Czym jest mikroperkusja i z czego się składa?

Czym jest mikroperkusja i z czego się składa? Znakowanie przemysłowe lub mikroperkusja odnosi się do identyfikacji produktów poprzez: loga, teksty lub kody do zarządzania systemami kontroli identyfikowalności. Można tego dokonać za pomocą różnych technologii:

Co to jest mikroperkusja?

Znane jako znakowanie mikroigłami, znakowanie punktowe lub oznaczone mikroperkusją, to przemysłowe znakowanie działa bardzo podobnie do drukarek igłowych (tych starych drukarek o bardzo charakterystycznym dźwięku), tyle że zamiast znakować papier, robi to na twardych elementach, które pozwalają na odkształcenie. Znakowanie mikroudarowe działa na częściach z tworzyw sztucznych, drewnie, miedzi, aluminium, stali nierdzewnej, stali hartowanej i innych. Miękkie materiały amortyzujące uderzenie (takie jak guma) są wykluczone w przypadku mikrouderzenia, ale są dozwolone. tworzywa ABS, PA, PC, PE, BET, PMMA, akryl lub metakrylan, POM – PBT i PP. Mikroperkusja przydaje się w branży stalowej, ponieważ spełnia funkcję we wlewkach i prętach. Znajduje również zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, w przemyśle obróbczym, hutnictwie i producentach maszyn.

Jak to się robi?

Znakowanie metodą mikrouderzeniową odbywa się poprzez a oscylująca końcówka do znakowania co ma wpływ na wybrany materiał. Każde uderzenie punktowe następuje po sobie i z dużą prędkością, generując różnorodne postacie. Elektromagnes wzbudza rdzeń i powoduje, że stempel oznaczający element opada, aby powrócić do punktu początkowego poprzez sprężynę. Znakowanie tego typu nie powoduje naruszenia właściwości fizycznych ani chemicznych materiału.

Zalety znakowania mikrouderzeniowego

Ten rodzaj znakowania przemysłowego ma wiele zalet, m.in.: