Meta mówi, że duże firmy technologiczne nie powinny ponosić własnych kosztów sieciowych


Meta skrytykowała plotki w UE i USA, że firmy Big Tech powinny skutecznie płacić podatki, aby finansować rozwój infrastruktury szerokopasmowej.

Na tych terenach narasta przekonanie, że jako ich główni użytkownicy i beneficjenci, firmy Big Tech powinny ponosić sprawiedliwą część kosztów budowy infrastruktury sieciowej.

W lutym 2023 r. Komisja Europejska powołała komisję rozpoznawczą (otwiera w nowej karcie) w celu zebrania opinii i pomysłów na temat pomysłu zlecenia emisji u gigantów technologicznych i pozostaje ona otwarta do maja. Według Ars Technica (otwiera się w nowej karcie), komisarz FCC Brendan Carr napisał w Newsweeku (otwiera się w nowej karcie) w 2021 r., że „wielka technologia dostała darmową przejażdżkę po naszej infrastrukturze internetowej i uniknęła miliardów dolarów w kosztach wymaganych do utrzymania i budowy tej sieci.”

Podaż i popyt na łącza szerokopasmowe

Jednak we wpisie na blogu (otwiera się w nowej karcie) Kevin Salvadori, wiceprezes ds. cię zwolnić. z tych opłat.

„Propozycje opłat sieciowych” – napisali – „opierają się na fałszywych przesłankach, ponieważ nie uwzględniają wartości, jaką WPR tworzą dla ekosystemu cyfrowego, ani inwestycji, jakich dokonujemy w infrastrukturę, która go obsługuje”.

Meta twierdzi, że WPR zainwestowały ponad 880 miliardów dolarów w infrastrukturę internetową w ciągu ostatniej dekady i że zainwestowały tylko 000 miliardów dolarów, w tym „miliardy w Europie”. Oczywiście wpis na blogu nie podaje źródła własnych wydatków.

Meta może inwestować w infrastrukturę, ale jak sama przyznaje, uważa, że ​​sama inwestycja napędza popyt na usługi internetowe. Może jest po prostu trochę samolubny.

„Każdego roku Meta inwestuje dziesiątki miliardów dolarów w nasze aplikacje i platformy, takie jak Facebook, Instagram i Quest, aby ułatwić hosting treści”.

„Miliardy ludzi loguje się każdego dnia, aby uzyskać dostęp do tych treści, tworząc popyt, który umożliwia operatorom telekomunikacyjnym pobieranie opłat za dostęp do Internetu. Nasze inwestycje w treści dosłownie napędzają przychody i model biznesowy operatorów telekomunikacyjnych. »

Giganci technologiczni ponoszą własne wydatki na rzecz dostawców usług internetowych i sieci dostarczania treści (CDN), ale to prawdopodobnie mija się z celem: czy firmy technologiczne potrzebują interwencji rządów i stworzenia infrastruktury, z której będą następnie szeroko korzystać dla własnych korzyści. kończy, muszą zapłacić rachunek.

Nikt ani żadna agencja rządowa nie powinna robić nic z dobroci serca dla bogatej w grzech firmy technologicznej.