Biometria: klucz do walki z oszustwami i głębokimi fałszerstwami?

Biometria: klucz do walki z oszustwami i głębokimi fałszerstwami?

Liczba przypadków oszustw gwałtownie wzrosła podczas pandemii koronawirusa, a tylko na początku kwietnia śledczym w Wielkiej Brytanii zgłoszono ponad 2.500 oszustw. Od oszustw w mediach społecznościowych, przez fałszywe wiadomości rządowe, po łącza phishingowe w wiadomościach e-mail — rośnie liczba różnych taktyk stosowanych przez oszustów w celu oszukania opinii publicznej. Nasze uzależnienie od Internetu również nie pomogło ograniczyć tego wzrostu. Niezależnie od tego, czy robimy zakupy spożywcze online, pracujemy nad bezpieczeństwem naszych domów, czy rezerwujemy wirtualne zajęcia fitness, często zapominamy o ścieżce informacyjnej, którą pozostawiliśmy. Funkcje, które otwarcie ujawniamy, są dokładnie tym, czego szukają oszuści, aby nas wykorzystać, a to oznacza, że ​​oszustom coraz łatwiej jest całkowicie przejąć legalne konta. Na szczęście istnieją sposoby, aby upewnić się, że oszustów można powstrzymać. Dzięki wykorzystaniu unikalnych identyfikatorów i wzorców użytkowania możliwe jest zweryfikowanie tożsamości cyfrowej i zweryfikowanie użytkownika, upewniając się, że jest on tym, za kogo się podaje, kiedy uczestniczy. do interakcji online lub cyfrowej. Aby uchronić się przed kradzieżą tożsamości, musimy najpierw zastanowić się, co stanowi tożsamość cyfrową.

Czym jest tożsamość cyfrowa?

Tożsamość cyfrową można zdefiniować jako „zbiór informacji o osobie lub organizacji, który istnieje w Internecie”. Jednak rzeczywistość jest taka, że ​​konsumenci są zdezorientowani co do tego, co naprawdę stanowi tożsamość cyfrową. Konsumenci nie czują się uprawnieni do pełnej ochrony tego, czego nie rozumieją. Czy to nasz profil na portalach społecznościowych? Nasza ocena kredytowa czy nasza historia? Czy jest zawarty w paszporcie biometrycznym? To zamieszanie oznacza, że ​​wiele osób jest również zaniepokojonych poziomem dostępu, jaki tożsamość cyfrowa naraża potencjalnych oszustów. Gdy haker zdobędzie nasze dane osobowe, do ilu „nas” może uzyskać dostęp? W Stanach Zjednoczonych stwierdziliśmy, że 76% konsumentów jest bardzo lub bardzo zaniepokojonych możliwością kradzieży ich danych osobowych w Internecie podczas korzystania z tożsamości cyfrowych; ale 60% czuje się bezsilnych, by chronić swoją tożsamość w cyfrowym świecie. Dzieje się tak głównie dlatego, że wielu polega na swoich starych sposobach i urządzeniach do kontroli bezpieczeństwa: hasłach, pytaniach bezpieczeństwa i podpisach cyfrowych. Ale wraz z rozwojem nowoczesnych technik bezpieczeństwa metody te nie mogą już nas chronić samodzielnie. Najbardziej zaawansowane i bezpieczne metody weryfikacji tożsamości odzwierciedlają współczesne zwyczaje w sieciach społecznościowych. Większość z nas jest przyzwyczajona do robienia selfie. Teraz technologia może powiązać to selfie z dokumentem tożsamości, takim jak prawo jazdy, zmieniając zachowania społeczne w weryfikowalną formę identyfikacji cyfrowej. Prosty i bezpieczny proces umożliwia użytkownikom dostęp do różnych usług e-commerce i bankowości cyfrowej, bez długiego procesu „osobistego”. Jednak wraz ze wzrostem wyrafinowania technologii oznacza to również, że oszustwa stają się coraz bardziej wyrafinowane. Jedną z niepokojących kwestii jest rozwój technologii deepfake. Źli aktorzy wykorzystują sztuczną inteligencję i duże zbiory danych, aby oszukać opinię publiczną.

Zagrożenie deepfake'ami

Technologia Deepfake została wykorzystana do tworzenia filmów często podszywających się pod polityków, potentatów biznesowych i wielkie nazwiska. Wcześniej BBC nazwała hiperrealistyczną fałszywką, że Boris Johnson i Jeremy Corbyn wspierają się nawzajem w wyborach powszechnych w Wielkiej Brytanii. Był to wyraźny przykład potencjału technologii deepfake: jej nieograniczonego potencjału zniekształcania i manipulowania rzeczywistością. Wraz z dojrzewaniem technologii deepfake pojawia się znacznie bardziej niepokojące wykorzystanie tego zjawiska. Technologie deepfake są wykorzystywane do tworzenia niemal doskonałych tożsamości cyfrowych i sfałszowanych dokumentów tożsamości, a zakres i jakość technologii dostępnych dla oszustów jest siłą napędową tego procesu. Technologia, o której kiedyś sądzono, że jest dostępna dla niektórych indywidualistów z branży, używających jej z właściwych powodów, stała się teraz „głównym nurtem”. Dobrą wiadomością jest to, że zdolność do identyfikowania głębokich podróbek poprawi się z czasem, ponieważ naukowcy eksperymentują ze sztuczną inteligencją, która jest wyszkolona do wykrywania nawet najgłębszych podróbek, wykorzystując rozpoznawanie twarzy i biometrię behawioralną. Tworząc zapis tego, jak dana osoba pisze i mówi, odwiedzane strony internetowe, a nawet sposób trzymania telefonu, badacze mogą stworzyć huella digital '' digital única para verificar la identidad usuario y evitar el acceso no autorizado a dispositivos o documentos. Usando esta técnica, los investigadores apuntan a romper incluso los más profundos falsos, enfrentando un motor de IA contra otro con la esperanza de que el costo de una „Doskonała sztuczna inteligencja” jest zbyt droga dla cyberprzestępców. Aby przeciwdziałać zagrożeniu oszustwami i głębokimi fałszerstwami, biometria będzie musiała nadążać za najnowocześniejszymi innowacjami. Technologie biometryczne zawsze będą środkiem zapobiegawczym, jedynym realnym wskaźnikiem tego, kim naprawdę jesteś. Ogólnie rzecz biorąc, przyjęcie danych biometrycznych jako opcji cyfrowej weryfikacji tożsamości lub logowania do konta i urządzenia jest niezawodnym środkiem bezpieczeństwa. Pandemia z pewnością przyspieszyła przyjęcie technologii biometrycznych. W związku z tym wkrótce zobaczymy, jak technologie biometryczne są wykorzystywane do ochrony naszej tożsamości, ułatwiania nam życia i zmniejszania zagrożenia ze strony oszustów i technologii głębokiego fałszowania. Joe Bloemendaal jest szefem strategii w firmie Mitek