Prequel „Gry o tron”: data premiery Bloodmoon, wiadomości, plotki i dystrybucja

Prequel „Gry o tron”: data premiery Bloodmoon, wiadomości, plotki i dystrybucja

Po dramatycznym finale Game of Thrones w maju wielu z nas znalazło dziurę w sercu w kształcie Jona Snowa.

O powrocie zimy możecie nie marzyć od dawna, wraz z zapowiedzią przedpremierowej gry Game of Thrones w 2020 roku, z nową dystrybucją i nową fabułą.

Nowa seria, której akcja toczy się jakieś 5000 lat przed wydarzeniami z GoT, powinna rozgrywać się w Erze Bohaterów, okresie, w którym powstawały potężne Domy i kiedy po raz pierwszy przerażający Biali Wędrowcy pojawili się na Westeros.

Prequel Gry o tron, zatytułowany roboczy Bloodmoon, jest wynikiem współpracy George'a RR Martina i scenarzystki Jane Goldman.

W tej chwili prequel jest potwierdzony tylko dla pilota, więc tylko czas pokaże, czy otrzymamy pełną serię; Jak dotąd to wszystko, co wiemy o sadze Bloodmoon prowadzącej do Game of Thrones.

Przejdź do polowania

Kontynuacja Gry o tron ​​Bloodmoon ma miejsce około 5000 lat przed wydarzeniami z oryginalnej Gry o tron.

Według HBO, nowy serial będzie „kroniką upadku świata od epoki bohaterów do najciemniejszego momentu”.

Kontynuacja kontynuacji: „Od przerażających sekretów historii Westeros po prawdziwe pochodzenie Białych Wędrowców, od tajemnic Orientu po legendarnych Starków, jedno jest pewne: to nie jest historia, o której myślimy, że ją znamy”.

gra o tron

Gra o tron ​​Projektant George RR Martin na premierze ósmego sezonu w Nowym Jorku

(Źródło zdjęcia: Jeff Kravitz / FilmMagic dla HBO)

Gdzie i kiedy mogę obejrzeć Bloodmoon?

Nie mamy ostatecznej daty premiery Game of Thrones, ale wiemy, że odcinek pilotażowy zostanie wydany w 2020 roku.

Jeśli jesteś w Stanach Zjednoczonych, HBO Go jest prawdopodobnie idealnym miejscem do streamowania Bloodmoon, co będzie wymagało subskrypcji HBO.

Jeśli jesteś poza Stanami Zjednoczonymi, nie będziesz w stanie, ponieważ HBO Go jest obsługiwane tylko w Stanach Zjednoczonych i „niektórych terytoriach USA”. W Wielkiej Brytanii Game of Thrones był dostępny w Sky Atlantic i NowTV. Wierzymy, że pakiet będzie emitowany również na tych platformach.

W Australii GoT był dostępny do transmisji w Foxtel Now; znowu Bloodmoon będzie prawdopodobnie dostępny do transmisji tutaj.

Kto ma pracować nad Bloodmoon?

Twórcami nowego serialu są George RR Martin oraz brytyjska scenarzystka Jane Goldman, mająca na swoim koncie m.in. Kick-Ass, Kingsman: The Secret Service oraz Stardust.

HBO powiedziało: „Obie produkcje zostaną zrealizowane wraz z SJ Clarksonem (The Defenders, Jessica Jones, HBO Estate i następny odcinek Star Trek), który poprowadzi również odcinek pilotażowy; James Farrell; Jim Danger Gray; Vince Gerardis; Daniel Zelman i współproducent wykonawczy Chris Symes.

prequel gry o tron

Naomi Watts w The Late Show ze Stephenem Colbertem w czerwcu 2019 r

(Źródło zdjęcia: CBS Photo Archive/Scott Kowalchyk)

Kto zagra w Bloodmoon?

Znamy już niektórych członków obsady sprzed „Gry o tron”, ale większość informacji o postaciach, które zebraliśmy do tej pory, to to, że nominowana do Oscara Naomi Watts „jest jedną z gazet jako charyzmatyczny socjalista ukrywający mroczną tajemnicę”.

Według HBO dołączą do niego Miranda Richardson (Rita Skeeter z filmów o Harrym Potterze), Marquis Rodriguez (Manifest), John Simm (Obcy), Richard MCabe (Philip K. Dick's Electric Dreams), John Heffernan (Dracula) i Dixie Egerickx. (Kraina lata).

Josh Whitehouse (Poldark), Naomi Ackie (Lady Makbet), Denise Gough (poniedziałek), Jamie Campbell Bower (Sweeney Todd: Demoniczna baronowa Fleet Street, Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda), Sheila Atim (Harlots), Ivanno Jeremiah (Humans), Georgie Henley (Opowieści z Narnii), Alex Sharp (Jak rozmawiać z dziewczynami na przyjęciu) i Toby Regbo (Ostatnie panowanie, Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda).

prequel gry o tron

George RR Martin potwierdził, że Direwolves pojawią się we wstępie do GoT.

(Zdjęcie: HBO)

Bloodmoon: wszystko, co wiemy do tej pory

Ze streszczenia opublikowanego przez HBO możemy dowiedzieć się kilku szczegółów na temat poprzedniej Gry o tron. Chociaż nie mamy ostatecznej daty premiery po 2020 roku i nie ma gwarancji, że pilot będzie tematem całej serii, HBO i George RR Martin dali nam kilka zwiastunów do pracy:

Westeros to zupełnie inne miejsce

W wywiadzie dla Entertainment Weekly George RR Martin potwierdził, że Westeros Bloodmoon będzie bardzo różniło się od tych, które odkrywamy i kochamy w Game of Thrones. Powiedział:

„Westeros to zupełnie inne miejsce. Nie ma Królewskiej Przystani. Nie ma Żelaznego Tronu. Nie ma Targaryenów – Valyria właśnie zaczęła powstawać ze swoimi smokami i wielkim imperium, które zbudowała. To inny, starszy świat i mamy nadzieję, że to część zabawy z serialu”.

Niedawno Martin ujawnił, że Westeros jest podzielone na „około 100 królestw w starym”, znacznie więcej niż siedem królestw, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Nie oczekuj, że pojawi się Jon Snow

Tysiące lat przed Pieśnią Lodu i Ognia nie spodziewamy się wielu postaci (jeśli w ogóle) z oryginalnej serii. Więc jeśli masz nadzieję zgromadzić ulubieńców fanów, takich jak Tyrion Lannister, Jon Snow i Ned Stark, prawdopodobnie będziesz rozczarowany.

Nie oznacza to jednak, że nie zobaczymy starych postaci…

Zima nadchodzi

Wiemy, że akcja Krwawego Księżyca będzie miała miejsce w Epoce Bohaterów, czterotysięcznym okresie historii Westeros, który wiele lat później został kanonizowany przez mity i pieśni.

Chociaż nie wiemy dokładnie, kiedy nowa seria będzie miała miejsce w Age of Heroes, jesteśmy świadomi kilku kluczowych wydarzeń historycznych, które miały miejsce w tym okresie.

Najbardziej znanym z nich jest Długa Noc, podczas której Biali Wędrowcy, prowadzeni przez króla nocy, starali się „położyć kres wszelkiemu życiu i pokryć świat niekończącą się zimą”, według fandomu.

Oczywiście Nocny Król dużo grał w ciągu ostatnich kilku sezonów Game of Thrones, więc czy moglibyśmy zobaczyć pełną historię pochodzenia White Walker?

Starkowie, wilkory i mamuty… ale żadnych smoków

To nie dlatego, że Ned Stark urodził się za około 5000 lat, że nigdy nie zobaczymy Starków. W wywiadzie dla Entertainment Weekly Martin potwierdził, że „Starkowie na pewno tu będą”, potomkowie Pierwszych Ludzi.

Przywracamy również ukochane Proste Wilki, a także nowy rodzaj stworzeń do walki: mamuty.

Fani smoków będą jednak rozczarowani; prequel byłby całkowicie poprzedzony smokami.