Nowe funkcje, harmonogram wdrażania i urządzenia, które je otrzymują

| Porównanie Nowe funkcje, harmonogram wdrożenia i urządzenia, które je otrzymają | Porównanie
Oppo zaprezentowało dzisiaj ColorOS 7 w Indiach, gdzie udostępniono wszystkie nowe funkcje, wygląd i harmonogram wdrażania nadchodzących smartfonów. Wygląd oprogramowania smartfonów Oppo był często uważany za nieco nie na miejscu w skądinąd dobrych ofertach. W przypadku ColorOS 7 celem jest poprawa sytuacji przy jednoczesnym zaoferowaniu wielu optymalizacji i nowych funkcji, które powinny pojawić się na większości istniejących i przyszłych smartfonów chińskiego producenta.

(Źródło: Oppo) Ponad 300 milionów aktywnych użytkowników ColorOS na całym świecie, w 140 krajach, używa go w ponad 80 językach. W przypadku najnowszej wersji celem było zapewnienie „płynnego i przyjemnego” działania, które zapewnia stałą wydajność, ogólną stabilność i doskonałą wydajność baterii. Obejmowało to znaczące ulepszenia w zakresie projektowania, bezpieczeństwa i dostosowywania aspektów ColorOS 7.

Kiedy ColorOS 7 pojawi się na Twoim telefonie Oppo?

(Źródło zdjęcia: Oppo) Oppo powiedział, że największa aktualizacja ColorOS będzie również największym wdrożeniem oprogramowania, obejmującym prawie całe obecne portfolio. ColorOS 7 oparty na ograniczonej wersji próbnej Androida 10 wystartuje w listopadzie i docelowo będzie dostępny dla większej liczby telefonów. Spodziewamy się również, że nadchodzące zaawansowane telefony Oppo będą działać z najnowszą wersją oprogramowania. Pierwsza fala telefonów obejmuje Reno i Reno 10x Zoom Edition, które będą kwalifikować się do aktualizacji od 26 listopada. Potem nadchodzą serie Reno2 i F11, w grudniu tego roku. W pierwszym kwartale 2020 roku pojawią się telefony takie jak Find X, Reno Z, Reno 2Z, R17, RX17 Pro i A9. Kolejny kwartał dotyczyć będzie serii F7, F9, R15, A5 2020, A9 2020 oraz K3.

ColorOS dla telefonu Realme

(Źródło zdjęcia: Realme) Realme pracuje nad skórką o nazwie Realme UI, opartą na ColorOS 7, zbudowaną na systemie Android 10. Program beta dla użytkowników X2 Pro rozpocznie się 27 listopada. Publiczne wdrożenie rozpocznie się na początku przyszłego roku, zaczynając od Realme XT i 3 Pro w styczniu, X i 5 Pro w lutym, flagowego X2 Pro w marcu, 3 i 3i w kwietniu, 5 i 5 w maju. , 2 Pro w czerwcu i C2 w trzecim kwartale 2020 roku.

Co nowego w ColorOS 7?

Zacznijmy od tego, co zostało przeprojektowane, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas oglądania. Szybkie ustawienia w menu rozwijanym powiadomień będą teraz pozbawione obramowania i będą miały prostszy wygląd. Nawet inne ikony zostały uproszczone i są zgodne z wytycznymi projektowania materiałów dwukolorowych. Kształty i rozmiary tych ikon można również dostosować. Okno regulacji głośności jest teraz ustawione pionowo i pojawi się bliżej miejsca regulacji głośności. Aby zmniejszyć zmęczenie oczu, wszystkie kolory systemowe były nieco mniej nasycone i bardziej kontrastowe. Dodano nową porcję dynamicznych tapet, które pasują do Twojego kontaktu, pory dnia lub otoczenia.

Strony modalne

Strony modalne (Źródło: Oppo) Jeśli chodzi o stronę audio, Oppo połączyło siły z Epic Sound, aby na nowo odkryć wszystkie interakcje. Dzięki wsparciu ulepszeń dotykowych wszystkie klawisze, suwaki i japonki zareagują nowymi, bardziej zrozumiałymi i przyjemnymi dla ucha dźwiękami. Dźwięki alarmów można dostosować do pogody, gdzie normalna muzyka będzie miała warstwę deszczu lub wiatru. Interfejs został również uproszczony i ujednolicony na różnych stronach systemowych i aplikacjach. Wskazali, że konkretne zadania do wykonania w 4 lub 5 krokach były teraz prezentowane w formie „strony modalnej”, która pojawiała się jako pływający interfejs od dołu i mogła zostać usunięta przez skanowanie lub rozwinięta przez przeciągnięcie. . Oppo wprowadziło skanowanie 3 palców dla zrzutów ekranu w 2014 roku. Teraz przechodzimy do następnego poziomu: zrzut ekranu można udostępnić bezpośrednio, przesuwając palcem w dół na podglądzie i ekranie. wydłużone zamiatanie. Aby wykonać zrzuty ekranu określonych regionów, skanowanie 3 palcami, a następnie długie naciśnięcie wybiera tylko zeskanowaną część.

(Źródło zdjęcia: Oppo) Powtarzając trendy z bieżącego roku, dostępny jest również systemowy tryb ciemny. Jego kontrast zmienia się w zależności od pory dnia. Oppo nazywa to „trybem całodziennym i nocnym”. Ten tryb ciemny może być również używany w trybie ochrony oczu. Według nich większość użytkowników spędza tylko 10% swojego czasu na ekranie głównym i aplikacjach systemowych. Zoptymalizowali wyświetlanie różnych aplikacji innych firm w trybie ciemnym, takich jak Facebook, Messenger, Instagram, Twitter, WhatsApp i YouTube. Ma to zaoszczędzić zużycie baterii o 38%. Animacje również uzyskują lifting dzięki nowemu pakietowi „Quantum High Frame Animation”, który ma sprawić, że animacje i przejścia będą płynniejsze. Spodziewamy się, że będzie to kluczowa część nadchodzących telefonów Oppo z wyświetlaczami o wysokiej częstotliwości odświeżania. Te przejścia można również anulować w trakcie. Animacja ładowania VOOC również zostanie zaktualizowana, aby była bardziej ekscytująca i wizualna.

Jeden z uniwersalnych tematów, który nadejdzie

Jeden z nadchodzących motywów uniwersalnych (źródło: Oppo) Motywy uniwersalne będą dostępne w nadchodzących miesiącach, a także edytor motywów, który pozwoli twórcom łatwo przesyłać swoje dzieła. Byłby stosunkowo duży zbiór darmowych motywów.

(Źródło zdjęcia: Oppo) Jeśli chodzi o wydajność, użytkownicy prawdopodobnie ocenią szybkość reakcji skórki na podstawie uruchomień aplikacji, przełączania awaryjnego aplikacji i gier. ColorOS 7 został zoptymalizowany, aby poprawić wydajność na wszystkich tych frontach. Otwieranie aplikacji zostało przyspieszone o 25% dzięki wstępnemu ładowaniu pamięci podręcznej, co daje ten sam poziom, co tworzenie aplikacji z pamięci. Po otwarciu aplikacje zachowają optymalną wydajność dzięki oMem Priority Management, co zwiększy wykorzystanie pamięci RAM o 40%. Efekt ten będzie kontynuowany w grach, w których planowanie procesora oSense zwiększy średnią liczbę klatek na sekundę o 19% i poprawi reakcję na dotyk o 15%. Wreszcie, rozwiązania UFS+ zapobiegające starzeniu się będą wykorzystywać optymalizacje sprzętu i oprogramowania w celu zmniejszenia fragmentacji aplikacji w czasie. ColorOS 7 zapewnia również aktualizacje dotyczące prywatności i bezpieczeństwa danych. W przypadku aplikacji wymagających określonych uprawnień rozwiązaniem jest wysłanie fałszywych lub pustych informacji. Na przykład, jeśli strona trzecia zażąda dostępu do Twoich kontaktów, możesz użyć ochrony prywatności, aby wysłać utworzone puste kontakty zamiast rzeczywistych kontaktów. Blokada aplikacji i obszar prywatny są zawsze obecne i można je zablokować za pomocą hasła, kodu PIN, odcisku palca, a nawet twarzy. Obraz 1 z 3

(Źródło zdjęcia: przyszłość) Zdjęcie 2 z 3

(Źródło zdjęcia: przyszłość) Zdjęcie 3 z 3

(Źródło zdjęcia: przyszłość) Dodano również nowe funkcje do fotografowania, takie jak AI Beautification 2.0 dla lepszego dopasowania filtrów do otoczenia obiektu i odcienia skóry, tryb Ultra Dark dla lepszych zdjęć w ciemnym otoczeniu, przy jednoczesnej redukcji szumów i poprawa jasności w celu uzyskania ostrzejszego obrazu. . Ultra Steady zostanie również dodany do akcji w grach. Aby sprostać rosnącemu trendowi skracania filmów, vlogów i mediów społecznościowych, ColorOS 7 będzie zawierał edytor wideo o nazwie Soloop, który oferuje funkcje szablonów, muzyki, filtrów, edycji i napisów. Oppo współpracuje również z projektem Google CameraX, który pozwala innym producentom urządzeń zoptymalizować wbudowane aparaty, aby w pełni wykorzystać funkcje aparatu telefonu w obszarach takich jak HDR, czas otwarcia migawki i estetyka AI.

(Źródło zdjęcia: Future) ColorOS 7 wprowadza również określone funkcje na rynek indyjski. DigiLocker, który był częścią rządowego programu Digital India, będzie również obecny natywnie, czyniąc Oppo pierwszym partnerem producenta smartfonów w tej inicjatywie. Ten DocVault jest prywatny, bezpieczny, zaszyfrowany i może zawierać elektroniczne kopie odpowiednich dokumentów. Inne dodatki specyficzne dla Indii obejmują tryb jazdy, który przełącza telefon w tryb NPD i blokuje wszystkie powiadomienia z wyjątkiem aplikacji z białej listy. Music Party pozwoli wielu użytkownikom na jednoczesne odtwarzanie tych samych utworów w zsynchronizowany sposób. Aby z niego skorzystać, wybierz opcję, która wyświetli kod QR, który inni użytkownicy ColorOS 7 mogą zeskanować i dołączyć. Wreszcie, mamy również cyfrowe funkcje dobrego samopoczucia, takie jak Focus i Oppo Relax, które będą dostępne w przyszłym roku.