Jeśli szukasz nowego trackera fitness, Fitbit Charge 4 i nowy Fitbit Charge 5 są warte Twojej uwagi, ale który Fitbit jest dla Ciebie najlepszy?

Seria Charge zawsze skupiała się na treningu i Fitbit Charge 4 był prawdziwym przełomem w grze, kiedy pojawił się w 2020 roku ze zintegrowanym GPS, który pozwalał użytkownikom śledzić biegi, spacery i przejażdżki rowerowe bez noszenia telefonu.

Nie był to pierwszy Fitbit z chipem GPS (Fitbit Surge i Ionic też miały swoje), ale był zdecydowanie najcieńszy i najlżejszy, co czyni go świetną opcją dla każdego, kto zaczyna biegać.

To był trudny akt do naśladowania, ale eon Fitbit Charge 5 ma jeszcze więcej do zaoferowania. Nie tylko przechowuje chip GPS (pakowany w o 10% cieńsze pudełko), Posiada również monitor stresu EDA (aktywność elektrodermalną), jak widać na Fitbit Sense, a także czujnik EKG (elektrokardiogram) do sprawdzania stanu serca.

Jest też żywy nowy wyświetlacz AMOLED zamiast monochromatycznego wyświetlacza Charge 4, wraz z inteligentnym nowym projektem, który zastępuje twarde kąty starego zegarka gładszymi liniami.

Jednak Nie musi to oznaczać, że Charge 5 jest najlepszą opcją dla wszystkich.. Czytaj dalej dla Dowiedz się, jakie są główne różnice między tymi dwoma monitorami fitness i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Cena i data premiery

 • Fitbit Charge 5 jest obecnie dostępny w przedsprzedaży
 • Fitbit Charge 4 często znacznie zmniejszony

Fitbit Charge 4 został wydany 15 kwietnia 2020 r., w cenie 149.95 USD / 129.99 EUR / 229.95 USD (ta sama cena uruchomienia Charge 3). Niemniej jednak, można teraz znaleźć znacznie taniej, zwłaszcza podczas wydarzeń sprzedażowych, takich jak Amazon Prime Day i Black Friday.

Fitbit Charge 5 jest obecnie dostępny w przedsprzedażyFitbit twierdzi, że planuje rozpocząć wysyłkę „jesienią”, co powinno oznaczać okres od września do listopada 2021 r. Jego cena to 179.95 USD / 169.99 EUR / 269.95 AU i prawdopodobnie nie zobaczymy jeszcze żadnych zniżek przez dłuższy czas .

Pełna linia wzorów obudów i pasków Fitbit Charge 4

Fitbit Charge 4 miał plastikową obudowę i był dostępny z różnymi paskami silikonowymi, tkanymi i skórzanymi (Źródło zdjęcia: Fitbit)

Krótko mówiąc, jeśli masz napięty budżet, Opłata 4 jest najtańszą opcją i raczej nie zmieni się w najbliższym czasie.

Konstrukcja

 • Charge 4 ma plastikową obudowę; Obciążenie ze stali nierdzewnej 5A
 • Charge 5 ma bardziej nowoczesny i opływowy wygląd
 • Dodatkowe opaski do kupienia osobno

Fitbit Charge 4 i Charge 5 to smukłe urządzenia, z wąską prostokątną obudową zlicowaną z opaską. Na tym jednak kończą się podobieństwa.

Charge 4 ma plastikową obudowę o kanciastym kształcie i ciemnej kolorystyce (czarny, granatowy i ciemnofioletowy). Wersja standardowa posiada silikonowy pasek z plastikową sprzączką, a edycja specjalna zawiera dodatkowy tkany nylonowy pasek z odblaskowymi nićmi osadzonymi w materiale.

Kobieta ćwicząca jogę w Fitbit Charge 5

Fitbit Charge 5 ma miękki pasek Infinity Band, dzięki czemu jest wygodniejszy w noszeniu podczas snu i ćwiczeń (źródło zdjęcia: Fitbit)

Charge 5 ma obudowę ze stali nierdzewnej i jest o 10% cieńszy niż Charge 4. Jego linie są bardziej miękkie i gładsze (pasują do linii Fitbit Versa 3, Sense, Inspire 2 i Luxe) i są dostępne w trzech kolorach: czarnym, księżycowym białym i stalowoniebieskim. Wszystkie wersje posiadają silikonową opaskę Infinity, w której zamiast twardej klamry zastosowano miękką klamrę i szpilkę, co wygodniej jest nosić podczas snu.

Dodatkowe paski silikonowe, materiałowe i skórzane do obu zegarków są dostępne do kupienia osobno, ale proszę pamiętać, że używają one innych akcesoriów, proszę co oznacza, że ​​nie możesz używać pasków Charge 4 z Charge.5 i odwrotnie.

monitor

 • Charge 4 ma monochromatyczny wyświetlacz
 • Opłata 5 ma kolor AMOLED

Jednym z naszych największych skarg na Fitbit Charge 4 jest jego ekran., który można doskonale wykorzystać, ale nie oddaje sprawiedliwości zegarkowi. To jest monochromatyczny ekran dotykowy OLED, o stosunkowo niskiej rozdzielczości, która ogranicza ilość danych treningowych, które można wyświetlić jednocześnie, i utrudnia sprawdzanie powiadomień aplikacji, ponieważ widać tylko niewielki fragment tekstu.

Fitbit Charge 5 w księżycowej czerni i bieli

Fitbit Charge 5 ma kolorowy wyświetlacz AMOLED z opcją zawsze włączoną, dzięki czemu łatwo jest zobaczyć statystyki w trakcie treningu (Źródło zdjęcia: Fitbit)

Ekran Fitbit Charge 5 ma mniej więcej ten sam rozmiar, ale jest w kolorze AMOLED, z ostrą grafiką i animacją. Wygląda bardzo podobnie do tego na Fitbit Luxe, w rzeczywistości może to być ta sama jednostka. To ogromne ulepszenie, które zbliża serię Charge do konkurencyjnych urządzeń, takich jak Xiaomi i Amazfit.

funkcje zegarka

 • Oba zegarki wyświetlają powiadomienia ze smartfona
 • Oba są kompatybilne z Fitbit Pay
 • Charge 5 nie obsługuje list odtwarzania Spotify

Ani Fitbit Charge 4, ani Charge 5 nie są pełnoprawnymi smartwatchami (do tego będziesz potrzebować Fitbit Sense lub Versa 3), ale nadal oferują garść przydatnych funkcji poza śledzeniem kondycji.

Np. oba zegarki mogą wyświetlać powiadomienia ze smartfona i oba obsługują technologię NFC do zakupów zbliżeniowych za pośrednictwem Fitbit Pay (co może być niezwykle przydatne przy podnoszeniu butelki z wodą podczas gorącego biegu. Nieoczekiwane).

Oba mają również alarm „inteligentnego budzenia”, który delikatnie wibruje zegarek w optymalnym czasie cyklu snu, dzięki czemu budzisz się wypoczęty i nie przeszkadzając partnerowi.

Jeśli jesteś subskrybentem Spotify Premium, możesz być zaskoczony, gdy się o tym dowiesz Fitbit Charge 4 pozwala kontrolować playlistę z nadgarstka, ta funkcja została usunięta w Charge 5.

Śledzenie sprawności

 • Oba mają GPS na pokładzie
 • Charge 5 ma czujniki EKG i EDA
 • Charge 5 daje subskrybentom Premium ocenę gotowości

Fitbit Charge 4 i Charge 5 mają dobry zestaw trybów śledzenia treningu, a także wbudowany GPS. Oznacza to, że nadal będziesz w stanie nadążyć za swoją pozycją i tempem podczas treningów na świeżym powietrzu, nawet jeśli zdecydujesz się na nieco starszy model.

Jednak Charge 5 ma do zaoferowania o wiele więcej narzędzi zdrowotnych i fitness, w tym czujnik EDA (aktywność elektrodermalną), jak widać na Fitbit Sense. Wykorzystuje przewodnictwo skóry do oceny zmian fizjologicznych wywołanych stresem. Aplikacja Fitbit pomaga zrozumieć czynniki wpływające na poziom stresu i podjąć kroki, aby go kontrolować.

Kolejną wykorzystaną funkcją jest czujnik EKG i aplikacja, który pozwala sprawdzić oznaki migotania przedsionków. Może to być wczesna oznaka choroby serca iChociaż Charge 5 nie jest urządzeniem medycznym, jeśli wykryje coś nie tak, możesz wygenerować raport za pomocą aplikacji Fitbit, który możesz wykorzystać i udostępnić swojemu lekarzowi.

Ładowanie Fitbit 5

Fitbit Charge 5 zapewnia subskrybentom Fitbit Premium codzienny wynik gotowości, z zaleceniami dotyczącymi treningów lub aktywnej regeneracji w oparciu o ich poziom aktywności, zmienność tętna i wzorce snu (Źródło zdjęcia: Fitbit)

Jeśli jesteś subskrybentem Fitbit Premium, Fitbit Charge 5 poda również dzienny wynik sprawności. Każdego ranka informuje o tym, jak bardzo jesteś energiczny i zregenerowany, w oparciu o Twój sen, ostatnią aktywność i zmienność tętna. Wykorzystuje również te dane, aby sugerować aktywności do wypróbowania z katalogu treningów, sesji medytacji i ćwiczeń oddechowych w aplikacji Fitbit.

Na przykład, jeśli jesteś wypoczęty i energiczny, aplikacja może zasugerować ciężki bieg, ale jeśli jesteś bardziej zmęczony, może zasugerować aktywną regenerację poprzez delikatną sesję jogi. Narzędzie Readiness Score będzie jednak dostępne tylko dla subskrybentów Fitbit Premium, dlatego przy podejmowaniu decyzji warto wziąć pod uwagę ten dodatkowy koszt.

Dzisiejsze najlepsze oferty Fitbit Charge 4

Fitbit Charge 5 vs Fitbit Charge 4 czego potrzebujesz1630161022 670 5 4 Fitbit Charge XNUMX kontra Fitbit Charge XNUMX czego potrzebujesz

SprzedażTOP. jeden
Fitbit Luxe, styl elegancji, aby uzyskać kształt, poprawić samopoczucie., Monitor aktywności Unisex...
Fitbit Luxe, styl elegancji, aby uzyskać kształt, poprawić samopoczucie., Monitor aktywności Unisex...
Bateria wytrzymująca do 7 dni i zanurzalna do 50 m; Kompatybilny z urządzeniami z iOS 13 i Android 8.0
104,11 EUR
Udostępnij to