Microsoft Azure stawia czoła Cloudflare i Akamai dzięki nowej usłudze CDN

Microsoft Azure stawia czoła Cloudflare i Akamai dzięki nowej usłudze CDN

Firma Microsoft „wymyśliła na nowo” swoją sieć dostarczania treści Azure Front Door (CDN), a nowa wersja wchodzi już do powszechnej dostępności.

W poście na blogu Sunila Kishena, starszego menedżera programu w Azure Networking, firma wyjaśniła, że ​​starsze wersje usługi będą teraz nazywane „klasycznymi”, a nowa wersja przejmie kontrolę nad flagowcem.

Chociaż klasyczne warianty pozostaną „w pełni obsługiwane”, dopiero nowa oferta otrzyma wszystkie najnowsze wodotryski.

Migracje bez przestojów

Nowa oferta jest dostępna w dwóch postaciach: Azure Front Door w wersji standardowej i Premium. Microsoft obiecuje „nowoczesną architekturę”, szybką dostawę na całym świecie i inteligentne zabezpieczenia w cenie 35 euro miesięcznie w przypadku wersji Standard lub 330 euro miesięcznie w przypadku wersji Premium.

Pakiet Premium, jak wyjaśnia Microsoft, jest powiązany z zaporą aplikacji sieci Web (WAF) platformy Azure, zapewniając Front Door „inteligentną ochronę przed zagrożeniami”. Usługa Azure WAF ma teraz także zestaw reguł DRS 2.0, który umożliwia wykrywanie anomalii na podstawie wyników i powinien ograniczać liczbę fałszywych alarmów. Zniesione są także opłaty za przesyłanie danych.

Ogłoszono również, że Front Door zapewnia lepszą analizę dzienników, lepszą obsługę automatyzacji i lepszą integrację z innymi usługami platformy Azure. Wszystko to powinno przyspieszyć wdrożenie i „umożliwić dalsze rozwinięcie logiki biznesowej oraz utworzenie bardziej złożonego i dynamicznego routingu między użytkownikami a zapleczem”.

Wszystko to, w połączeniu z faktem, że klasyczne wersje nie będą korzystać z najnowszych funkcji i przyszłych ulepszeń, wyraźnie pokazuje, że Microsoftowi zależy na tym, aby jego użytkownicy korzystali z nowej platformy. Twierdzi też, że wkrótce ujawnione zostaną „migracje o zerowym przestoju”.

Osoby, które nie mają jeszcze doświadczenia z Azure Front Door, mogą z łatwością uruchomić wersje Standard i Premium w Azure Portal lub za pośrednictwem interfejsu API firmy Microsoft.

Poprzez rejestr