Meta Connect 2022 ma datę, a Zuckerberg dokucza następcy Oculus Quest 2

Meta Connect 2022 ma datę, a Zuckerberg dokucza następcy Oculus Quest 2

Meta właśnie ogłosiła, że ​​Meta Connect 2022 odbędzie się 11 października, a my w końcu doczekamy się jej kolejnego zestawu VR: Project Cambria.

Choć tegoroczna Meta Connect może nie być tak ekscytująca, jak ubiegłoroczna impreza, na której firma ogłosiła swoje śmiałe ambicje w zakresie metawersu i zmieniła nazwę na Facebooku, powinna dać nam lepsze spojrzenie na następcę Meta Oculus Quest 2., tzw. Zestaw słuchawkowy Cambria do wirtualnej rzeczywistości.

Warto zauważyć, że chociaż Meta nie powiedziała wyraźnie, że Cambria, która prawdopodobnie będzie oficjalnie nazywana Quest Pro, będzie w pobliżu, została mocno zasugerowana.

Na początek, na Connect Meta 2021 obiecaliśmy, że zobaczymy premierę Cambrii w 2022 roku, czyli tylko kilka miesięcy od końca; W połączeniu z obietnicą tegorocznego programu (otwiera się w nowej karcie), aby dać uczestnikom „przebłysk tego, co ma nadejść w bliskiej i dalekiej przyszłości” dla ich metaverse ambicji, możemy bezpiecznie założyć, że Cambria będzie miała czas na scenie.

Ale to nie wszystko. Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, ogłosił, że „następny zestaw słuchawkowy VR” Meta zobaczymy w październiku, kiedy pojawi się na Joe Rogan Experience; oprócz postu na stronie Zuckerberga na Facebooku (otwiera się w nowej karcie) mówiącego „Do zobaczenia na Meta Connect 11 października”, widzimy go w ciemnym zestawie słuchawkowym VR, który w niczym nie przypomina Quest 2, ale wygląda bardzo podobnie do Cambria Meta Project Render udostępniony w 2021 roku.

Obraz 1 z 2

(Źródło zdjęcia: Mark Zuckerberg)

Obraz 1 z 2

Mamy więc prawie gwarancję, że Meta zaprezentuje swój nadchodzący zestaw VR na październikowym wydarzeniu. Ale czy Apple zapobiegnie ciosowi?

(*2*)Recenzja: Czy gogle VR firmy Apple pojawią się dzisiaj później?

W chwili pisania tego tekstu dzieli nas zaledwie kilka godzin od następnego wydarzenia Apple, którym prawie na pewno będzie impreza z okazji premiery iPhone’a 14.

Ale poza nowym najlepszym smartfonem Apple, prawdopodobnie zobaczymy również wyczekiwany czas zakupu Apple Watch 8 i AirPods Pro 2 na scenie. To by było wszystko?

Apple również (nie tak bardzo) potajemnie pracuje nad własnym zestawem słuchawkowym VR, co twórczo nazywamy zestawem słuchawkowym Apple VR, a niektórzy mają nadzieję, że w końcu zobaczymy to ogłoszone dzisiaj. Biorąc pod uwagę, że nadchodzące zestawy słuchawkowe VR firmy Apple i Meta najwyraźniej są skierowane do tej samej grupy demograficznej (osoby poszukujące wysokiej klasy doświadczeń VR i AR, które nie są ograniczone wyższymi kosztami zestawu słuchawkowego), sensowne byłoby, aby Apple chciało wyprzedzić Meta i zacząć generować hype, zanim Meta zdoła ukraść show.

Niestety, prawdopodobnie tak nie będzie; Dzisiejsze wydarzenie będzie dotyczyło iPhone'a 14.

Chociaż to tylko nasze spekulacje, jest kilka punktów wsparcia. Po pierwsze, większość plotek wskazuje na wydanie w 2023 roku zestawu słuchawkowego Apple VR. Apple ma tendencję do ogłaszania i wprowadzania swoich produktów stosunkowo szybko, więc jest mało prawdopodobne, że ogłosisz słuchawki dzisiaj i poczekasz kilka miesięcy, zanim trafią do sprzedaży.

Dodatkowo, ponieważ iPhone jest tak ważnym trybem w maszynie Apple, nie chcesz ryzykować przyćmienia dzisiejszego ogłoszenia prezentacją słuchawek. Zestaw słuchawkowy jest dość wyjątkowy pod względem urządzeń Apple i prawie na pewno przyćmi każdy produkt, z którym zostanie wprowadzony na rynek. Zestawy słuchawkowe iPhone 14 i VR kanibalizują się nawzajem tylko pod względem zasięgu w mediach, co może spowodować, że jedno lub oba urządzenia nie uzyskają tyle światła, ile potrzebują.

Zamiast tego prawdopodobnie będziemy musieli poczekać do października na ujawnienie nowych zestawów VR, kiedy Meta wprowadzi Project Cambria.

Potem będzie wyścig między Apple, Sony (z zestawem słuchawkowym PlayStation VR 2) i ByteDance, z podobno Pico 4 i Pico 4 Pro.