wielkich technologii w przestrzeni IoT, wykraczającej poza przeciętne inteligentne urządzenie domowe.

Zakłócenie stwarza nowe możliwości

Podobnie jak smartfon zmienił sposób, w jaki konsumenci wchodzą w interakcje ze światem online – od kupowania nowej pary butów po tworzenie nowego konta bankowego teraz na ekranach naszych telefonów – IoT będzie miał podobny efekt w interakcji z przedmiotami. Ponieważ wszystko, od koszy na śmieci po szczoteczki do zębów, jest teraz wyposażone w inteligentne funkcje, propozycja wartości dla rzeczy, które kupujemy, zmienia się całkowicie, a nowi gracze mają szansę się dostać. Tutaj wkraczają programiści, a poza domem jest to terytorium do wygrania. W ten sam sposób, w jaki rewolucja w smartfonach doprowadziła do powstania nowego zestawu zasad programowania do integracji świata online z telefonami, które nosimy, rewolucja IoT ukazuje nowy zestaw możliwości. Smartfon stworzył lukę dla wejścia na rynek nowego rodzaju biznesu: Twittera, AirBnb, Ubera, a teraz inteligentne obiekty zaczną robić to samo.

Deweloperzy są niezbędni.

Deweloperzy będą kluczem do odblokowania tych drzwi. Są kluczem do stworzenia ekosystemu połączonych technologii, a IoT to po prostu najnowsza technologia, która dołącza do tego kręgu, ostatni element układanki. Dzięki niższym barierom wejścia i obniżonym kosztom, programowalne rozwiązania pozwalają programistom uwolnić swoją kreatywność we wszystkim, od rozwiązań mikromobilności po inteligentne zarządzanie odpadami. Wszystko, co pozostaje do zobaczenia, to następny moment „a-ha”, następne oczywiste rozwiązanie trwającego problemu. Możliwości są nieograniczone, gdy możesz łatwo zidentyfikować problemy w naszych codziennych interakcjach ze światem fizycznym, a rozwiązanie może być w zasięgu ręki.