Ericsson testuje mobilne elektrownie wiatrowe i słoneczne w Niemczech

Ericsson testuje mobilne elektrownie wiatrowe i słoneczne w Niemczech

Ericsson i Deutsche Telekom badają, w jaki sposób wiatr może zasilać sieci komórkowe 5G, aby zmniejszyć emisje i pomóc operatorom radzić sobie z rosnącymi kosztami energii elektrycznej.

Zakład w Dittenheim w Bawarii od ponad roku jest częściowo zasilany przez panele słoneczne o powierzchni 12 metrów kwadratowych. Teraz obie firmy dodały turbinę wiatrową, która może zapewnić do 5 kilowatów dodatkowej mocy.

Połączenie dwóch zrównoważonych źródeł energii oznacza, że ​​teoretycznie obiekt może działać niezależnie od podłączenia do konwencjonalnej sieci elektrycznej, o ile pozwalają na to warunki pogodowe.

Bezprzewodowa moc

System zasilania jest zintegrowany z tym samym systemem zarządzania, co urządzenia Ericsson Radio Access Network (RAN), upraszczając proces instalacji i sterowania, oprogramowanie steruje automatyzacją, zmniejszając ryzyko zagrożeń i umożliwiając optymalne wykorzystanie energii zaoszczędzonej w bateriach. .

W przyszłości partnerzy zwiększą pojemność i środki do przechowywania nadmiaru energii oraz zbadają, w jaki sposób ogniwa paliwowe mogą zastąpić zapotrzebowanie na generatory diesla w trybie gotowości.

„W firmie Ericsson jesteśmy zaangażowani we współpracę z naszymi klientami, aby pomóc im zredukować emisję dwutlenku węgla” — powiedziała Heather Johnson, wiceprezes firmy Ericsson ds. zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności korporacyjnej. „To partnerstwo jest doskonałym przykładem tego, jak osiągamy to dzięki naszym najlepszym w swojej klasie energooszczędnym urządzeniom, które mogą być całkowicie zasilane energią odnawialną.

Jeszcze przed niedawnym wzrostem cen energii operatorzy komórkowi szukali sposobów na zwiększenie wydajności swoich sieci, aby zminimalizować wpływ zwiększonego zużycia danych i spełnić zobowiązania dotyczące zrównoważonego rozwoju. Energia odnawialna jest niezbędna w tym biznesie, chociaż samo 5G jest z założenia bardziej energooszczędnym standardem.

Niedawny raport GSMA wykazał, że branża telefonii komórkowej zakończyła znaczący proces oddzielania ruchu danych od zużycia energii elektrycznej i emisji dwutlenku węgla, przy czym oczekuje się, że 62% branży zmniejszy emisje do końca tej dekady. Ponadto połowa branży zobowiązała się do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 roku.