Czym jest przemysł 4.0? Wszystko co musisz wiedzieć

Czym jest przemysł 4.0? Wszystko co musisz wiedzieć

Czym jest przemysł 4.0?

Nie ma wątpliwości, że technologia odgrywa ważną rolę w naszym codziennym życiu, ale coraz bardziej połączona kultura, w której żyjemy, ma również wpływ na świat przemysłu.

Witamy w Industry 4.0, nazwie nadawanej rosnącej kombinacji tradycyjnych platform i praktyk przemysłowych i przemysłowych z najnowszymi inteligentnymi technologiami.

Odnosi się to głównie do wykorzystania wielkoskalowych wdrożeń M2M i Internetu rzeczy (IoT) w celu zapewnienia dalszej automatyzacji, lepszej komunikacji i monitorowania, a także inteligentnych maszyn zdolnych do analizowania i diagnozowania problemów bez interwencji człowieka.

Przemysł 4.0 już teraz zauważa, że ​​fabryki stają się coraz bardziej zautomatyzowane i samokontrolujące się, ponieważ wewnętrzne maszyny mogą analizować i komunikować się ze sobą. Uwalnia to Twoich współpracowników, zapewniając firmom znacznie płynniejszy proces, który pozostawia pracowników otwartych na inne zadania.

Przemysł 4.0 – najnowsze wiadomości

24/07 - Przemysł 4.0: dla inteligentniejszych operacji - Zrozumienie rzeczywistych zastosowań przechwytywania danych IIoT...

13/05 - Nie zapomnij o kontaktach międzyludzkich w Przemyśle 4.0 - Stałe doświadczenia klientów, które łączą technologię i kontakt z ludźmi...

04/04 - Główne problemy bezpieczeństwa w przemyśle 4.0 - Opóźnienia sektora wytwórczego w cyberbezpieczeństwie...

29/03 - Dlaczego urządzenia mobilne są sercem przemysłu 4.0 - Przemysł 4.0 lub IIoT zmieni wszystkie sektory, a urządzenia mobilne odegrają ważną rolę...

22 — Wydatki na bezpieczeństwo IoT sięgną 03 miliarda euro do 1 r. — Dane firmy Gartner sugerują, że zwiększona świadomość zagrożeń zwiększa wydatki...

10/03 - Zapomnij o inteligentnych lodówkach: Internet obiektów przemysłowych to prawdziwa rewolucja: Przemysł 4.0 już istnieje i robi duże różnice...

25 - Przemysł 02: ewolucja przemysłowa zamiast rewolucji - Połączone i inteligentne fabryki przyszłości utorują drogę nowej generacji gałęzi przemysłu...

20/02 – Brytyjskie firmy nie są gotowe na Przemysł 4.0 – W Wielkiej Brytanii produkcja niewiele zrobiła, aby objąć automatyzację i inne technologie cyfrowe. .

30 - „Czwarta rewolucja przemysłowa” może odblokować miliardy dla Wielkiej Brytanii - Zgodnie z raportem przyjęcie technologii Przemysłu 10 może być kluczem do głównych nowych korzyści.

Dlaczego przemysł 4.0? Co się stało z przemysłem 2.0 i 3.0?

Przemysł 4.0 nie jest nową technologią ani ideałem biznesowym, ale przeprojektowanym podejściem inspirowanym nowymi przełomami w celu osiągnięcia wyników niemożliwych 10 lat temu.

Jest również znany jako „czwarta rewolucja przemysłowa”, ale co to dokładnie oznacza?

Pierwsza rewolucja przemysłowa doprowadziła Wielką Brytanię do przejścia z rolnictwa na produkcję przemysłową w XIX wieku. Drugi obejmuje okres od lat pięćdziesiątych XIX wieku do I wojny światowej i zaczyna się wraz z wprowadzeniem stali, którego kulminacją jest wczesna elektryfikacja fabryk i wczesne etapy masowej produkcji. Wreszcie, trzecia rewolucja przemysłowa odnosi się do przejścia od technologii analogowej, mechanicznej i elektronicznej do technologii cyfrowej od późnych lat pięćdziesiątych do późnych lat siedemdziesiątych.

Czwarty to ewolucja w kierunku cyfryzacji. Przemysł 4.0 wykorzystuje Internet Rzeczy i systemy cyberfizyczne, takie jak czujniki, do gromadzenia ogromnych ilości danych, które mogą być wykorzystywane przez producentów i producentów do analizowania i ulepszania ich pracy.

Ostatnie postępy w zakresie dużych zbiorów danych i platform analitycznych umożliwiają systemom przeglądanie dużych zbiorów danych i uzyskiwanie spostrzeżeń, które można szybko wydobywać.

Inteligentne fabryki, które staną się sercem Przemysłu 4.0, będą integrować technologie informacyjne i komunikacyjne w celu ewolucji łańcucha dostaw i linii produkcyjnej, która zapewni znacznie wyższy poziom automatyzacji i skanowania. Oznacza to, że maszyny wykorzystują autooptymalizację, autokonfigurację, a nawet sztuczną inteligencję do wykonywania złożonych zadań w celu optymalizacji kosztów i poprawy jakości towarów i usług.

Kto zapoczątkował Przemysł 4.0?

Przemysł 4.0 różni się tym, że nie pochodzi od jednej firmy, ale od rządu. Wspomniano o notatce rządu niemieckiego z 2013 r., Powszechnie uznawanej za jedną z pierwszych „Przemysłu 4.0”.

Dokument strategii zaawansowanej technologii nakreślił plan komputeryzacji produkcji prawie całkowicie bez udziału człowieka. Pomysł naprawdę trafił na pierwsze strony gazet, kiedy kanclerz Angela Merkel entuzjastycznie wypowiadała się o tej koncepcji w styczniu 2015 r. na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, nazywając „Przemysł 4.0” sposobem „szybkiego uporania się z topnieniem świata online”. i świat produkcji przemysłowej”

Do tej pory niemiecki rząd zainwestował około 200 milionów euro (około 146 milionów funtów szterlingów, 216 milionów dolarów amerykańskich lub 278 milionów dolarów australijskich) we wspieranie badań na uniwersytetach, w firmach iw rządach. . Niemcy nie są jedynym krajem, w którym poczyniono postępy.

W Stanach Zjednoczonych istnieje Smart Manufacturing Leadership Coalition (SMLC), organizacja non-profit złożona z producentów, dostawców, firm technologicznych, agencji rządowych, uniwersytetów i laboratoriów, której celem jest zmiana sposobu myślenia stojącego za Przemysłem 4.0.

Jego celem jest zbudowanie otwartej i inteligentnej platformy produkcyjnej dla przemysłowych aplikacji sieciowych. Mamy nadzieję, że ostatecznie umożliwi to firmom produkcyjnym każdej wielkości uzyskanie łatwego i przystępnego cenowo dostępu do technologii modelowania i analizy, które można dostosować do ich potrzeb.

Ile jest wart Przemysł 4.0?

Wszystko, co jest związane z Internetem Rzeczy lub dalszą automatyzacją, jest tego warte. Przemysł 4.0 nie jest inny, analiza ocenia technologię wokół idei jako praktycznie nieskończoną.

Ostatnie dane KPMG oszacowały, że wartość rynkowa komponentów Przemysłu 4.0 przekroczy 4 biliony dolarów do 2020 roku.

Liczba ta jest wyższa niż oczekiwana wartość rynku Internetu Rzeczy (IoT), który według firmy Gartner osiągnie prawie 3,700 biliona euro do 2020 roku.

Uważa się, że firmy na całym świecie będą w stanie skorzystać z Przemysłu 4.0, niedawnego raportu rządowego stwierdzającego, że wykorzystanie tej zaawansowanej technologii może przynieść sektorowi wytwórczemu tego kraju korzyści w wysokości około 445 miliardów euro. około 175,000 XNUMX miejsc pracy.

Wynika to w dużej mierze z pragnienia zwiększenia produktywności i oszczędności kosztów dzięki wykorzystaniu danych w czasie rzeczywistym. Może to być również kolejny obszar, w którym przyszłe technologie, takie jak 5G, będą miały wpływ i zapewnią, że rzeczy „brzęczą” z optymalną wydajnością.

Niezależnie od kosztów, wartość Przemysłu 4.0 wynika z poprawy produktywności i wyeliminowania nieefektywności na wszystkich poziomach, co czyni go jedną z najcenniejszych idei naszych czasów.