HP dąży do zrównoważonego rozwoju w informatyce

HP dąży do zrównoważonego rozwoju w informatyce

Firma Hewlett-Packard zbudowała swoją reputację produkując szeroką gamę drukarek, od drukarek atramentowych, przez drukarki laserowe, po drukarki wielofunkcyjne, a nawet drukarki 3D. . Firma chce teraz skupić się na zrównoważonym rozwoju. Zobowiązania przedsiębiorstw i marek do stawienia czoła kryzysowi klimatycznemu nie są niczym nowym. Ale zmiany są w toku. Branża podejmuje kroki wykraczające poza zwykłe zapewnienie, że jej działalność nie będzie miała wpływu na planetę. Zamiast tego ochrona, przywracanie i ulepszanie planety to złoty standard, którego wymagają obecnie decydenci w dziedzinie technologii informatycznych. Jako lider branży firma HP zachęca innych producentów i dostawców rozwiązań informatycznych do pracy nad osiągnięciem tego celu.

O autorze George Brasher jest brytyjskim dyrektorem HP.

Lasy to przyszłość

Drzewa to najlepsza na świecie technologia sekwestracji dwutlenku węgla. Jednak niemal połowie światowych lasów grozi wylesianie i degradacja: są one niszczone w tempie jednego boiska do piłki nożnej na minutę. Pogarsza to sytuację kryzysową klimatyczną i zagraża wszystkim żywym istotom, których przetrwanie zależy od ekosystemów. Częścią rozwiązania jest ochrona, przywracanie i ulepszanie gospodarki leśnej. W ten sposób wyeliminujemy od pięciu do siedmiu miliardów ton CO2. Patrząc na te liczby, mielibyśmy taki sam skutek, jak wyeliminowanie emisji ze wszystkich samochodów na świecie. Ale jak możemy to zrobić? Przemysł nie powinien działać w silosach. Niezbędna jest współpraca i współpraca z ekspertami w zakresie zrównoważonego oddziaływania, takimi jak Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF). Właśnie dlatego HP nawiązał współpracę z WWF w celu uruchomienia spółdzielni HP Sustainable Forestry Cooperative. Zaczynając od obszaru leśnego wielkości Nowego Jorku (prawie 200,000 XNUMX akrów), angażujemy się w ochronę, przywracanie i ulepszanie zarządzania ekosystemami leśnymi. Jako wiodący na świecie producent drukarek domowych i biurowych rozumiemy znaczenie naszego papieru. Naszym celem jest uczynienie druku bezpośrednio odpowiedzialnym za zwiększenie dostaw włókien pochodzących z recyklingu na rzecz Forest Stewardship Council (FSC). Ale poza tym nasza inicjatywa uwzględnia cały ekosystem leśny. W końcu las jest większy niż suma jego drzew; Są to żywe organizmy posiadające florę, faunę, gleby i źródła wody. Współpracując z WWF, wypracowujemy holistyczne podejście, które uwzględnia wszystkie te elementy, aby zapewnić korzyści dla lasów.

Modele ekonomiczne są motorem zmian.

Tworzenie pozytywnej przyszłości lasów dla druku to dopiero początek, podobnie jak początek łańcucha dostaw, a nasze zaangażowanie w trwały wpływ leży u podstaw wszystkiego, co robimy. Jednak w Wielkiej Brytanii nasz obecny model gospodarczy tego nie obsługuje. Jako branża musimy wdrożyć gospodarkę o obiegu zamkniętym na każdym etapie łańcucha dostaw, aby środki produkcji i działanie były jak najbardziej wydajne. Ale jak to działa? Ten model biznesowy koncentruje się na odzyskiwaniu i recyklingu zasobów oraz ich jak najdłuższym wykorzystaniu, a następnie regeneracji, aby dać im nowe życie, zamiast wyrzucać je na wysypiska śmieci. Wykorzystując gospodarkę o obiegu zamkniętym, nasze produkty mogą być zrównoważone pod względem projektu i przez cały cykl życia. Gospodarka o obiegu zamkniętym już działa jako motor zmian, a konsekwencje są oczywiste. Menedżerowie IT, producenci i dostawcy, w tym HP, wybierają tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu zamiast pierwotnego. W ubiegłym roku dodaliśmy do naszych produktów ponad 21,000 7 ton plastiku pochodzącego z recyklingu, co stanowi 30% całkowitej zawartości. A to dopiero początek. Niedawno zobowiązaliśmy się do zwiększenia do 2025 r. wykorzystania tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu do 2020%. W tym roku wprowadziliśmy na rynek pierwszy na świecie komputer wykonany z laminowanych tworzyw sztucznych: HP Elite Dragonfly. Jest to obecnie jeden z trzech produktów wytwarzanych w ten sposób i aby kontynuować nasze wysiłki w zakresie tworzyw sztucznych do oczu, zobowiązujemy się do włączania tych materiałów do wszystkich nowych komputerów stacjonarnych i laptopów HP. Elite i HP Pro, które mają zostać wprowadzone na rynek w 3.71 r. Według Accenture gospodarka o obiegu zamkniętym może wygenerować w Wielkiej Brytanii dodatkowy produkt gospodarczy o wartości 2030 miliarda euro do 2018 r. Rząd Wielkiej Brytanii również wspiera tę zmianę w kierunku bardziej zrównoważonego systemu. W XNUMX r. Departament Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich (DEFRA) oraz Agencja Środowiska (EA) uruchomiły strategię dla Anglii dotyczącą odpadów i zasobów, w szczególności wzywając do tego.

Zrównoważony rozwój napędza wzrost przychodów

Oprócz tego, że jest to słuszne, warto też nadać priorytet zrównoważonemu rozwojowi. Widzieliśmy to na własne oczy w naszej działalności. Nasz raport wpływu na zrównoważony rozwój za 2018 rok wykazał 35% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim liczby transakcji, w których zrównoważony rozwój był koniecznością, co przełożyło się na wzrost przychodów. i zarobił dodatkowe 745 milionów funtów. Zrównoważony rozwój jest ważny dla współczesnych decydentów IT. Millenialsi awansowali w rankingach i obecnie zajmują kierownicze stanowiska zawodowo: według Forrester 73% z nich uczestniczy w podejmowaniu decyzji zakupowych dla swoich firm. Dla pokolenia Y zrównoważony rozwój jest ważny. Według Neilsena 83% millenialsów stwierdziło, że dla firm ważne jest wdrożenie programów proekologicznych, a 75% stwierdziło, że zmieniłyby swoje nawyki zakupowe, aby zmniejszyć swój wpływ na środowisko. Ponadto 66% konsumentów stwierdziło, że wydałoby więcej na markę, którą uważają za zrównoważoną, niż na mniej świadomego ekologicznie konkurenta. Millenialsi nie rezygnują ze swoich ideałów i zasad w pakiecie biurowym: nie rozróżniają informatyki konwencjonalnej od informatyki zarządzającej. Przywiązują wagę do autentycznych i trwałych relacji, a także wyjątkowych kosztów nabycia IT. Reputacja firmy jest istotna. Jeśli uważają, że firma spełnia oczekiwane przez nich standardy zrównoważonego rozwoju, będą odpowiednio wykorzystywać swoją siłę nabywczą.

Nadszedł czas na zmiany

Nie można temu zaprzeczyć: kryzys klimatyczny jest jednym z najpoważniejszych problemów stojących przed planetą. Nadszedł czas na zmiany i musimy działać już teraz, aby chronić nasze ekosystemy dla przyszłych pokoleń. W miarę zbliżania się roku 2020 pilność tej kwestii staje się coraz bardziej nagląca. W rezultacie decydenci IT oczekują bardziej rygorystycznych standardów niż kiedykolwiek. Priorytetem w całym łańcuchu dostaw powinna być ochrona i poprawa naszego środowiska, a ostatecznie rozwiązanie problemów klimatycznych. Szczególnie dlatego, że jest to tak korzystne dla biznesu, że spóźnieni pracownicy branży mają motywację do podążania za trendem. Będąc nosicielem wirusa HIV w lasach i promując gospodarkę o obiegu zamkniętym, zachęcamy innych do walki o złoty standard, jakim jest wyjście poza zerowy wpływ na planetę: ochrona, odbudowa i ulepszanie planety. George Brasher jest dyrektorem zarządzającym firmy Hewlett-Packard w Wielkiej Brytanii.