Czerwony Krzyż chce, aby jego emblemat chronił kluczową technologię w czasie wojny

Czerwony Krzyż chce, aby jego emblemat chronił kluczową technologię w czasie wojny

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (ICRC) zaproponował cyfrowy emblemat do oznaczania swojej infrastruktury cyfrowej i ochrony przed cyberatakami, takimi jak ransomware, w czasie wojny.

Propozycja (otwiera się w nowej karcie) została ujawniona jako część nowego raportu śledczego organizacji humanitarnej na temat jej cyfryzacji, ponieważ ataki takie jak ransomware stają się coraz bardziej powszechne we współczesnych konfliktach.

W raporcie zatytułowanym „Digitalizacja emblematów Czerwonego Krzyża, Czerwonego Półksiężyca i Czerwonego Kryształu (otwiera się w nowej karcie)” IRC stwierdza, że ​​podobnie jak symbol czerwonego krzyża oznacza wolontariuszy humanitarnych, którzy muszą chronić się fizycznie polu bitwy, numeryczny emblemat identyfikowałby chronione obiekty.

Cyfrowa mgła wojny

Komitet twierdzi również, że „cyberoperatorzy” zasugerowali, że cyfrowy emblemat pomógłby przełamać „cyfrową mgłę wojny”.

W tym celu MKCK zidentyfikował kilka sposobów wdrożenia godła cyfrowego. Emblemat oparty na DNS połączyłby cię z nazwą domeny czytelną dla człowieka, podczas gdy emblemat oparty na IP używałby części adresu IP do identyfikacji chronionej infrastruktury, a także wiadomości wysyłanych przez sieć.

Zasugerował również, że system „ADEM” (Authenticated Digital Emblem) mógłby wykorzystywać certyfikaty, które są uwierzytelniane przez aktorów i mogą komunikować się „poprzez różne protokoły internetowe”.

I chociaż cyfrowy emblemat Czerwonego Krzyża jest w tej chwili tylko propozycją, MKCK twierdzi, że współpracuje z Center for Cyber ​​​​Trust (otwiera się w nowej karcie), Johns Hopkins University i ITMO St Petersburg University w celu zbadania tych implementacji.

MKCK chce również, aby eksperci IT opracowali konkretne sposoby ochrony usług medycznych i humanitarnych przed szkodami cyfrowymi podczas konfliktów zbrojnych. Mówi, że wraz z Australijskim Czerwonym Krzyżem konsultował się z firmami zajmującymi się cyberbezpieczeństwem, urzędnikami państwowymi, ekspertami humanitarnymi i innymi osobami, aby poznać ich punkt widzenia.

„Wraz z cyfryzacją społeczeństwa operacje cybernetyczne stały się rzeczywistością konfliktów zbrojnych” — powiedział Robert Mardini, dyrektor generalny MKCK.

„Nasz mandat ochrony życia i godności ofiar konfliktów zbrojnych wymaga zrozumienia, w jaki sposób te operacje mogą wyrządzić szkody. „Emblemat cyfrowy” to konkretny krok w kierunku ochrony krytycznej infrastruktury medycznej i MKCK w sferze cyfrowej. »