Lord of the FTX Contagion, To Kill a Terra, The Regulators and Fury oraz 20 Crypto Jokes

Lord of the FTX Contagion, To Kill a Terra, The Regulators and Fury oraz 20 Crypto Jokes

Zobaczmy, co wydarzyło się w tym tygodniu kryptowalut.

W trwającym bałaganie FTX władze Bahamów potwierdziły, że giełda była „aktywna” dochodzeniem i zaangażowana była jednostka wywiadu finansowego premiera, Sam Bankman-Fried spadł do 100 do 17 miliardów euro z 17 miliardów wartych na początku tego roku, BlockFi pozwał Bankmana - Smażony w celu przejęcia akcji Robinhood, Silvergate powiedział, że ma mniej niż 20 milionów euro ekspozycji na BlockFi w upadłości, wierzyciele Genesis szukali opcji uniknięcia bankructwa, DEX Serum z siedzibą w Solanie „zlikwidował”, a dyrektor generalny BlackRock powiedział, że więcej firm kryptograficznych odejdzie . niski po awarii FTX. W międzyczasie amerykański demokrata Beto O'Rourke zwrócił darowiznę założyciela FTX w wysokości 1,000,000 XNUMX XNUMX euro, zanim giełda się załamała.

W Korei Południowej regulatorzy finansowi powiedzieli, że ostrzegali współzałożycieli Terraform Labs, Do Kwona i Daniela Shina, przed uruchomieniem ich firmy w 2018 r., ale zostali zignorowani, gdy prokuratorzy zażądali nakazu aresztowania Daniela Shina i grupy innych osób. i prokuratorów. w ciągu ostatnich 12 miesięcy czterokrotnie zwiększyli kwotę pieniędzy na narzędzia do nadzoru kryptograficznego, a uniwersytet wprowadził legitymacje studenckie oparte na technologii blockchain, oparte na telefonach komórkowych.

W międzyczasie Kraken zwolnił 30% siły roboczej, Binance przejął 100% japońskiej giełdy kryptowalut Sakura Exchange BitCoin, a Nassim Taleb uznał Coinbase za „bezwartościowy”. Tymczasem Wolf of Wall Street Jordan Belfort powiedział, że stracił 300,000 XNUMX € w wyniku włamania do kryptowaluty.

Narodowy Bank Ukrainy rozważa CBDC dla płatności detalicznych, transakcji transgranicznych i handlu kryptograficznego, podczas gdy Władimir Putin powiedział, że samodzielna sieć płatnicza oparta na blockchainie byłaby „znacznie wygodniejsza” niż istniejący system. Europejski Bank Centralny powiedział, że „bitcoin jest rzadko używany do transakcji prawnych”, ale dane on-chain sugerują coś innego, a jego prezes Christine Lagarde powiedziała, że ​​regulacja kryptowalut w UE w następstwie upadku FTX była „dużo potrzebne". Hiszpański rząd stworzy klauzule związane z kryptowalutami w krajowym kodeksie karnym, rząd brazylijski chce kontrolować kryptowaluty i szkolić prokuratorów w walce z oszustwami, a najwyższy japoński regulator finansowy może przygotowywać się do pilnowania sektora DeFi. .

A teraz zbiór starannie dobranych żartów dla Twojej przyjemności śmiechu. Śmiech.