iPhone XS Max vs. iPhone 8 Plus: bitwa dużych telefonów

iPhone XS Max vs. iPhone 8 Plus: bitwa wielkich telefonów iPhone XS Max jest, jak sama nazwa wskazuje, świetny. To największy z trzech „nowych” iPhone’ów 2018 roku, co czyni go małym następcą iPhone'a 8 Plus, mimo że ma więcej DNA niż iPhone X. To ogromny telefon, ale jest też bardzo popularny, co sugeruje, że pod koniec możemy zobaczyć kolejne duże urządzenie z iPhonem 11. z 2019 roku. To też drogie urządzenie, ale o stałej liczbie. Biznesowy iPhone Max, zazwyczaj można go znaleźć. niższa cena niż ta, po której została uruchomiona, a będzie to jeszcze większe w przypadku sprzedaży w Amazon Prime Day. Aby pomóc Ci zrozumieć ogromne phablety Apple, stare i nowe, porównujemy te dwa, aby zobaczyć dokładnie, co się zmieniło i dowiedzieć się, co dostaniesz w świetnej cenie, jaką Apple na to nałożyło. iPhone’a XS Max. Poniżej porównujemy oba telefony w kilku kluczowych obszarach: ich wygląd, aparat i jakość ekranu.

Wygląd iPhone'a XS Max vs iPhone'a 8 Plus

iPhone XS Max to zupełnie inna bestia niż iPhone 8 i to właśnie wyróżnia się najbardziej na pierwszym planie, bo o ile XS Max ma notcha, a z innej ramki prawie go nie ma, o tyle iPhone 8 ma duże obiektywy nad i pod ekranem z przyciskiem. Brak przycisku Home na iPhonie XS Max oznacza, że ​​nie masz Touch ID, ale ma Face ID, którego nie ma iPhone 8 Plus. Jednak z tyłu i po bokach różnic jest mniej, ponieważ oba telefony mają szklany tył i metalową ramkę. Jednak orientacja aparatów z tyłu jest inna: w iPhonie 8 Plus dwa obiektywy są ustawione obok siebie, podczas gdy w iPhonie XS Max są ustawione pionowo.

Mimo mniejszego ekranu iPhone 8 Plus jest większy.

iPhone 8 Plus jest większy pomimo mniejszego ekranu. Oczywiście różnią się też wymiarami i wagą. iPhone XS Max ma wymiary 157.5 x 77.4 x 7.7 mm i waży 208 g, a iPhone 8 Plus ma wymiary 158.4 x 78.1 x 7.5 mm i waży 202 g. Innymi słowy, iPhone XS Max jest nieco mniejszy, pomimo większego ekranu. I kolory też są różne. iPhone XS Max jest dostępny w kolorze srebrnym, gwiezdnej szarości i złotym., podczas gdy iPhone 8 Plus jest oferowany we wszystkich tych modelach, a także dodaje czerwieni do miksu. Wodoodporność iPhone'a XS Max to mniej widoczna różnica: jego wskaźnik ochrony IP68 (to znaczy, że można go zanurzyć na głębokość do 2 metrów na maksymalnie 30 minut), podczas gdy iPhone 8 Plus jest zgodny z IP67 i może wytrzymać tylko do jednego metra. .

Ekran iPhone'a XS Max vs iPhone'a 8 Plus

Oba telefony mają duże ekrany, ale największy jest iPhone XS Max (6,5 cala), podczas gdy iPhone 8 Plus mierzy 5,5 cala.

IPhone XS Max ma cały ekran z przodu.

iPhone XS Max to cały ekran z przodu. XS Max oferuje również wyższą rozdzielczość 1242 x 2688 i 458 pikseli na cal w porównaniu z wyświetlaczem iPhone'a 1080 Plus 1920 x 401, 8 ppi. Stosunek wysokości do szerokości iPhone'a XS Max jest również zmniejszony i wykorzystuje OLED, podczas gdy iPhone 8 Plus ma ekran LCD. Różnica w technologii wyświetlania oznacza, że ​​po modelu XS Max można oczekiwać lepszego kontrastu i żywszych kolorów.

iPhone XS Max vs iPhone 8 Plus OS i moc

Nowy rok to nowy chipset. W tym przypadku, dostajesz A12 Bionic w iPhone XS Max, podczas gdy iPhone 8 Plus ma swojego poprzednika, A11 Bionic. To nie problem, ale po iPhonie XS Max można spodziewać się naprawdę lepszej diety. W szczególności jest do 15% szybszy i do 50% bardziej energooszczędny, w zależności od kombinacji sześciu rdzeni. Po raz pierwszy znacząco udoskonalono również procesor graficzny i silnik neuronowy. iPhone’a XS Max. Mniejsza różnica dotyczy systemu operacyjnego. XS Max jest dostarczany z nowym systemem iOS 12, ale wkrótce będzie można uaktualnić go do iPhone'a 8 Plus.

Aparat i bateria iPhone'a XS Max vs iPhone'a 8 Plus

Zarówno iPhone XS Max, jak i iPhone 8 Plus mają 12-megapikselowy tylny aparat z dwoma obiektywami, który obsługuje takie funkcje, jak zoom optyczny i tryb portretowy, ale iPhone XS Max oferuje optyczną stabilizację aparatu. Obraz na obu obiektywach, podczas gdy 8 Plus ma tylko jeden na jeden. Aparat iPhone XS Max ma również inne ulepszenia, w tym nowe funkcje, takie jak możliwość dostosowania głębi ostrości po zrobieniu zdjęcia.

Oba telefony mają tylne aparaty z dwoma obiektywami

Oba telefony mają tylne aparaty z dwoma obiektywami. Różnica jest jednak mniej wyraźna z przodu, ponieważ oba telefony są wyposażone w przednią kamerę TrueDepth, która wykrywa głębię w trybie portretowym i wzmacnia identyfikację twarzy. Nie wiemy, jak duża jest bateria iPhone'a XS Max w mAh, ale podobno jest to największa bateria, jaką kiedykolwiek zainstalowano w iPhonie i wystarczała na około jeden dzień użytkowania. iPhone 8 Plus ma baterię 2691 mAh, która, jak znaleźliśmy w naszej recenzji, reprezentuje codzienne życie, ale trochę więcej.

iPhone XS Max vs. Data premiery i cena iPhone'a 8 Plus

IPhone XS Max można kupić już od 1,099 euro (1,099 euro, 1,799 dolarów australijskich), czyli dużo, podobnie jak najlepszy smartfon Apple. IPhone 8 Plus jest dostępny od jakiegoś czasu i odnotował spory udział w obniżkach cen, przywracając go do ceny początkowej 699 USD / 699 USD / 1,149 USD, co czyni go nieco tańszym.

Wynieść

iPhone XS Max wygląda jak ogromna aktualizacja iPhone'a 8 Plus, nie tylko całkowicie zmieniająca wygląd, ale także znacznie większy ekran. Dodaj do tego nadwyżkę mocy i jest to dość istotna zmiana, ponieważ jesteśmy w roku „S”. Jeśli wybierzesz między dwoma telefonami, iPhone XS Max na papierze będzie wyglądał znacznie lepiej. Oczywiście XS Max jest również znacznie droższy, dlatego ważne jest, aby zastanowić się, jak ważne są dla Ciebie ulepszenia.