Oparte na chmurze komputery Mac z cienkim klientem stają się rzeczywistością

Oparte na chmurze komputery Mac z cienkim klientem stają się rzeczywistością
            ¿Su personal realmente necesita equipos comerciales o solo necesita acceso a Mac y PC basados ​​en la nube?  Teradici y MacStadium apuestan a que el futuro es Mac As A Service.</p><h2><strong>Al cliente ligero de Mac</strong></h2><p>Las dos empresas están uniendo sus habilidades para ofrecer este tipo de futuro, que permite a los usuarios acceder a sus Mac desde cualquier dispositivo en cualquier lugar.
Być może nadszedł czas na takie modele. Obecny kontekst to taki, w którym praca zdalna prowadzi do bardziej sprawnej i elastycznej siły roboczej, podczas gdy współpraca asynchroniczna pozwala pracodawcom czerpać z międzynarodowej puli pracowników. Projekty stają się napędzane popytem, ​​a liczba osób zatrudnianych przez firmę może się szybko zmieniać. Jest to scenariusz, w którym sensowne jest uczynienie wdrożenia komputera tak elastycznym, jak aktywacja licencji Office 365 HQ (jest to to samo środowisko, z którego korzystają dziś programiści Apple MDM, co pozwala na bardziej niezaufane urządzenie). Jeśli jednak możesz skonfigurować sprzęt w prawdziwym świecie, możesz go skonfigurować w chmurze. „Modele korzystania z AAS (jako usługi) oferują wiele korzyści firmom ze wszystkich branż: elastyczny dostęp na żądanie do infrastruktury IT, lepszy czas pracy bez przestojów, niższe koszty operacyjne, lepsze bezpieczeństwo, skalowalność”, a nawet zdolność przyciągania talentów z całego świata świat. . Użytkownicy nie muszą już znajdować się w tym samym miejscu, co sprzęt” – powiedział mi Ziad Lammam, wiceprezes Teradici ds. produktów po ogłoszeniu współpracy z MacStadium.

Jakie są wieści?

Podsumowując wiadomości, twórca technologii PCoIP Cloud Access Software, firma Teradici, współpracuje z MacStadium, aby dać użytkownikom i twórcom możliwość zdalnego dostępu do sprzętu Apple, tak jakby znajdowali się na komputerze lokalnym. Możesz więc użyć myszy i klawiatury podłączonej do iPada, aby uzyskać dostęp do w pełni skonfigurowanego komputera Mac w chmurze. Oznacza to, że firmy i przedsiębiorstwa mogą wdrażać wydajne, bezpieczne komputery Mac z systemem macOS Catalina lub macOS Big Sur, umożliwiające zdalny dostęp. Obiecuje się, że środowisko użytkownika będzie bezpieczne, responsywne i zdolne do obsługi przepływów pracy intensywnie korzystających z grafiki. Wszystkie istniejące punkty końcowe PCoIP, w tym klienci macOS, klienci Windows, klienci Linux, zerowi klienci PCoIP i ciency klienci PCoIP będą mogli łączyć się z hostem macOS. Usługa zostanie uruchomiona w połowie 2021 roku.

Wywiad z Teradacim

Lamman z Teradaci opowiedział o tym, co się dzieje w wywiadzie: dla kogo? Widzę nacisk na kreatywnych użytkowników. Zakładam, że oznacza to, że widzisz szansę na rynkach takich jak kodowanie i wyjście wideo, analiza danych i uczenie maszynowe? Czy to jest poprawne? „To jest przeznaczone dla użytkowników komputerów Mac, którzy chcą bezpiecznie uzyskiwać dostęp do swoich aplikacji i elastycznie korzystać z wydajnych komputerów Mac bez martwienia się o zarządzanie infrastrukturą sprzętową. Z pewnością obserwujemy zapotrzebowanie w branży kreatywnej (artyści zajmujący się efektami wizualnymi, animatorzy, montażyści wideo, twórcy gier), a także w innych zastosowaniach graficznych, a także w społeczności programistów (twórcy aplikacji i oprogramowania). " Oczywiście Mac jako usługa przypomina oprogramowanie jako usługę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ale jakie jest idealne uwzględnienie przepustowości, której będziesz potrzebować? „Protokół szyfrowania opracowany przez Teradici (nazywany PCoIP) jest w stanie wydajnie i bezpiecznie kompresować i dekompresować piksele (używamy szyfrowania AES-256) w różnych warunkach sieciowych (dynamicznie dostosowuje się do zmian przepustowości, opóźnień i utraty pakietów) oraz wymagana przepustowość zależy również od rozdzielczości, rozmiaru i liczby wyświetlaczy. To powiedziawszy, idealnie kreatywny użytkownik będzie miał co najmniej 10 Mb/s dostępnej przepustowości lub ponad 50 Mb/s w przypadku aplikacji o bardzo dużej szybkości klatek. " Proszę wyjaśnić PCoIP. Dlaczego jest to ważne dla użytkownika? „PCoIP to popularny protokół zdalnego wyświetlania dla użytkowników, którzy wymagają wysoce responsywnego środowiska komputerowego o wysokiej rozdzielczości. Kompresuje, szyfruje i przesyła tylko wyświetlane informacje w postaci pikseli do szerokiej gamy punktów końcowych, dzięki czemu jest wysoce bezpieczny i żadne dane biznesowe nie opuszczają korporacyjnego centrum danych. „PCoIP oferuje firmom dużą elastyczność, ponieważ ich aplikacje mogą być zlokalizowane i zarządzane w chmurze lub w centrum danych. …Z perspektywy użytkownika nie ma różnicy między pracą na komputerze lokalnym z zainstalowanym oprogramowaniem a punktem końcowym odbierającym strumień renderowania pikseli ze scentralizowanej maszyny wirtualnej. " Co to oznacza dla firm i twórców korzystających z systemu MacOS? „Firmy i twórcy, którzy używają sprzętu Mac i systemu macOS jako preferowanej platformy komputerowej i obliczeniowej, będą mogli łatwo wdrożyć wysokowydajną, bezpieczną technologię zdalnego dostępu do swoich pracowników. Ma to wiele zalet, niezależnie od tego, czy daje pracownikom możliwość pracy z domu, czy ułatwia działom IT zarządzanie zasobami bezpieczeństwa i sprzętem. "

Następny

Chociaż incydenty takie jak MobileMe i .Mac podważają ten argument, DNA firmy Apple zawsze zawierało chmurę. Steve Jobs myślał o tym w firmie NeXT, a Bud Tribble z firmy Apple (wiceprezes ds. To tutaj zawsze chodziliśmy. IPad jest częścią tego losu, ponieważ teraz możemy wyraźnie zobaczyć, że zarówno komputery Mac, jak i iPady używają tego samego układu. Czy jutro będzie lepsza przyszłość? Czy będziemy nosić nasze komputery Mac z cienkim klientem jak okulary przeciwsłoneczne, używając wirtualnej rzeczywistości do interakcji z tymi zdalnymi maszynami? W jaki sposób te modele przyniosą korzyści Twojej firmie? Śledź mnie na Twitterze lub dołącz do mnie w AppleHolic's bar & grill i Apple Discussions na MeWe.
<p>Copyright © 2021 IDG Communications, Inc.</p>