Moim zwycięzcą WWDC została nowa aplikacja pogodowa na komputery Mac i iPad. Nie poważnie

Moim zwycięzcą WWDC została nowa aplikacja pogodowa na komputery Mac i iPad. Nie poważnie

Firma Apple ogłosiła na konferencji WWDC 2022 serię aktualizacji w postaci systemu iOS 16 z przeprojektowanym ekranem blokady, narzędzia Stage Manager dla systemów macOS 13 Ventura i iPadOS 16 oraz wielu innych, które skupiają się na produktywności i dostosowywaniu.

Jednak chociaż te aktualizacje zostały dobrze przyjęte, najważniejszą wiadomością jest dla mnie aplikacja Pogoda. Przez lata, jeśli chciałeś sprawdzić pogodę na iPadzie, trafiałeś na stronę internetową, która nigdy nie była najlepszym doświadczeniem.

Chociaż istniały oferty innych firm, takie jak CARROT i Dark Sky, zanim Apple je kupił, wydawało się, że w tym przypadku stracono szansę, mimo że widżety pogodowe na macOS i iPadzie były dostępne od kilku lat.

Ale w zeszłym roku w końcu zobaczyliśmy aplikację Pogoda na iOS 15, a zaledwie rok później aplikacja została przeniesiona na komputery Mac i iPada. Dla mnie jest to najważniejszy moment WWDC 2022.

Słoneczny z możliwością iPada

Apple zapowiadało w przeszłości, że nie stworzy własnej wersji aplikacji, chyba że będzie ona miała do zaoferowania coś innego. Prawdopodobnie dlatego nie widzieliśmy aplikacji Kalkulator na firmowym iPadzie, ale aplikacja pogodowa od lat była widoczna na tablecie Apple i produktach Mac.

Kiedy w 2007 roku zadebiutował pierwszy iPhone, aplikacja pogodowa prawdopodobnie w ogóle nie była aplikacją pogodową: był to widżet z krótkim podglądem tego, co może przynieść dzień. Ostatecznie stała się aplikacją wraz z widżetami, które można było na krótko sprawdzić, ale jeśli chciałeś otrzymywać powiadomienia push o następnym deszczu lub zanieczyszczeniu powietrza, musiałeś skorzystać z aplikacji innej firmy.

Zrzut ekranu WWDC 2021

(Zdjęcie: Apple)

Przenieśmy się szybko do roku 2020, kiedy zakupiono Dark Sky (otwiera się w nowej karcie) i zaczęliśmy widzieć, jak powstaje nowa aplikacja Pogoda, wraz z iOS 15 wprowadzającą przeprojektowaną aplikację Pogoda, którą prawdopodobnie widzieliście w zeszłym roku.

Oglądanie animacji tej aplikacji, gdy jest pochmurno lub mocno pada deszcz, to w zasadzie zasługa Apple, a każdy aspekt pokazania, jak będzie wyglądać następny dzień lub następne dziesięć dni, jest prosty, ale elegancki.

To aplikacja, którą umieściłem na głównym ekranie głównym, czego nie robiłem od lat i miałem nadzieję, że pojawi się na iPadzie.

Przejdźmy szybko do 6 czerwca, a iPadOS 16 wreszcie go ma, wraz z macOS Ventura. Wygląda tak samo, jest tylko większy i to wszystko, czego potrzebuję.

Chociaż nie korzystam z iPada tak często jak kiedyś, wspaniale jest widzieć, że w końcu pojawia się on na platformie, obok Maca. Po raz kolejny pokazuje to, że Apple nie utrzymuje niektórych funkcji i aplikacji wyłącznie w swoim największym produkcie, ale także wykorzystanie większego ekranu oferowanego zarówno przez iPada, jak i Maca.

Jeśli zastanawiasz się nad przejściem na iPada przed pojawieniem się iPadOS 16, możemy polecić kilka modeli, które pomogą Ci wyświetlić aplikację Pogoda i nie tylko, zwłaszcza jeśli szukasz takiego na nadchodzący rok szkolny.