Elrond to ten, który rośnie obecnie najbardziej wśród 100 najlepszych kryptowalut

Elrond to ten, który rośnie obecnie najbardziej wśród 100 najlepszych kryptowalut Źródło: Adobe/Gesrey

Natywny token EGLD internetowego blockchaina, Elrond Network, odnotował dziś silne wzrosty na rynku, mimo że większość innych aktywów kryptograficznych odnotowała umiarkowane straty.

O 15:05 UTC kurs EGLD, który zajmuje 41. miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej na giełdzie Coingecko, wyniósł 202 euro, co stanowi korektę w stosunku do 211 euro osiągniętych wcześniej tego dnia. Cena nadal wzrosła o prawie 9% w ciągu jednego dnia, co czyni ją najlepszym wykonawcą wśród 100 najcenniejszych obecnie aktywów kryptograficznych. W ciągu tygodnia wzrosła również o 45%, odrabiając prawie wszystkie miesięczne straty.

Źródło: coincko.com

Chociaż nie ma wyraźnego powodu dzisiejszego wzrostu, nastąpił on po wczorajszym notowaniu na południowokoreańskiej giełdzie Bithumb.

Zgodnie z ogłoszeniem głównej giełdy kryptowalut Bithumb z siedzibą w Korei Południowej, w czwartek w tym tygodniu na jej platformie umożliwiono handel tokenem EGLD w zamian za bitcoin (BTC) i walutę fiducjarną won południowokoreański (KRW).

Według danych CoinGecko największą giełdą handlującą EGLD pozostaje Binance, a za nią plasują się OKX i HitBTC.

Oprócz wiadomości o notowaniach, w poniedziałek w tym tygodniu Elrond ogłosił, że rozwiązanie w zakresie płynności kryptowalut ZoidPay zintegrowało EGLD jako główną monetę na swojej platformie, w tym umożliwiło płatności EGLD za pośrednictwem kart debetowych Visa. Dodatkowo, zgodnie z zapowiedzią, ZoidPay uruchomi także własny token ZPAY na blockchainie Elrond.

Tymczasem silne tygodniowe zyski nastąpiły po krótkotrwałym wzroście tokena w połowie stycznia po wiadomościach, że Elrond Network nabyła rozwiązanie do płatności kryptowalutowych Utrust (UTK) od Web 3 za nieujawnioną kwotę.

Zgodnie z ogłoszeniem o przejęciu plany Elronda obejmują wykorzystanie technologii Utrust do dokonywania płatności „szybciej, taniej i bezpieczniej”, a także przekształcenie usług przetwarzania płatności, które są „kosztem dla sprzedawców, w źródło dochodu”.