Nvidia i Microsoft budują superkomputer w chmurze

Nvidia i Microsoft budują superkomputer w chmurze

NVIDIA i Microsoft współpracują nad nowym superkomputerem opartym na sztucznej inteligencji opartym na chmurze, który, jak twierdzą, po ukończeniu będzie „jednym z najpotężniejszych na świecie”.

Nowa maszyna będzie wykorzystywać infrastrukturę superkomputerową Microsoft Azure (otwiera w nowej karcie) połączoną z procesorami graficznymi NVIDIA (otwiera w nowej karcie), oprogramowaniem sieciowym i sztuczną inteligencją. Jest skonfigurowany tak, aby zawierał maszyny wirtualne z serii ND i NC zaprojektowane specjalnie do rozproszonego szkolenia i wnioskowania AI.

Firmy twierdzą, że projekt jest pierwszą chmurą publiczną, która integruje pełny stos sztucznej inteligencji NVIDIA i doda dziesiątki tysięcy procesorów graficznych NVIDIA A100 i H100, sieć NVIDIA Quantum-2 400 Gb/s InfiniBand oraz pakiet oprogramowania NVIDIA AI Enterprise do Twojej platformy.

Jak będzie używany?

Firmy poinformowały, że nowa maszyna będzie wykorzystywana do pomocy firmom w szkoleniu, wdrażaniu i skalowaniu sztucznej inteligencji, w tym dużych modeli.

NVIDIA ma również wykorzystywać Azure Scalable Virtual Machine Instances do badań i rozwoju generatywnej sztucznej inteligencji.

Jest to wschodząca dziedzina sztucznej inteligencji (otwiera się w nowej karcie), w której podstawowe modele, takie jak Megatron Turing NLG 530B, stanowią podstawę dla samouczących się algorytmów bez nadzoru do tworzenia nowego tekstu, kodu, obrazów cyfrowych, wideo lub audio.

Przedsiębiorstwa będą również współpracować, aby skorzystać z oprogramowania do głębokiej optymalizacji firmy Microsoft DeepSpeed, a pełny zestaw przepływów pracy i zestawów SDK zoptymalizowanych pod kątem platformy Azure firmy NVIDIA będzie dostępny dla klientów korporacyjnych.

„Postępy w technologii sztucznej inteligencji i wdrażaniu jej w przemyśle przyspieszają. Postęp w podstawowych modelach rozpętał falę badań, wspierając start-upy i umożliwiając tworzenie nowych aplikacji biznesowych” — powiedział Manuvir Das, wiceprezes ds. obliczeń korporacyjnych w firmie NVIDIA.

To nie tylko Microsoft zwraca się do Nvidii, aby zasilać swoje najnowsze innowacje AI.

Oracle i Nvidia ogłosiły współpracę podczas Oracle Cloud World 2022. Dziesiątki tysięcy procesorów graficznych Nvidia, w tym A100 i nadchodzący H100, będą obsługiwać Oracle Cloud Infrastructure (OCI). (otwiera się w nowej karcie)