Jak kolejna technologia inteligentnego domu wpłynie na pracę zdalną

Jak kolejna technologia inteligentnego domu wpłynie na pracę zdalną

Praca zdalna była jeszcze kilka lat temu kolejnym niszowym trendem dla niezależnych twórców oprogramowania w Dolinie Krzemowej. Jednak dzisiaj, w kontekście wymuszonej przez koronawirus kultury pracy zdalnej, liderzy biznesowi i pracownicy dostrzegają korzyści płynące z pracy z domu. Koronawirus pokazał nam, że możemy pracować z domu i nadal być produktywni. Liderzy biznesu wdrażają go, aby obniżyć koszty infrastruktury biurowej. Każdego roku Sun Microsystems, twórcy języka programowania Java, oszczędza ponad 68 milionów euro, a wszystko dzięki wdrożonej w 2007 roku polityce pracy zdalnej. Dla pracowników to odświeżająca historia kilku korzyści, które nie są tylko poprawą produktywności ale także większą satysfakcję z pracy. Według ankiety przeprowadzonej przez Fluent pracownicy wymieniają możliwość spędzania większej ilości czasu z rodziną (34%), brak dojazdów do pracy (29%), elastyczny grafik (17%) i oszczędność kosztów (11%). ) jako główne powody, dla których praca z domu jest atrakcyjna. I to wezwanie jest również mocne; Spośród ankietowanych uczestników 44% było skłonnych zgodzić się na obniżkę wynagrodzenia, aby po pandemii nie musieli pozostać w domu w pracy. O autorze Shaul Levi jest założycielem Gamgee Teraz jest jasne, że praca zdalna to coś więcej niż tylko trend. Po pandemii będzie to definitywna kultura pracy. Rzeczywistość ta otwiera nowe wyzwania, ale i możliwości dla firm, pracowników i usługodawców.

Wyzwania pracy zdalnej

Tworząc w pełni funkcjonujące środowisko biura domowego, należy zająć się dwiema kategoriami problemów: efektywnym zarządzaniem i komunikacją online oraz zapewnieniem szybkiej i bezpiecznej infrastruktury do przesyłania danych. Wyzwanie związane z zarządzaniem i komunikacją online zostało już podjęte. Obecnie istnieje wiele rozwiązań do zarządzania i komunikacji online oferowanych przez dostawców na całym świecie. Od narzędzi do zarządzania projektami po rozwiązania ERP dla przedsiębiorstw, platformy do wideokonferencji i współpracy – lista jest długa. Jednak skuteczność tych rozwiązań w tworzeniu idealnego środowiska pracy zdalnej jest zagrożona, jeśli zdalni pracownicy nie mogą łączyć się za pośrednictwem szybkiej i bezpiecznej sieci. W przypadku szybkiego połączenia szerokopasmowego bezpieczny i prywatny transfer danych należy wzmocnić dodatkowymi środkami bezpieczeństwa, z których najczęściej wdrażanym jest VPN.

Bezpieczna sieć domowego biura

Wirtualna sieć prywatna, w skrócie VPN, tworzy bezpieczny kanał przesyłania danych pomiędzy urządzeniami służbowymi do drzwi Twojej firmy, gdzie realizowane są wszystkie zasady bezpieczeństwa. Dane zarządzane przez VPN są w pełni szyfrowane i chronione przed hakerami i włamaniami osób trzecich. Firmy korzystają z VPN, aby łączyć sieci biurowe w różnych lokalizacjach lub udostępniać pracownikom zdalnym oprogramowanie VPN na swoich urządzeniach. W ten sposób mogą mieć pewność, że tylko zaufane i bezpieczne urządzenia mogą komunikować się z serwerami ich biura, unikając w ten sposób ryzyka naruszenia danych lub cyberataku. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań VPN, które pozwalają firmom zapewnić bezpieczny dostęp swoim pracownikom podczas pracy z domu. Rozwiązania te można podzielić na 1) aplikacje VPN instalowane na urządzeniach, 2) dodatki do przeglądarek VPN umożliwiające bezpieczne i prywatne przeglądanie lub 3) routery VPN tworzące chronione sieci Wi-Fi. Problem z obecnie dostępnymi rozwiązaniami polega na tym, że wymagają one znacznego czasu konfiguracji, pewnego poziomu umiejętności obsługi komputera, mają ograniczoną funkcjonalność lub są niepotrzebnie drogie. Na rynku dostępne są jednak nowe i kreatywne rozwiązania, które wykorzystują istniejącą technologię i przekształcają ją w wyrafinowane narzędzie do ochrony prywatności danych. Nowsze umożliwiają pracownikom zdalnym korzystanie z oddzielnej sieci na routerze i tworzenie w pełni chronionej VPN „sieci w biurze domowym”. Firmy mogą zezwolić na dostęp do wszystkich podłączonych urządzeń za pośrednictwem tej zaufanej sieci, tworząc bezpośrednie rozszerzenie środowiska biurowego zgodnie z określonymi zasadami i przepisami w miejscu pracy. Pracownicy mogą wtedy bezpiecznie komunikować się ze wszystkich swoich urządzeń (nawet osobistych), podczas gdy reszta sieci osobistej pozostaje niezmieniona, aby zaspokoić potrzeby innych podłączonych urządzeń w domu.

Preferencyjne przydzielanie przepustowości

Szybkie i stabilne połączenia sieciowe są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania narzędzi pracy zdalnej. Najczęściej jednak wielu pracowników zdalnych boryka się z powolnym i niestabilnym łączem internetowym. Po oddzieleniu „sieci w biurze domowym” od „sieci domowej”, jak opisano powyżej, pracownicy domowi mogą preferencyjnie przydzielać przepustowość sieci w biurze domowym kosztem sieci domowej. Taka konfiguracja zapewnia, że ​​sieć w biurze domowym i wszelka infrastruktura pracy zdalnej, którą obsługuje, otrzymają stosunkowo większą przepustowość sieci. W praktyce pomaga to poprawić wydajność sieci, nawet w okresach, gdy ogólne połączenie sieciowe jest słabe.

Inteligentne biuro

Stworzenie idealnego domowego biura do pracy zdalnej to nie tylko zapewnienie szybkich połączeń i bezpieczeństwo sieci. Idealna praca domowa jest idealna tylko wtedy, gdy jest przemyślana. Inteligentne w tym kontekście oznacza środowisko pracy z domu, w którym przesyłanie danych jest płynne, intuicyjne i bezstresowe. Opracowywane rozwiązania integrują chronione środowisko WFH z inteligentnymi narzędziami XXI wieku, które są „umieszczone” na tym samym routerze. Konsumenci domowi otrzymują następnie usługi takie jak zarządzanie użytkownikami i urządzeniami, wielopoziomowa ochrona cybernetyczna, filtrowanie treści, całodobowa obsługa klienta oraz konsola zarządzania biznesem z zestawem narzędzi WFH. », Całość dostępna poprzez intuicyjną aplikację mobilną. Cyfrowe oczekiwania konsumentów w domu są coraz większe, a nie tylko posiadanie i działające Wi-Fi, a branża odpowiednio reaguje.

Szansa dla dostawców usług internetowych

Podsumowując, nie ma wątpliwości, że trend pracy z domu utrzyma się. Biorąc pod uwagę wiele korzyści (zarówno dla instytucji, jak i pracowników zdalnych), jakie niesie ze sobą nowa kultura, trudno wyobrazić sobie przyszłość, w której nie będzie to miało znaczenia. Dostawcy usług internetowych mogą lepiej wykorzystać tę sytuację, uruchamiając i oferując usługi sieciowe i infrastrukturalne Work From Home wraz z ofertą usług szerokopasmowych. Wielu dostawców oferuje już takie technologie, ale dla dostawców usług internetowych, którzy chcą pójść dalej, celem będzie uruchomienie pakietu usług do pracy w domu, który będzie zawierał pełne funkcje bezpieczeństwa i kontroli systemu. siatka. Będzie to obejmować wszystko, od usług segregacji sieci i usług bezpieczeństwa sieci, usług optymalizacji wydajności i integracji zabezpieczeń przedsiębiorstwa, a wszystko to razem zapewnia pracownikom bogatsze doświadczenia cyfrowe. z daleka.