Pełna recenzja 24-calowej drukarki HP DesignJet Studio

Pełna recenzja 24-calowej drukarki HP DesignJet Studio HP DesignJet Studio to łatwa w obsłudze, wielkoformatowa, niskonakładowa drukarka atramentowa do domu lub małego biura, gdzie docenisz jej elegancki styl i niewielkie rozmiary. HP ma teraz trzy osobne linie ploterów DesignJet, z których najdroższą opcją jest DesignJet Studio. Drukuje szybciej niż podstawowa seria T200 i, w przeciwieństwie do serii Riser T600, Studio jest wyposażona w zintegrowaną podstawę i śliniaczek oraz wysokiej jakości białe wykończenie. Drukarki Premium DesignJet Studio są dostępne w dwóch rozmiarach, z których większy obsługuje 36-calowe rolki papieru. Testowany tutaj model to HP DesignJet Studio 24, który obsługuje wszystkie rozmiary papieru do 24-calowej rolki i jest wyposażony w panel górny ze sztucznego drewna. A jeśli to nie Twój styl, dostępny jest identyczny model ze stalowym panelem górnym. Koszt tych najwyższej klasy modeli wynosi około 1,500 euro (1,849 dolarów, 2,685 dolarów australijskich) i jest konkurencyjny.

Konstrukcja

(Zdjęcie: przyszłość)

Projektuj i buduj

HP twierdzi, że DesignJet Studio 24 to najmniejsza drukarka wielkoformatowa z wbudowaną obsługą. Dodamy, że jest też najpiękniejsza. Skierowany głównie do projektantów i architektów, dla których ważna jest estetyka, HP najwyraźniej poświęcił czas na znalezienie czegoś, co wyglądałoby akceptowalnie w studiu projektowym lub domowym biurze. Matowe białe plastikowe wykończenie i efekt jasnego drewna są znacznie lepsze niż w przypadku przeciętnego plotera biurkowego.

Apoyo

(Źródło zdjęcia: przyszłość) Stojak wykonany z pustych rur stalowych i tkaniny z tworzywa sztucznego jest dostarczany w standardzie. Drukarkę można odkręcić i zdjąć, aby postawić ją na stole, ale prosty stojak bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Z łatwością podnosi drukarkę do wysokości pasa, utrzymuje ją stabilnie i oferuje wygodną półkę pod spodem do przechowywania zadrukowanych rolek.

Naboje

(Źródło zdjęcia: Future) Panel przedni poniżej dźwigni szczelin wyjściowych papieru otwiera się, ukazując cztery wkłady atramentowe, natomiast kolejna klapka na górze drukarki zapewnia dostęp do trzpienia, za pomocą którego można załadować 24-calową rolkę papieru.

Tylne we / wy

(Źródło zdjęcia: przyszłość) Z tyłu znajdują się złącza kabla Ethernet, kabla USB do transmisji danych i kabla zasilającego. Automatyczny podajnik podłączany z tyłu drukarki i obsługuje papier w formacie A4 i A3.

Hak zasilający z tyłu

(Źródło zdjęcia: Future) Hak podający to pręt wyjęty z podłoża, który rozwija przypominający płótno odcinek tkaniny w celu zbierania zadrukowanego papieru po jego wyjściu. Po użyciu chowa się czysto za pomocą mechanizmu sprężynowego. Wszystko jest bardzo dobrze przemyślane. HP twierdzi, że jest to „pierwszy ploter HP DesignJet o neutralnej emisji dwutlenku węgla”, co stanowi krok we właściwym kierunku i jest wykonany w 10% z plastiku pochodzącego z recyklingu, co nie wydaje się dużo. Zużyte wkłady do drukarek atramentowych można zwrócić do recyklingu, ale chcielibyśmy, aby firma HP poszła o krok dalej i zastąpiła niepotrzebne wkłady atramentem butelkowanym.

drewniany blat

(Zdjęcie: przyszłość)

Funkcje i specyfikacje

Typ arkusza danych: Wielkoformatowa kolorowa drukarka/ploter atramentowy Funkcje: Tylko drukowanie Łączność: Ethernet, Wi-Fi, Wi-Fi Direct, USB Miejsca przechowywania danych: Brak Prędkość drukowania: 26 sekund/stronę Pojemność papieru: 250 arkuszy Jakość druku: 2400 x 1200 dpi Apple AirPrint: tak Google Cloud Print: tak Materiały eksploatacyjne w zestawie: 4 konfiguracyjne wkłady atramentowe Wymiary / waga: 1013 x 555 x 932 mm (szer. x gł. x wys.) / 33,6 kg HP DesignJet Studio 24 ma wszystkie funkcje potrzebne projektantom, architektom i inżynier mógł poprosić o ploter wielkoformatowy. Można drukować na szerokiej gamie nośników od A4 do A1, w tym na błyszczącym papierze fotograficznym i grubym papierze o gramaturze do 280 g/m2. W odróżnieniu od niektórych ploterów potrafi automatycznie przełączać się pomiędzy materiałem w podajniku arkuszowym a podajnikiem rolkowym. Wbudowane Wi-Fi z obsługą Wi-Fi Direct i AirPrint. Aplikacja towarzysząca HP Smart na urządzenia z systemem iOS/Android ułatwia drukowanie mobilne, a inne bezpłatne oprogramowanie o nazwie HP Click ułatwia przesyłanie wielu zadań drukowania z komputera. Nie ma łączności NFC ani Bluetooth, nie ma przedniego portu USB dla dysków flash i oczywiście nie ma automatycznego trybu dupleksu, ale poza tym wszystkie kluczowe funkcje są dostępne. Szybkie drukowanie na ploterze i drukowanie plakatu formatu A1 z rolki w zaledwie 26 sekund. W rzeczywistości przytrzymaj stronę trochę dłużej, aby atrament mógł wyschnąć, zanim ją dokładnie odetniesz. Urządzenie HP DesignJet Studio 24 wykorzystuje atrament barwnikowy w kolorowych wkładach C, M i Y oraz czarny atrament pigmentowy. Przy zużyciu 101 ml atramentu powinieneś być w stanie wydrukować 1 stron formatu A20. Rysunki liniowe zwykle nie zużywają dużej ilości atramentu, co jest dobre, ponieważ wkłady do tej drukarki są dość drogie. Dzięki 1 GB wbudowanej pamięci może przetwarzać standardowe języki druku takie jak HP-GL/2, HP-RTL, CALS G4, JPEG, URF, ale nie Adobe PostScript. Rozdzielczość druku wynosi maksymalnie 2400 x 1200, a atrament zasilany jest z 1376 dysz.

Zainstaluj na komputerze

(Zdjęcie: przyszłość)

Konfiguracja i działanie

Konfiguracja HP ​​DesignJet Studio 24 wiąże się z pewnymi manipulacjami przy montażu drukarki na stojaku, chociaż musimy przyznać, że nasz egzemplarz testowy dotarł do nas wstępnie zmontowany. Wkłady instaluje się przez żaluzję na przednim panelu, do której dostęp jest nieco utrudniony. Załadunek rolki papieru polega na włożeniu dostarczonego trzpienia do tuby i umieszczeniu go wewnątrz drukarki. Po wykonaniu tej czynności możesz zainstalować drukarkę w sieci Wi-Fi, korzystając z własnego interfejsu ekranu dotykowego lub za pośrednictwem smartfona i aplikacji HP Smart iOS/Android.

Ekran dotykowy

(Zdjęcie: Future) HP uważa, że ​​plotery DesignJet są najłatwiejsze w obsłudze i my się z tym zgadzamy. Interfejs ekranu dotykowego o przekątnej trzech cali wydaje się trochę mały, zwłaszcza w przypadku tak dużej drukarki, ale w rzeczywistości jest bardzo responsywny i łatwy w obsłudze. Wystarczy jedno dotknięcie, aby obudzić bezczynną drukarkę i wyświetlić wyraźne, kolorowe menu.

Rolki papieru

(Zdjęcie: Future) Do testów użyliśmy rolek zwykłego papieru powlekanego i błyszczącego papieru fotograficznego. Obie bułki zostały dostarczone przez firmę BMG. Wymiana rolki papieru zajmuje tylko kilka minut, a sama drukarka pomaga automatycznie wyrównać krawędzie papieru i skorygować wszelkie przekrzywienia.

Zobacz

(Zdjęcie: przyszłość)

Wydajność

Drukarka HP DesignJet Studio 24 drukuje szybko, konsekwentnie i na wysokim poziomie. Największe wrażenie robi w przypadku skomplikowanych rysunków architektonicznych na zwykłym papierze w rolce, gdzie może wykazać zdolność do odtwarzania wyraźnych, mocnych prostych linii na dużą skalę. Kolory wydają się również przyjemnie żywe i dobrze utrzymane, dzięki czemu wydrukowane plany zawsze wyglądają profesjonalnie. HP twierdzi, że te atramenty mają o 65% większą gamę kolorów niż ich konkurenci. Rozdzielczość 2400 x 1200 dpi jest porównywalna z większością innych wysokiej klasy ploterów, podobnie jak jakość druku. Papier jest automatycznie odcinany z roli i opada na tacę zbiorczą inteligentnie zintegrowaną z uchwytem. Czasami wydruk może się przelać i spaść na podłogę, ale ogólnie wysuwana taca ociekowa działa dobrze. Drukowanie dużych, kolorowych obrazów na zwykłych arkuszach lub papierze w rolce również sprawdziło się, podkreślając oferowaną w tym przypadku stałą jakość druku pozbawioną rozmazań.

Strony

(Zdjęcie: Future) HP DesignJet Studio 24 nie radził sobie tak dobrze z drukowaniem zdjęć na błyszczącym papierze fotograficznym. Odkryliśmy, że chociaż szczegółowość i dokładność były bardzo dobre, kolory były stonowane, a obrazy nadal wyglądały na nieco matowe i płaskie. W rzeczywistości ta drukarka jest skierowana przede wszystkim do architektów i inżynierów, a nie do fotografów. Gdyby była to drukarka fotograficzna, firma HP użyłaby dodatkowych kolorowych wkładów i czarnego barwnika, aby uzyskać pożądany fotorealistyczny efekt. Taka drukarka kosztowałaby znacznie więcej. Chociaż drukarka HP DesignJet Studio 24 może z łatwością drukować na różnego rodzaju papierze fotograficznym, nie do tego została zaprojektowana.

Ostateczny werdykt

Drukowanie dużych stron formatu A1 zwykle wiąże się z koniecznością użycia nieporęcznego, skomplikowanego i drogiego plotera, dlatego eleganckie urządzenie HP DesignJet Studio 24 to rewelacja. Jest stosunkowo mały, nawet z wbudowaną podstawą, łatwy w użyciu i konkurencyjny cenowo. Jakość druku, szczególnie w przypadku dużych i skomplikowanych rysunków, jest imponująca. To, że drukarka wygląda dobrze, też nie szkodzi.