Microsoft Ignite w lusterku wstecznym: czego się dowiedzieliśmy

Microsoft Ignite w lusterku wstecznym: czego się dowiedzieliśmy

W tym roku Microsoft potraktował swoje duże wydarzenie Ignite bardziej jako prezentację marketingową niż pełną konferencję, oferując różnorodne ogłoszenia, które dotyczą użytkowników Windows, a także dużych firm i ich sieci. (Program był hybrydą, z niewielką opcją osobistego i dostępem online dla osób, które nie mogły podróżować. „Uczestniczyłem” online).

Na tego typu imprezach zawsze szukam produktów, które mogą być potrzebne w domu lub w biurze, a także wszelkich zmian licencyjnych, które wpływają na mój roczny budżet. Mam różne licencje, począwszy od jednorazowych zakupów, przez trzyletnie licencje zbiorowe, aż po 365-letnie licencje; dlatego śledzenie każdego z nich może być zniechęcające.

Wśród zmian ogłoszonych przez Microsoft: Wszystkie produkty firmy do zarządzania punktami końcowymi zostaną wdrożone w usłudze Intune. Dzięki zarządzaniu punktami końcowymi zarządzanie w chmurze będzie znane jako Microsoft Intune, a zarządzanie lokalne jako Microsoft Configuration Manager. (Nic dziwnego, że firma już sugeruje inne zmiany licencji.) Licencja Microsoft 365 E5 była kiedyś najlepsza i obejmowała produkty zabezpieczające, takie jak Advanced Threat Projection i różne analizy zagrożeń.

Teraz firma mówi o dodatkowych funkcjach premium, które użytkownicy będą musieli kupić oprócz licencji podstawowej. Na przykład firma Microsoft ogłosiła oparty na chmurze pakiet Microsoft Intune Premium, który w 2023 r. będzie obejmował zarządzanie uprawnieniami punktów końcowych, pomoc zdalną i tunel Microsoft do zarządzania aplikacjami mobilnymi. potrzebuję ich. jego. zainstalować oprogramowanie. Administrator może zatwierdzić żądanie, umożliwiając użytkownikowi bezpieczne wykonanie czynności.

Firma postawiła również na zdalną pomoc, która będzie profesjonalną wersją QuickAssist; umożliwia administratorowi zdalne logowanie się do dowolnej przyłączonej domeny lub biura konta Microsoft w celu przeglądania działań użytkowników i zarządzania nimi.

Oczekuje się, że oba zostaną udostępnione w nadchodzących miesiącach, a następnie zostaną oficjalnie uruchomione w celu uzyskania dodatkowej subskrypcji.

Jeśli jesteś użytkownikiem Microsoft Teams, zwróć uwagę: Microsoft wprowadził wersję Premium platformy współpracy. Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, a także opcje dotyczące większych spotkań, takie jak tłumaczenie napisów na żywo, Teams będą również wykorzystywać sztuczną inteligencję do uruchamiania podsumowań i list rzeczy do zrobienia. Ponadto umożliwi branding tła i stron docelowych. Publiczna wersja zapoznawcza zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku i ma kosztować 10 euro na użytkownika miesięcznie.

Microsoft Office również otrzymuje odświeżenie i rebranding jako Microsoft 365. Każdy, kto był przyzwyczajony do sprawdzania https://outlook.office.com/mail/, będzie musiał przyzwyczaić się do odwiedzania www.microsoft365.com od listopada.

Ciekawe będzie, czy Microsoft przeniesie więcej swoich funkcji do ofert online lub tylko w chmurze, czy też nadal będzie oferować wersje komputerowe swojego oprogramowania o znaczeniu krytycznym dla biznesu. Jako osoba, która korzysta z różnych dodatków Outlooka i Worda w celu zapewnienia dodatkowej funkcjonalności, nadal jestem ciekawy, czy inne firmy mogą migrować do aplikacji dostępnych tylko online. (Microsoft zaczyna sugerować, że może przejść do wersji online).

Na targach Ignite podkreślono również ofertę bezpieczeństwa firmy Microsoft, a firma oferuje pełny zestaw narzędzi do wyboru:

Począwszy od 1 listopada Microsoft planuje zaoferować organizacjom marchewkę umożliwiającą odejście od tradycyjnych platform antywirusowych; zaoferuje nowym i dotychczasowym klientom 50% zniżki na cenę licencji Microsoft Defender dla Endpoint P1 i P2. Jeśli jesteś już klientem usługi Microsoft Defender Endpoint P1 i przeprowadzasz uaktualnienie do wersji P2, ta zniżka będzie dostępna 30 czerwca 2023 r. Uwaga: możesz również wypróbować ofertę przed zakupem.

Ponieważ Ignite zostało zaprojektowane jako wydarzenie hybrydowe, wiele sesji zostało nagranych i jest teraz transmitowanych na żywo. Uważam, że wiele sesji poświęconych oprogramowaniu ransomware i profilaktyce było interesujących. Niektóre, takie jak „DART Stories: Usuwanie oprogramowania ransomware”, pokazywały, w jaki sposób osoby atakujące uzyskują dostęp do systemów, i zapewniały działania mające na celu ochronę przed oprogramowaniem ransomware (np. Inne sesje koncentrowały się na przejściu z lokalnej usługi Active Directory na usługę Azure AD, pokazując, że przed nami jeszcze długa droga do ochrony danych logowania i tożsamości.

Mam nadzieję, że Microsoft będzie nadal upewniał się, że te wielkie wydarzenia technologiczne nie ograniczają się do osobistych prezentacji, ale mogą być prowadzone zewnętrznie online. Wirtualni uczestnicy mogą przegapić dyskusje „na korytarzu”, które często są równie wartościowe jak sama konferencja, ale przeniesienie programu online udostępnia informacje szerszemu gronu odbiorców. Poświęć trochę czasu na przejrzenie nagranych sesji i przekonaj się sam.

Prawa autorskie © 2022 IDG Communications, Inc.