Ericsson i Nokia wycofają się z Rosji pod koniec 2022 r.

Ericsson i Nokia wycofają się z Rosji pod koniec 2022 r.

Ericsson i Nokia potwierdziły, że całkowicie opuszczą rosyjski rynek do końca 2022 roku w odpowiedzi na inwazję tego kraju na Ukrainę na początku tego roku.

Branża telekomunikacyjna uzyskała zwolnienie z szerszych globalnych sankcji wobec Rosji ze względów humanitarnych, ale obie firmy zawiesiły i ograniczyły działalność wkrótce po rozpoczęciu konfliktu. (otwiera się w nowej karcie)

Ericsson powiedział, że zapewni pomoc finansową osobom dotkniętym wycofaniem, podczas gdy Nokia wcześniej powiedziała, że ​​znajdzie pracę za granicą dla niektórych z jej 2.000 rosyjskich pracowników.

Cisco w Rosji

„Odkąd ogłosiliśmy zawieszenie działalności biznesowej w Rosji na czas nieokreślony w kwietniu 2022 r., ściśle współpracowaliśmy z naszymi klientami i pracownikami nad konsekwencjami” – powiedział TechRadar Pro rzecznik firmy Ericsson.

„Ericsson będzie stopniowo wycofywać swoją działalność biznesową w Rosji, ponieważ będziemy wypełniać nasze zobowiązania wobec naszych klientów w nadchodzących miesiącach. Ericsson zatrudnia obecnie 400 pracowników w Rosji i jesteśmy w pełni zaangażowani w zapewnienie wsparcia finansowego i socjalnego wszystkim pracownikom, których to dotyczy. Wielu naszych pracowników było już na płatnych urlopach.

„Do końca roku zdecydowana większość naszych pracowników w Rosji opuści Nokię, a my opuścimy wszystkie nasze biura” – powiedział agencji Reuters rzecznik Nokii.

„Będziemy utrzymywać oficjalną obecność w kraju do czasu zakończenia prawnego zamknięcia”.

Obie firmy mają ograniczoną obecność w Rosji, przy czym Huawei i ZTE mają znacznie większy wpływ. To ostatnie osiągnięcie oznacza, że ​​dwóch chińskich dostawców prawdopodobnie będzie sprawować większą kontrolę nad rynkiem, chociaż rozwój technologii Open RAN może pomóc operatorom wypełnić lukę technologiczną.

Setki zachodnich firm planowało zamknąć lub sprzedać swoje firmy w Rosji, podczas gdy inne wstrzymały dostawy swoich produktów do tego kraju.

Obejmuje to giganta sieciowego Cisco, który w czerwcu wprowadził tymczasowe zawieszenie na stałe. (otwiera się w nowej karcie)

Via Reuters (otwiera się w nowej karcie)