Osiem kolejnych kobiet dodaje oświadczenia do pozwu dotyczącego seksizmu w PlayStation

Osiem kolejnych kobiet dodaje oświadczenia do pozwu dotyczącego seksizmu w PlayStation

Z nowych dokumentów sądowych wynika, że ​​osiem kolejnych kobiet oskarżyło firmę Sony o molestowanie w miejscu pracy, dyskryminację ze względu na płeć i wykorzystywanie seksualne. W oświadczeniach zawarto oskarżenia, że ​​współpracownicy płci męskiej rozpowszechniają w biurze pornografię, kategoryzują wygląd współpracownic i odwiedzają kluby ze striptizem w porze lunchu.

Zarzuty zostały postawione na poparcie pozwu złożonego przez byłą analityk bezpieczeństwa PlayStation, Emmę Majo, w listopadzie zeszłego roku, donosi Axios, twierdząc, że gigant technologiczny „dyskryminuje pracownice, w tym te, które są kobietami i te, które identyfikują się jako kobiety, pod względem wynagrodzenia . i awansu.” i poddaje je zdominowanej przez mężczyzn kulturze pracy”.

Sony zwróciło się do sądu o oddalenie pozwu, twierdząc, że Majo „nie identyfikuje ani jednej polityki, praktyki ani procedury w SIE, która stanowiłaby podstawę powszechnej umyślnej dyskryminacji lub miała dyskryminujący wpływ na kobiety”. W odpowiedzi na tę prośbę stawiło się 8 byłych pracowników i jeden obecny.

Jak donosi Polygon, wśród nich znajdują się twierdzenia dotyczące wykorzystywania seksualnego i dyskryminacji, na przykład braku odpowiedniego zbadania przez Sony zgłaszanych problemów.

Kilka kobiet w swoich oświadczeniach twierdzi, że były obmacywane przez kolegów, a jedna twierdzi, że zmuszono ją do zaprzestania karmienia piersią, ponieważ nie istniały placówki zapewniające odpowiednią prywatność.

Z opinii wynika również, że kobiety pomijano przy awansach, a wiele z nich opuściło firmę ze względu na kulturę korporacyjną.

Adwokat Majo stwierdził, że inne kobiety, które spotkały się z podobnym traktowaniem, „za bardzo bały się mówić o tym, co wydarzyło się w firmie”.

LaComparacion Gaming skontaktowało się z PlayStation w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymało odpowiedzi.

Pozew przeciwko Sony jest następstwem skarg dotyczących wykorzystywania seksualnego i dyskryminacji w innych dużych firmach zajmujących się grami. Activision Blizzard zostaje pozwany przez kalifornijski Departament Sprawiedliwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa w związku z dochodzeniem w sprawie dyskryminacji pracownic przez wydawcę, a w XNUMX roku Ubisoft stanął w obliczu skandalu związanego z niewłaściwym postępowaniem w miejscu pracy.