Nowy produkt DJI wydany 13 sierpnia

Nowy produkt DJI wydany 13 sierpnia

DJI zdecydowanie wydaje się być zapracowany: niecały miesiąc temu chiński producent wypuścił lekki gimbal Ronin-SC do aparatów bezlusterkowych, a tuż po nim wprowadził na rynek swoje nowe gogle FPV.

Według 15-sekundowego filmu opublikowanego na oficjalnym kanale YouTube, DJI przygotowuje się do ogłoszenia czegoś nowego 13 sierpnia.

Sam zwiastun nie wydaje się zawierać żadnych wskazówek co do tego, co mogłoby zadebiutować w przyszłym tygodniu, ale bazując na innych dowodach, może to być półka na smartfony nowej generacji Osmo Mobile.

DroneDJ jako pierwszy opublikował szczegółowe informacje na temat Osmo Mobile 3 dzięki publicznemu zgłoszeniu złożonemu przez FCC 31 lipca.

(Zdjęcie: DJI)

Wśród zarchiwizowanych dokumentów znajduje się instrukcja obsługi nadchodzącego gimbala, która daje nam jasny obraz tego, czego się spodziewać. Osmo Mobile 3 będzie większy od swojego poprzednika, będzie miał wymiary 286 x 126 x 98 mm i wagę 405 g. Jednakże uchwyt telefonu można złożyć i umieścić obok niego, co ułatwia przechowywanie.

Wygląda też na to, że nowy gimbal będzie w stanie zmieścić większe, szersze telefony (być może nawet nową serię Samsung Galaxy Note 10). Będzie wyposażony w technologię Bluetooth Low Energy 5 optymalizującą zużycie energii i w przeciwieństwie do Osmo Mobile 2 będzie ładowany przez USB-C.

Brzęcz i idź

Jeśli czekasz, aż DJI zapowie nowe drony, być może będziesz musiał chwilę poczekać. Norweski czytelnik o sokolim spojrzeniu zwrócił uwagę DroneDJ, że w specjalnej sekcji witryny DJI znajdują się dokumenty związane z deklaracją zgodności Unii Europejskiej, w tym te dotyczące DJI Mavic. 2 Pro+ i DJI Mavic 2 Zoom+.

(Zdjęcie: DJI)

Oczekuje się, że nowe drony nie pojawią się wcześniej niż w 2020 r., ponieważ firma DJI ogłosiła niedawno, że począwszy od stycznia 2020 r. będzie instalowana w swoich dronach czujniki samolotów dla ogółu społeczeństwa. Te czujniki ADS-B pozwolą pilotowi drona wykrywać i unikać lotów na niskich wysokościach. w pobliżu helikoptery i samoloty.

Przejdź na bezlusterkowiec

(Zdjęcie: DJI)

DJI złożyło również patent na aparat z wymiennym obiektywem, który wygląda bardzo podobnie do Hasselblad X1D-50c. Zagłębienie się w japońskie zgłoszenie patentowe Gizmodo pozwoliło odkryć obrazy projektów i modele 3D aparatu pod różnymi kątami, dając nam pełny wgląd w to, co może być pierwszym bezlusterkowym aparatem DJI, w tym napisy na tylnych elementach sterujących.