Firmy na całym świecie coraz częściej przyjmują wielochmurowe podejście do przechowywania w chmurze, które według firmy Seagate może być obecnie kluczem do sukcesu biznesowego.

Firma zdefiniowała firmy jako „dojrzałe wielochmurowe” lub nie, przy czym dojrzałe firmy są w stanie lepiej zarządzać kosztami chmury i napędzać innowacje w chmurze.

Seagate twierdzi, że te „dojrzałe” firmy mają wiele przewag konkurencyjnych, w tym przekraczają swoje cele w zakresie przychodów o prawie dwa razy więcej niż ich mniej dojrzałe odpowiedniki.

Jak pozycjonują się dojrzałe firmy multicloud?

Badania firm zajmujących się pamięcią masową sugerują, że dojrzałe firmy działające w wielu chmurach są 6,3 razy bardziej skłonne do wejścia na rynek o kilka miesięcy lub kwartałów wcześniej niż ich konkurenci i prawie trzy razy częściej twierdzą, że ich organizacja ma bardzo dobrą pozycję biznesową.

Co więcej, raport Seagate stwierdza, że ​​te dojrzałe firmy ponad trzykrotnie częściej spodziewają się, że ich wyceny biznesowe wzrosną pięciokrotnie w ciągu najbliższych trzech lat.

„Kiedy próbujesz przetestować związek między działaniami a wynikami za pomocą badań, nigdy tak naprawdę nie wiesz, czy twoja hipoteza zostanie potwierdzona” – powiedział Adam DeMattia, starszy dyrektor ds. badań niestandardowych w ESG. „Raport jasno pokazuje, że organizacja poprzez swoje działania może zmienić zarówno koszty chmury, jak i wyniki innowacji”.

Dodał: „Wyjątkowe w tych badaniach jest to, że widzimy, że połączenie działań kosztowych w chmurze i napędzanie innowacji z modelami operacyjnymi w chmurze może mieć ogromny wpływ na ogólną kondycję firmy”.

Wydaje się, że wiele firm zgadza się z Seagate co do korzyści płynących z podejścia wielochmurowego. Nowy raport firmy Flexera dotyczący stanu chmury wykazał, że prawie wszystkie przedsiębiorstwa przyjęły technologię multicloud, a 93% korzysta obecnie z wielu dostawców usług w chmurze.

Chociaż specjaliści IT dostrzegają korzyści płynące z multicloud, technologia ta wciąż wiąże się z zagrożeniami bezpieczeństwa.

Według firmy Tripwire zajmującej się bezpieczeństwem IT, praktycznie wszyscy (98%) specjalistów ds. bezpieczeństwa odpowiedzialnych za te środowiska wielochmurowe zgłaszają, że poleganie na wielu dostawcach chmury również stwarza dodatkowe problemy z bezpieczeństwem.

Przestrzeń multicloud jest w dużej mierze kontrolowana przez kilku wybranych gigantów świata hostingu w chmurze, w tym Google Cloud, Amazon AWS i Microsoft Azure.

Udostępnij to