Jakie są obliczenia mgły? | Porównanie

Jakie są obliczenia mgły? | Porównanie
Mgła IT odnosi się do zdecentralizowanej struktury IT, w której zasoby, w tym dane i aplikacje, są umieszczone w logicznych lokalizacjach między źródłem danych a chmurą; Jest również znany jako „mgła” i „sieć mgły”. Celem jest przeniesienie podstawowych usług analitycznych na obrzeża sieci, poprawiając wydajność poprzez umieszczanie zasobów IT bliżej miejsc, w których są potrzebne, zmniejszając w ten sposób odległość do transportu danych przez sieć, poprawiając w ten sposób ogólną wydajność i wydajność sieci. Mgła komputerowa może być również zaimplementowana ze względów bezpieczeństwa, ponieważ ma możliwość segmentacji ruchu przepustowości i wprowadzenia dodatkowych zapór ogniowych do sieci w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Mgła komputerowa ma swoje korzenie jako rozszerzenie przetwarzania w chmurze, które jest paradygmatem przechowywania danych, przechowywania i aplikacji na serwerze zdalnym, a nie hostowanym lokalnie. W modelu przetwarzania w chmurze klient może wykupić usługi dostawcy, który nie tylko zapewnia usługę, ale także konserwację i aktualizacje, mając tę ​​zaletę, że jest dostępny w dowolnym miejscu i ułatwia pracę zespołową.

Historia obliczeń mgły.

Termin Fog Computing jest kojarzony z firmą Cisco, która zastrzegła nazwę „Cisco Fog Computing”, która działała na chmurze obliczeniowej, ponieważ chmury są na niebie, a mgła odnosi się do chmur. Blisko ziemi. W 2015 roku utworzono konsorcjum OpenFog, którego członkami założycielami są ARM, Cisco, Dell, Intel, Microsoft i Princeton University, a także dodatkowymi członkami wnoszącymi wkład, w tym GE, Hitachi i Foxconn. IBM wprowadził termin ściśle powiązany z „krajowym IT” i w większości jego synonimem (choć w niektórych sytuacjach nie do końca).

Zalety i wady

Obliczanie mgły ma wiele zalet. Dodając możliwość przetwarzania danych bliżej miejsca, w którym zostały utworzone, Computer Fog stara się stworzyć sieć o mniejszych opóźnieniach z mniejszą ilością danych do pobrania, zwiększając w ten sposób wydajność ich przetwarzania. Zaletą jest również to, że dane mogą być nadal przetwarzane z obliczeniami mgły w sytuacji, gdy przepustowość nie jest dostępna. Mgła IT stanowi pośrednika między tymi urządzeniami IoT a infrastrukturą przetwarzania w chmurze, z którą się łączą, ponieważ jest w stanie analizować i przetwarzać dane bliżej miejsca ich pochodzenia, filtrując to, co jest przesyłane do chmury. Jedną z wad przetwarzania w chmurze jest to, że całe przetwarzanie sieciowe jest w dużym stopniu uzależnione od transportu danych. Chociaż szerokopasmowy dostęp do Internetu ogólnie poprawił się w ciągu ostatniej dekady, dostępność, skoki przeciążenia, mniejsze prędkości w mobilnych sieciach komórkowych 3G i 4G, a także możliwości Ograniczona dostępność Internetu, czy to pod ziemią, poza siecią, czy samolotem, nadal stanowi wyzwanie. Ten brak stałego dostępu prowadzi do sytuacji, w których dane są tworzone w tempie przekraczającym prędkość, z jaką sieć może je przenieść do analizy. Rodzi to również obawy o bezpieczeństwo tworzonych danych, co staje się coraz bardziej powszechne w miarę upowszechniania się urządzeń IoT. Fizycznie ta dodatkowa moc obliczeniowa znajdująca się najbliżej miejsca tworzenia danych w konfiguracji mgły obliczeniowej jest na poziomie węzła mgły, który jest uważany za niezbędny składnik sieci opartej na chmurze. mglista rzecz. Węzeł mgły, który znajduje się w inteligentnym routerze lub bramce, umożliwia przetwarzanie danych w tym inteligentnym urządzeniu, dzięki czemu do chmury przesyłane są tylko niezbędne dane i zmniejsza się wykorzystywana przepustowość.

Miernik elektryczny

Zastosowania mgły w świecie rzeczywistym.

Przykładem przypadku użycia do obliczania mgły jest inteligentna siatka. Dzisiejsze sieci elektroenergetyczne są dość dynamiczne, reagując na zwiększone zużycie energii elektrycznej i ograniczając produkcję, gdy nie trzeba być ekonomicznym. Aby skutecznie funkcjonować, inteligentna sieć w dużej mierze opiera się na danych w czasie rzeczywistym na temat produkcji i zużycia energii elektrycznej. Obliczenia mgły są do tego idealne, ponieważ w niektórych przypadkach dane są tworzone w odległej lokalizacji i tam lepiej je przetwarzać. W innych sytuacjach dane nie pochodzą z izolowanego czujnika, ale z grupy czujników, takich jak liczniki energii elektrycznej w sąsiedztwie, i lepiej jest przetwarzać i agregować dane lokalnie, niż przeciążać szybkość transmisji danych, przesyłając dane bez procesu w całości. Inny przypadek użycia mgły obliczeniowej dotyczy aplikacji IoT, takich jak inteligentniejsza sieć transportowa nowej generacji, znana jako V2V w Stanach Zjednoczonych oraz konsorcjum Car-to-Car w Europie. . Nazwany „Internetem pojazdów”, każdy pojazd i urządzenie do kontroli ruchu jest urządzeniem IoT, które generuje strumień danych i łączy się z innymi pojazdami, a także sygnalizacją świetlną i samymi ulicami, z obietnicą bezpieczniejszego transportu dla lepsze zderzenie. unikanie dzięki płynniejszemu ruchowi. Każdy pojazd może generować pewną ilość danych dotyczących prędkości i kierunku, a także przesyłać do innych pojazdów informacje o tym, kiedy i jak mocno hamuje. Ponieważ dane pochodzą z poruszających się pojazdów, w Stanach Zjednoczonych muszą być przesyłane bezprzewodowo na częstotliwości 5.9 GHz; Jeśli nie zostanie to zrobione poprawnie, ilość danych może z łatwością przytłoczyć gotową przepustowość mobilną. Kluczowym elementem współdzielenia ograniczonej mobilnej przepustowości jest przetwarzanie danych na poziomie pojazdu poprzez podejście do obliczania mgły za pośrednictwem jednostki przetwarzającej w pojeździe. Obliczenia mgły zostały również zastosowane w produkcji w IIoT (Industrial Internet of Things). Dzięki temu urządzenia produkcyjne połączone z czujnikami i kamerami mogą gromadzić i przetwarzać dane lokalnie, zamiast wysyłać wszystkie te dane do chmury. Lokalne przetwarzanie tych danych, w rzeczywistym modelu bezprzewodowym, spowodowało 98% redukcję przesyłanych pakietów danych, przy zachowaniu 97% dokładności danych, w komputerowym modelu mgły rozproszonych danych. Ponadto funkcja oszczędzania energii jest idealna do efektywnego zużycia energii, która jest kluczową funkcją podczas konfigurowania urządzeń zasilanych bateryjnie. Chociaż mgła IT jest nowszym osiągnięciem w paradygmacie przetwarzania w chmurze, ma znaczny rozmach i jest dobrze przygotowana do wzrostu.