Pięć najczęściej oglądanych Super Bowl wszechczasów

Jeśli to czytasz, prawdopodobnie oglądasz transmisję na żywo z Super Bowl w niedzielę, 7 lutego… i prawdopodobnie wiesz o wiele więcej na ten temat. Mecz o mistrzostwo NFL to jedno z największych wydarzeń sportowych w roku, a dzięki zaciekłej lojalności fanów i jeszcze bardziej zaciekłej rywalizacji drużynowej zarezerwowanej na jedną noc każdego roku, można było zobaczyć monumentalne spektakle. w historii ligi i kilka Super Bowl. klas. Oczywiście nie wszystkie Super Bowl są sobie równe. Niektórzy widzą, jak Rams zdobywają tylko trzy punkty w pełnych meczach, a niektórzy widzą gwizdek Patriotów w ostatnim przyłożeniu po dogrywce, aby zakończyć powrót z 25 punktami. Jednak często to historie i historie z każdego meczu są najlepszymi transmisjami, a bitwy z największą odwagą za nimi często skutkują największą oglądalnością i szansami na Super Bowl. Które Super Bowl były najchętniej oglądane w historii? Te mistrzostwa zajmują zdecydowaną większość najczęściej oglądanych programów w amerykańskiej telewizji, a pięć najczęściej oglądanych meczów liczymy według średniej liczby widzów.

1. Super Bowl XLIX: 114,44 mln widzów w NBC

Super Bowl más visto

(Źródło: The Associated Press) Z 114,44 milionami widzów, Super Bowl XLIX 2015 to najczęściej oglądane mistrzostwa NFL w historii. Aktualny mistrz Seattle Seahawks powrócił na boisko po zwycięstwie w 2014 roku, ale w starciu z nimi Patriots kradną zwycięstwo dzięki niesamowitej ostatecznej obronie. To była gra, która trzymała wszystkich tych widzów na krawędzi ich miejsc, z remisem do przerwy na 14-14, zanim Patriots przejęli prowadzenie, osiągając wynik 28-24 przed ostatnimi dwiema minutami gry. Pozostało 26 sekund, a zwycięstwo jest w zasięgu ręki Seattle. Ustawiony na linii boiska i gotowy, by ponownie sprowadzić Lombardiego do domu, Russell Wilson wykonuje kontrowersyjne i rozdzierające serce podanie, które zostaje odebrane przez debiutanta Patriots, Malcolma Butlera. Przechwycenie przyniosło Patriotom pierwszy Super Bowl od 10 lat. Więc to była dobra robota, że ​​Super Bowl XLIX był nie tylko najczęściej oglądanym Super Bowl w historii, ale także najczęściej oglądanym jednokanałowym programem telewizyjnym w historii amerykańskiej telewizji. Nawet jeśli nie ośmieszyłeś się podczas finałów White Punch, z pewnością zauważyłeś uroczego leworęcznego rekina, który debiutował w NFL podczas występu Katy Perry w przerwie meczu.

2. Super Bowl XLVIII: 112,19 mln widzów w telewizji Fox

(Zdjęcie: Getty Images) Rok przed tym, jak Seattle poniosło ostatnią drugą porażkę, świętowali na stadionie MetLife w New Jersey. Właśnie zapewnili sobie pierwsze zwycięstwo w Super Bowl, w którym zwycięzca zdobył 40 punktów i utrzymał przeciwników poniżej 10. To po prostu nie poszło do Denver Broncos, mimo że zremisowali z Seahawks o pierwsze miejsce w swojej dywizji. i robiąc jeszcze większe show, sprowadzając najlepszą ofensywę w lidze do gry przeciwko broniącej obronie. Przy tak zaciętej grze w karty nie było niespodzianką, że 112.19 miliona widzów obejrzało mecz o mistrzostwo w Fox, chociaż katastrofalny wynik Broncos był nieco bardziej zaskakujący z dnia na dzień.

3. Super Bowl 50: 111,86 mln widzów w telewizji CBS

(Źródło zdjęcia: Getty Images) Jednak Broncos wrócili do siodła na Super Bowl 50 w 2016 roku, a 111.86 miliona widzów oglądało, jak wygrywają z Carolina Panthers. To był przełomowy rok, kiedy NFL świętowało swoje 50. mistrzostwo, a Beyonce była na etapie przerwy. Pantery właśnie zakończyły swój najlepszy sezon w historii franczyzy, wygrywając 15 z 16 spotkań. Mimo to Broncos wciąż byli gorący po kradzieży miejsca w Super Bowl od Steelers, zdobywając niesamowite 11 punktów w ostatnich minutach dywizji prekursorów. Obejmując prowadzenie na początku, Denver został uznany za słabszego przez cały pierwszy kwartał.

4. Super Bowl XLVI: 111,35 mln widzów w NBC

(Zdjęcie: The Associated Press) W Super Bowl 2012 doszło do zaciętej bitwy między New York Giants i New England Patriots, bitwa, która zakończyła się 88-metrową przejażdżką w ostatnich minutach gry, aby ostatecznie zabezpieczyć Giants kolejna wygrana. w Super Bowl przeciwko Nowej Anglii. Gra nie tylko zarejestrowała 111,35 miliona widzów, gdy była emitowana na antenie NBC, ale także wygenerowała najwięcej tweetów na sekundę ze wszystkich dotychczasowych wydarzeń sportowych. Dzięki tak wspaniałej rywalizacji nie tylko w piłce nożnej, ale także na gorących boiskach baseballowych, drużyny z Bostonu i Nowego Jorku były dobrze przygotowane, by przyciągnąć tłumy na Super Bowl 46, zwłaszcza gdy pojawili się ostateczni zwycięzcy. mistrzostwo z rekordem 9-7 na swoim koncie.

5. Super Bowl LI: 111,32 mln widzów w telewizji Fox

(Źródło zdjęcia: Getty Images) 2017 był rokiem, w którym Patriots ustanowili rekord występów w Super Bowl, zajmując boisko po raz dziewiąty i walcząc z Atlanta Falcons. To byłaby historyczna noc, w wyniku której niewielu by się domyśliło, kiedy Lady Gaga poszła na przerwę. Rzeczywiście, wielu z tych 111.32 miliona widzów mogło zmienić kanał wcześniej, a wybuchowa przewaga Atlanty 21-3 umocniła się dopiero w pierwszych minutach trzeciej kwarty. To, co nastąpiło później, było największym powrotem w historii Super Bowl, kiedy Tom Brady prowadził Patriotów wynik za wynikiem, kończąc w impasie 28-28, rozpoczynając pierwszą dogrywkę Super Bowl. Patriots ostatecznie odnieśli zwycięstwo w swoim pierwszym wyjętym spod prawa treningu i narodziła się legenda wspaniałego zwycięstwa Atlanty w Super Bowl.