Butterfly iQ to kieszonkowy skaner, który może zrewolucjonizować opiekę zdrowotną

Butterfly iQ to kieszonkowy skaner, który może zrewolucjonizować opiekę zdrowotną

W Europie został wprowadzony na rynek nowy, kompleksowy system ultradźwiękowy, zapowiadany jako rewolucyjny postęp w sektorze technologii medycznych.

Butterfly iQ jest uważany za pierwszy na świecie, ponieważ jest wysoce przenośnym, ultraprzenośnym systemem ultradźwiękowym z jedną sondą, który można nosić w kieszeni.

Jakie więc dokładnie są tutaj najważniejsze innowacje? Po pierwsze, istniejące konkurencyjne przenośne rozwiązania ultradźwiękowe wymagają wielu sond do skanowania różnych części ciała (przy użyciu różnych rodzajów fal ultradźwiękowych), podczas gdy Butterfly iQ może zrobić wszystko za pomocą jednej sondy. Dodatkową korzyścią jest dodatkowa wygoda polegająca na braku konieczności wymiany głowic sond.

A te głowice wielosensorowe potrafią być drogie, dlatego Butterfly utrzymuje tutaj koszty na niskim poziomie i jest bardzo konkurencyjny cenowo. Butterfly iQ kosztuje 1,700 euro (i jest oczywiście przeznaczony dla pracowników służby zdrowia), podczas gdy subskrypcje konkurencyjnych przenośnych ultrasonografów mogą szybko przekroczyć ten początkowy koszt.

Dla dodatkowej wygody system ultradźwiękowy Butterfly można także połączyć ze smartfonem lekarza (zamiast konieczności stosowania dodatkowego sprzętu w postaci tabletu, jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych produktów).

Motyl iQ

(Źródło zdjęcia: sieć motyli)

urządzenie zmieniające zasady gry

Butterfly iQ jest już używany w Stanach Zjednoczonych (posiada zgodę FDA na użytkowanie w 13 różnych regionach), a jednymi z pierwszych użytkowników w Wielkiej Brytanii są szpitale Southampton NHS Foundation Trust Hospital, Chelsea Hospital i London General Hospital, Westminster i Northampton.

Dr Paramjeet Deol, konsultant A&E w Chelsea and Westminster Hospital, powiedział: „Butterfly nie jest rewolucją, to zmienia zasady gry. Przed Butterfly rynek urządzeń przenośnych był bardzo, bardzo ograniczony – jakość obrazu nie była odpowiednia, a koszt był wysoki za wysoko.

„Przyjęliśmy ultrasonografię A+E w odpowiedzi na odmowę pacjentów, którzy nie chcieli czekać tygodniami lub miesiącami na podstawowe badania. Faktem jest, że w międzyczasie ich objawy się pogarszają, a ludzie nie chcą czekać i iść na oddział ratunkowy na szukaj odpowiedzi… To pozwoliło nam zapewnić skuteczny sposób krytycznego rządzenia”.

Butterfly posiada również zintegrowaną chmurę zgodną z HIPAA, która umożliwia lekarzom łatwy dostęp do edukacji i współpracę z kolegami, gdziekolwiek się znajdują.

Oczekuje się, że wersja systemu dla zwierząt, Butterfly iQ Vet, zacznie być dostarczana do weterynarzy w USA jeszcze tej jesieni (miejmy nadzieję, że wkrótce potem dalsza ekspansja w Wielkiej Brytanii).