Wymagania sprzętowe systemu Windows 11 są zbyt wysokie dla milionów komputerów roboczych

Wymagania sprzętowe systemu Windows 11 są zbyt wysokie dla milionów komputerów roboczych

Firmy, które chcą uaktualnić system do Windows 11, mogą znaleźć się w trudnej sytuacji, ponieważ nowy raport wykazał, że ponad jedna trzecia komputerów roboczych nie spełnia minimalnych wymagań do uruchomienia najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu.

W najnowszym raporcie State of the Business badającym gotowość przedsiębiorstwa do systemu Windows 11, firma Riverbed zajmująca się wydajnością sieci stwierdziła, że ​​34% używanych obecnie urządzeń nie jest w stanie uruchomić systemu Windows 11. Dzieje się tak, ponieważ Microsoft wymaga 4 GB pamięci, 64 GB pamięci masowej. , UEFI Secure Boot, karta graficzna zgodna z DirectX ze sterownikiem WDDM 2.0 i Trusted Platform Module (TPM) 2.0 do uruchamiania systemu Windows 11.

Chociaż pamięć RAM, dyski twarde i dyski SSD można łatwo zaktualizować w większości komputerów biznesowych, brak TPM 2.0 jest głównym powodem, dla którego urządzenia biznesowe będą musiały zostać wymienione, według Riverbed:

„Wymaganie Trusted Platform Module (TPM) 2.0 jest głównym sterownikiem wymiany urządzenia. 10% urządzeń będzie wymagało wymiany z powodu braku TPM 2.0, a dodatkowe 11% będzie musiało zostać uaktualnione, aby uruchomić TPM 2.0 przed uaktualnieniem do systemu Windows 11.”

Wymień, uaktualnij lub przenieś do chmury

Jeśli chodzi o modernizację sprzętu, firma Riverbed stwierdziła, że ​​19,45% urządzeń będzie wymagało aktualizacji pamięci masowej, 11% będzie musiało uaktualnić do TPM 2.0, a 8% będzie musiało uaktualnić do UEFI. Jednak raport ujawnił również, że 12% komputerów roboczych będzie wymagało całkowitej wymiany.

Na szczęście sytuacja nieco się poprawiła, jeśli chodzi o gotowość biznesową do systemu Windows 11. We wrześniu ubiegłego roku badanie przeprowadzone przez firmę zarządzającą zasobami IT, Lansweeper, wykazało, że 44,4% pracy nie kwalifikuje się do automatycznej aktualizacji z systemu Windows 10.

Jak wynika z raportu Riverbed, wykorzystanie systemu Windows 11 pozostaje bardzo niskie wśród firm i wynosi zaledwie 50 000 godzin od czerwca ubiegłego roku do stycznia 2022 roku. Jednak we wszystkich wersjach systemu Windows firmy korzystały z systemu operacyjnego Microsoft od 150 do 200 m. godzin średnio każdego miesiąca.

Firmy, które nie chcą wymieniać istniejącego sprzętu, mają inną opcję, ponieważ mogą przenieść wszystkie swoje obciążenia do chmury, korzystając z oprogramowania i systemu operacyjnego Microsoft za pośrednictwem usługi Windows 365 Cloud PC. Data zakończenia eksploatacji systemu Windows 10 wyznaczona na 14 października 2025 r. oznacza, że ​​firmy wciąż mają czas na aktualizację.

Poprzez ZDNet