Samsung dodaje zwirtualizowane 2G do swojego portfolio sieciowego

Samsung dodaje zwirtualizowane 2G do swojego portfolio sieciowego

Platforma Virtualized Radio Access Network (vRAN) firmy Samsung obsługuje teraz łączność 2G, rozwiązując jeden z największych problemów firmy w sprzęcie telekomunikacyjnym.

Koreański gigant elektroniczny postrzega 5G i przejście na infrastrukturę oprogramowania natywną dla chmury jako główną okazję do wejścia na rynek tradycyjnie zdominowany przez Ericsson, Huawei i Nokię.

W centrum prezentacji Samsung, w przeciwieństwie do innych operatorów, koncentruje swoje zasoby na 4G, 5G i 6G, a nie na starszych technologiach, i może zaoferować kompleksową propozycję, która łączy chipsety, szprychy i rdzenie.

Sieci Samsung 2G

Ale podczas gdy 3G traci na znaczeniu, 2G pozostaje kluczowe dla wielu operatorów w przypadku połączeń alarmowych, jest wykorzystywane w niektórych masowych aplikacjach IoT i oferuje najszerszą platformę dla roamingu międzynarodowego.

Samsung ma nadzieję, że dodając wsparcie dla „wczorajszej innowacji”, jego produkty przypadną do gustu operatorom, którzy nadal polegają na 2G, ale wciąż chcą modernizować swoje sieci. Wirtualizacja oznacza, że ​​2G, 4G i 5G mogą być obsługiwane z jednej platformy, upraszczając infrastrukturę i oszczędzając przestrzeń fizyczną.

„Wirtualizacja 2G będzie skutecznym sposobem dla operatorów i przedsiębiorstw, które chcą skorzystać z tej starszej technologii, umożliwiając operatorom utrzymanie 2G z większą wydajnością wdrażania i zarządzania” — powiedział Kiho Cho, wiceprezes i dyrektor ds. strategii produktów Samsung Networks. „Jest to również optymalny wybór dla rynków, które nie są gotowe na 4G lub 5G, ale nadal chcą modernizować swoje sieci i zabezpieczać przyszłe inwestycje technologiczne.

„Starsze rozwiązania sieciowe 2G są często przestarzałe i zajmują zbyt dużo miejsca, przy mniejszej wydajności operacyjnej. Zastępując tradycyjny sprzęt sieciowy 2G podejściem skoncentrowanym na oprogramowaniu, operatorzy mogą skorzystać na uproszczeniu witryny, scentralizowanej administracji, wydajności wdrażania i oszczędności.

„Wirtualizacja pomaga również zapewnić płynną migrację do bardziej zaawansowanych technologii sieciowych. Gdy nadejdzie czas odejścia ruchu od 2G, operatorzy mogą go stopniowo wycofywać, robiąc miejsce i przydzielając zasoby nowym technologiom. Można to łatwo zrobić za pomocą architektury vRAN, która może w dowolnym momencie włączyć lub wyłączyć 2G i wykorzystać zwolnioną pojemność serwera dla ruchu 4G i 5G, zamiast fizycznego usuwania infrastruktury sprzętowej z lokalizacji komórkowych.