Ukryj mój tyłek! Recenzja VPN (HMA) | Porównanie

Ukryj mój tyłek! Recenzja VPN (HMA) | Porównanie Jedna z największych marek w branży VPN, HideMyAss firmy Avast. (HMA) chroni prywatność swoich użytkowników od ponad 15 lat. Firma oferuje rozległą sieć ponad 1,000 serwerów w ponad 290 lokalizacjach w ponad 210 krajach. To mniej serwerów niż niektórzy główni dostawcy, ale znacznie więcej lokalizacji i krajów (NordVPN ma ponad 5400 serwerów w 59 krajach, ExpressVPN ma ponad 3000 serwerów w 160 lokalizacjach i 94 krajach).

Istnieje obsługa P2P, ale tylko w kilku lokalizacjach, w rzeczywistości tylko w ośmiu za pośrednictwem naszego klienta Windows (pięć w Europie, trzy w USA). Prywatność na poziomie branżowym jest zapewniana przez OpenVPN i IKEv2 (w tej chwili brak sygnałów WireGuard), szyfrowanie danych AES-256-GCM, RSA-4096 do uzgadniania i uwierzytelnianie danych SHA-256, podczas gdy podwójne przełączniki zabijania aplikacji mają na celu chronić Cię, jeśli VPN zawiedzie. Ukryj mój tyłek! ma własną usługę DNS, aby zapobiegać wyciekom DNS, a jako bonus blokuje również złośliwe i phishingowe strony. HideMyAss! Witryna z dumą ogłasza, że ​​​​działa na wszystkich twoich urządzeniach i mogą mieć rację. Istnieją nie tylko niestandardowe aplikacje dla systemów Windows, Mac, Android, iOS i Linux, ale są też wskazówki dotyczące konfiguracji, które pomogą Ci ręcznie skonfigurować usługę na wielu innych platformach. Obejmuje to możliwość konfigurowania niektórych routerów, co teoretycznie powinno również umożliwiać korzystanie z usługi na wszystkich urządzeniach inteligentnych. (Jeśli nie korzystasz z routera, usługa obsługuje jednoczesne połączenie do pięciu urządzeń). Było też więcej dobrych wiadomości w sierpniu 2020 r., kiedy HMA ogłosiła, że ​​jej polityka braku logowania została zweryfikowana przez niezależny audyt bezpieczeństwa, co pozwoliło firmie z dumą twierdzić, że jest teraz „Certyfikowanym VPN bez logowania”.

Ukryj mój tyłek! : Pakiety i ceny

Ukryj mój tyłek! Na głównej stronie cenowej brakuje opcji z kilkoma planami: możesz zapłacić 11.99 € za miesięczne rozliczenie, spadając do 4.99 € za rok. Czy to nie działa dla ciebie? Z jakiegoś powodu HMA ma „rozszerzoną” stronę cenową z innym zestawem ofert. Po tej samej opcji rozliczeń miesięcznych w wysokości 11,99 € oferuje plan sześciomiesięczny za 8,99 € i dwuletni za 4,99 € miesięcznie. (Taka sama cena jak plan roczny? Może dlatego jest ukryta na innej stronie.) 4,99 USD miesięcznie to uczciwa cena roczna, która przewyższa dostawców takich jak Speedify (5,99 USD), Hotspot Shield (6,99 USD) i ExpressVPN (8,32 USD). Private Internet Access kosztuje 2.69 € miesięcznie za pierwszy okres dwuletniego planu (odnawianie za 2.91 €); CyberGhost prosi o 2.25 € miesięcznie za swój trzyletni plan, a pięcioletni plan Ivacy to 1.33 € miesięcznie. Jeśli masz wiele urządzeń do ochrony, HMA nie brzmi jak dobry interes. Private Internet Access chroni do dziesięciu urządzeń za jedyne 3.33 € miesięcznie w abonamencie rocznym. A roczny plan Windscribe za jedyne 4.08 USD miesięcznie nie ma ograniczeń dotyczących urządzeń.

Metody płatności HideMyAss

HideMyAss akceptuje płatności kartami kredytowymi i PayPal (Źródło zdjęcia: Avast) HideMyAss! Nie obsługuje Bitcoin bez względu na wybrany plan, ale możesz płacić kartami, PayPalem i kilkoma innymi opcjami. (Opcje płatności różnią się w zależności od regionu, ale w witrynie znajduje się pomocny przewodnik). 7-dniowy bezpłatny okres próbny daje mnóstwo czasu na przetestowanie usługi. Ostrzegamy jednak, że musisz przekazać informacje o płatności, a po zakończeniu okresu próbnego zostaniesz automatycznie obciążony opłatą za abonament roczny, chyba że anulujesz (co jest łatwe do zrobienia online). Jeśli kupisz, a potem będziesz mieć problem, jesteś chroniony przez 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Obejmuje to dużo drobnego druku wypełnionego żargonem, ale rzadko zawiera wyjątkowo hojny dodatek. Większość sieci VPN twierdzi, że nie zwróci ci pieniędzy, jeśli wcześniej poprosiłeś ich o zwrot pieniędzy. Ma to sens, nie chcą, aby gryzący w kółko krzyczeli, ale może to być również trochę niesprawiedliwe, jeśli, powiedzmy, wypróbujesz usługę wiele lat później, aby sprawdzić, czy działa dla ciebie. Ukryj mój tyłek! rozumie to i nie dba o to, ile wcześniej złożyłeś wniosków o zwrot kosztów, o ile istnieje sześciomiesięczna przerwa między tym żądaniem a ostatnim. Wydaje się to dużo rozsądniejsze.

Logowanie HideMyAss

HMA został skontrolowany w celu potwierdzenia danych uwierzytelniających niezwiązanych z logowaniem (Źródło: Avast)

Poufność i rejestracja

Ukryj mój tyłek! ma tak dużo drobnego druku, że sekcja prawna zawiera pasek boczny z nie mniej niż 13 oddzielnymi sekcjami, a wiele z nich jest również bardzo długich (sama polityka prywatności to ponad 5.500 słów). Nie jest tak źle, jak się wydaje. Głównym powodem istnienia grupy docs jest to, że HideMyAss! Zorganizował ważne sekcje w osobne obszary, ułatwiając ich znalezienie, a większość z nich ma przejrzystą strukturę i jest dobrze napisana. (Jeśli masz alergię na drobny druk i chcesz poznać tylko podstawy, zajrzyj do wpisu na blogu HMA No Journal, aby uzyskać krótkie wyjaśnienie.) Polityka prywatności wyjaśnia, że ​​nie ma zapisu oryginalnych adresów IP (możliwy sposób na identyfikację), dokładnych znaczników czasu (kiedy się logowałeś lub wykonywałeś akcję), zapytań DNS, historii przeglądania ani przesyłanych danych. Istnieje ogólny zapis korzystania z usługi, w tym data połączenia oraz to, czy jest to poranek, czy popołudnie, oraz bardzo przybliżony obraz przesyłanych danych (usługa rejestruje tylko pełne 100 MB, więc transfer danych 379 MB jest rejestrowany jako 300.) HMA uzasadnia to gromadzenie minimalnych danych tym, że pomaga w rozwiązywaniu problemów, obsłudze klienta i zrozumieniu przepustowości sieci, i ma to dla nas sens. Jeśli jednak jesteś typem sceptyka, nie musisz wierzyć w te słowa. W sierpniu 2020 r. HMA ogłosiła w poście na blogu, że jej polityka braku logów została poddana audytowi przez firmę konsultingową ds. bezpieczeństwa VerSprite. Ocena „obejmowała dane po stronie klienta i serwera, analizę ruchu i przechowywania, a także odłączenie tożsamości użytkownika od danych zawierających informacje o aktywności użytkownika w Internecie”. Firma wyjaśniła, że ​​HMA odniosła sukces, a VerSprite otrzymał najniższą możliwą ocenę wpływu na prywatność użytkowników, czyli „niskie ryzyko”. Witryna HMA podaje tylko ogólne szczegóły dotyczące zakresu audytu, na przykład mówiąc o nim, w tym „analizę danych, ruchu i pamięci po stronie klienta i serwera oraz odłączanie tożsamości użytkowników”. o aktywności użytkowników". Ponieważ raport nie jest publicznie dostępny, nie ma możliwości oceny istotności wyników. Mimo to jest to początek i powinniśmy pochwalić każdą sieć VPN, która podda się tego typu niezależnej ocenie ekspertów. Miejmy nadzieję, że HMA zrobi więcej audyty w przyszłości, tym razem z wynikami, które możemy przeczytać w całości.

Interfejs HideMyAss

To jest nowy i ulepszony interfejs użytkownika klienta Windows (Źródło: Avast)

aplikacje

Subskrybuj HideMyAss! Wersja próbna działa jak każda inna usługa internetowa, z której korzystałeś wcześniej. Wybierz plan, wybierz metodę płatności (karta lub PayPal) i zapłać jak zwykle. Strona pobierania przeniosła nas bezpośrednio do odpowiedniej aplikacji na nasze urządzenie z systemem Windows, a także dała nam linki do wersji na Maca, Androida i iOS, a także wskazówki, jak korzystać z usługi w systemie Linux. Nie prezentuje się tak dobrze, jak zaawansowani konkurenci, tacy jak ExpressVPN; Nie otrzymujesz takiej samej liczby samouczków dotyczących ręcznej konfiguracji usługi i nie ma linku do pobrania pliku APK na Androida. Do ręcznej instalacji w innym miejscu, ale dobrze obejmuje podstawy. Interfejs Windows wygląda bardzo podobnie do większości innych aplikacji VPN: zawiera listę lokalizacji, przycisk włączania/wyłączania oraz okno dialogowe ustawień z kilkoma przydatnymi ustawieniami.

Lokalizacje systemu Windows

Selektor lokalizacji został usprawniony w porównaniu z poprzednią aplikacją (źródło: Avast) Selektor lokalizacji nie wymaga przewijania i przewijania, aby znaleźć to, czego potrzebujesz. Możesz filtrować lokalizacje według kontynentu lub typu (nadawanie lub zoptymalizowane pod kątem P2P), wprowadzać tekst w polu wyszukiwania lub zapisywać często używane lokalizacje jako ulubione, aby mieć do nich szybki dostęp w przyszłości.

Test prędkości HideMyAss

HideMyAss zawiera wbudowane narzędzie do testowania prędkości (Źródło: Avast) Nazwy lokalizacji nie mają wskaźników opóźnienia ani obciążenia serwera, ale istnieje opcja testu prędkości, która wykrywa najbliższe serwery i oblicza ich opóźnienia oraz prędkość pobierania.

Przełącznik zabijania HideMyAss

Klient Windows ma nie jeden, ale dwa przełączniki „zabicia” (źródło: Avast) Pasek boczny zawiera niewielką liczbę opcji konfiguracyjnych, w tym ustawienie automatycznego łączenia się z VPN za każdym razem, gdy uzyskujesz dostęp do Internetu, oraz aktywację obu przełączników „zabicia” klienta. Tak, dwa: jeśli sieć VPN ulegnie awarii, ogólnosystemowy wyłącznik awaryjny chroni Cię, blokując dostęp do Internetu, a opcjonalny wyłącznik awaryjny aplikacji zamyka wybrane przez Ciebie procesy (na przykład przeglądarkę lub klienta torrent). Przetestowaliśmy przełącznik „zabicia” przez wymuszenie zamknięcia procesu Openvpn.exe i jego połączenia TCP oraz obserwowanie wycieków adresów IP podczas przełączania serwerów. Tak czy inaczej, klient skutecznie zablokował wszystkie wycieki, uniemożliwiając naszym prawdziwym IP przedostanie się do świata zewnętrznego. Przełączanie aplikacji jest niezwykłe, ponieważ oprócz zamykania określonych aplikacji w przypadku awarii VPN, automatycznie łączy się również z HideMyAss! podczas uruchamiania tych aplikacji. To dobry pomysł i sprawdził się podczas testów, ale nie zapewnia wystarczającej kontroli. Na przykład możesz nie chcieć łączyć się z VPN za każdym razem, gdy otwierasz klienta torrent, ale HideMyAss! To nie ma znaczenia – gdy znajdziesz się na liście przełączników aplikacji, tak się stanie. A kiedy zamkniesz aplikację, VPN automatycznie się rozłączy, czy tego chcesz, czy nie. Klient powinien traktować opcję automatycznego logowania jako odrębną funkcję i umożliwić jej konfigurowanie dla każdej aplikacji. Ukryta w obszarze Preferencji, niezwykła funkcja IP Shuffle zmienia Twój adres IP w ustalonych odstępach czasu (30 minut, godzina, dzień, cokolwiek chcesz), co jeszcze bardziej utrudnia innym śledzenie Ciebie. to robi. . Jest to starannie zaprojektowane, na przykład przy użyciu wyłącznika awaryjnego do blokowania ruchu wychodzącego, gdy połączenie zostanie zerwane i zaktualizowane. Małe, ale mile widziane poprawki obejmują możliwość przeglądania dziennika połączeń OpenVPN, co jest potencjalnie bardzo przydatne przy rozwiązywaniu problemów.