Horizon Forbidden West jest gorący. Najnowsza przygoda Aloy na PS4 i PS5 wyłącznie od Sony, spotkała się z powszechnym uznaniem. Jego historia jest bogata, jego wszechświat jest wspaniały, a jego projekt techniczny jest po prostu oszałamiający. W naszej recenzji gry uznaliśmy, że same animacje twarzy są tego warte, mówiąc, że jest to gra, która wygląda uroczo i świetnie się gra.

Jest to szczególnie ważne, jeśli uruchomisz go na PS5. Chociaż wersja na PS4 będzie na tobie dobrze wyglądać, będziesz mógł w pełni docenić szczegóły gigantycznych robotów dinozaurów z Horizon Forbidden West lub to, jak szybko możesz przesuwać się po mapie podczas gry w systemie nowej generacji. Ratchet and Clank: Rift Apart mógł wykorzystać szybki dysk SSD PS5 do imponującej zmiany wymiarów, ale Horizon Forbidden West wydaje się być pierwszą grą, która naprawdę wykorzystała cały system.

To zarówno ekscytujące, jak i trochę zawstydzające. Dla tych z nas, którzy nie byli jeszcze w stanie zdobyć PS5, funkcje nowej generacji nie są zbyteczne i wydają się bolesnym przypomnieniem tego, czego nam brakuje. Jeśli jesteś podobny do mnie, kiedy grasz w grę, chcesz grać w jak najlepszym stanie, bez skrótów i brakujących funkcji. Oznacza to, że wersja Horizon Forbidden West na PS4 nie wygląda zbyt atrakcyjnie, ze względu na degradację graficzną, wolniejsze ładowanie i niższą liczbę klatek na sekundę.

Więc co powinienem zrobić? Jak możesz naprawić Horizon, unikając Zakazanego Zachodu, czekając na PS5? Odpowiedź jest prosta. Nie zagłębiaj się w gry wideo, ale sprawdź stół do gry planszowej Horizon Zero Dawn.

alternatywna tabela

(Źródło obrazu: gry Steamforged)

Wydana w 2018 roku i wydana w zeszłym roku gra planszowa Horizon Zero Dawn jest jednym z wielu tytułów licencjonowanych pod skrzydłami wydawcy Steamforged Games. Taktyczna gra miniaturowa z półkooperacją, która stawia poprzeczkę wysoko i próbuje dostosować podstawowy cykl walki z oryginalnej gry do bliskiej 90-minutowej bijatyki, która naśladuje poboczne zadania Hunters Lodge z oryginalnej gry.

Konfiguracja jest łatwa. Ty i maksymalnie trzech przyjaciół przejmiecie kontrolę nad grupą niedoszłych myśliwych, którzy będą podążać za maszyną dinozaurów, śledzić jej ruchy, a ostatecznie sprowadzić ją na ziemię w serii ataków strzał, procy i włóczni. Pomiędzy misjami nauczysz się nowych umiejętności i zdolności, a także ulepszysz sprzęt w procesie przypominającym lekkie elementy RPG z gry wideo.

„Podobnie jak w oryginalnej grze, walka w naturalny sposób dzieli się na fazy, gdy poruszasz się wokół wrogów, zastawiasz pułapki, odbijasz ich w najbardziej dogodnej pozycji, zanim w końcu rozpoczniesz atak”.

Każde polowanie przebiega jako osobne spotkanie. Wybierasz losowo grupę robotycznych stworzeń do polowania na modułowej planszy, zanim użyjesz zdolności swojej postaci do śledzenia, odwracania uwagi i pokonywania ofiary w trudnej ekonomii akcji. Podobnie jak w oryginalnej grze, bitwy naturalnie dzielą się na fazy, gdy przemykasz obok wrogów, zastawiasz pułapki, odbijasz ich w najbardziej dogodnej pozycji, zanim w końcu przystąpisz do ataku z elementem zaskoczenia po swojej stronie. Zmniejsz zdrowie maszyn do zera, jednocześnie chroniąc swoją postać i rodaków, a polowanie należy do ciebie.

Horizon Zero Dawn: Gra planszowa jest cudownie inspirowana swoimi źródłami. Maszyny podążają trasami patrolowymi, tak jak w grze, postacie mogą ukrywać się w małej trawie, aby uniknąć alarmowania wrogów, a ataki celują w określone elementy maszyny, które można oderwać, aby wyłączyć ich broń. Zwykle będziesz współpracować z innymi łowcami, ale kto zada śmiertelny cios, otrzyma dużą ilość punktów chwały za dodatkowe nagrody na koniec zadania. Dodaje przewagę konkurencyjną w polowaniu, pozwalając ci zanurzyć się w akcji w ostatniej chwili, aby odebrać sobie zabójstwo i dźgnąć przyjaciół w plecy.

ciężka gra

Nie popełnij błędu, gra planszowa Horizon Zero Dawn nie próbuje hurtowo odtworzyć oryginalnej gry wideo. Nie jest to rozległa przygoda, nie ma szerokiej narracji, a nawet nie zawiera Aloy (chyba że kupiłeś ekskluzywną wersję gry na Kickstarterze, która zawiera dwie dodatkowe figurki postaci Aloy). Podobnie jak wszystkie najlepsze adaptacje gier planszowych, skupia się na konkretnej funkcji oryginału Guerrilla Games, dostosowując tę ​​koncepcję do blatu, zamiast inżynierii wstecznej całej gry, co bez wątpienia byłoby niefortunną próbą.

Jednak chociaż może być skoncentrowany, nie jest lekki. Jej 50-stronicowe instrukcje są świadectwem wagi gry i chociaż może nie jest to najbardziej skomplikowany dungeon crawler, jaki pojawił się w ostatnich latach, z pewnością nie jest zorientowany na rodzinę. Po rozegraniu meczu prawdopodobnie zauważysz, że przebiega on płynniej, ponieważ zapamiętujesz kolejność tur i podstawowe rytmy każdej walki. Jednak wrogi scenariusz, w którym maszyny przeciwnika muszą poruszać się i aktywować w odpowiedzi na działania gracza, może wymagać nieco więcej czasu na przyzwyczajenie się.

piękne miniatury

Malowana figurka w grze planszowej Horizon Zero Dawn

(Źródło obrazu: gry Steamforged)

Ale to nie tylko fałszywa gra planszowa, to licencjonowana gra planszowa, która od kilku lat jest finansowana przez Kickstarter. Ta kombinacja zwykle daje jedną pewną rzecz: gra będzie zawierała kilka pięknych plastikowych figurek, które mają przyczynić się do zanurzenia się w grze, ale w rzeczywistości są stworzone, aby wyglądać niesamowicie ładnie i przekonać potencjalnych zwolenników Kickstartera do jej zakupu. Twoje pieniądze.

„Bardziej podekscytowało mnie ponowne zanurzenie się w apokaliptycznym świecie maszyn Aloy, przypominając mi, jak precyzyjnie dostrojona może być walka w ukryciu”.

To solidny model biznesowy, który na pewno się tutaj sprawdził. Figurki zawarte w grze planszowej Horizon Zero Dawn są wspaniałe, odtwarzając wysokie roboty z gry wideo w błyszczących plastikowych detalach. Podstawowa gra zawiera różnych Obserwatorów, Grazerów, Striderów, Scrapperów, niektórych Shell-Walkerów i dwóch Sawtoothów jako ostatecznych wrogów, z których wszystkie stanowią dobre modele do wyświetlania na biurku, oprócz ich roli jako komponentów gry.

Oczywiście, jeśli szukasz konkretnej maszyny, będziesz musiał zapłacić trochę więcej. Pakiet rozszerzeń zawierający Behemoth, niektóre Tramplery i niektóre Broadheady przyniesie ci 54.95 USD / 54.99 GBP / około 76.50 AU, więc nie oczekuj, że uzyskasz całą gamę Horizon. Ale możesz pomyśleć, że wydawanie 59.95 USD / 54.99 GBP / około 83.40 AU na jeden ogromny Thunderjaw do siedzenia na biurku jest tego warte tylko ze względu na dziwny wygląd, który dadzą ci Twoi współpracownicy.

Czekam

Grafika z gry planszowej Horizon Zero Dawn przedstawiająca postrzępiony ryk

(Źródło obrazu: gry Steamforged)

Czy wolę grać w Horizon Forbidden West? No tak, ale tylko dlatego, że spędziłem już trochę czasu przy planszówce Horizon Zero Dawn. Jego czas konfiguracji nie może przekroczyć prędkości ładowania PS5, a jego miniatury mogą nie oferować takiej samej wierności graficznej, jak modele postaci w grze, ale świetnie sprawdza się w odtwarzaniu podstawowego doświadczenia Skyline na biurku gry.

Jeśli nic więcej, byłem bardziej podekscytowany powrotem do apokaliptycznego świata Aloy, przypominając mi, jak precyzyjnie dostrojona może być walka w ukryciu. Spróbuj, czekając, aż PS5 wyląduje na twoich kolanach, a prawdopodobnie odejdziesz jeszcze bardziej chętny do wypróbowania Zakazanego Zachodu.

Dzisiejsze najlepsze oferty Steamforged Horizon Zero Dawn: gra planszowa

Udostępnij to