Apple chce przyspieszyć wdrażanie poprawek bezpieczeństwa iOS

Apple chce przyspieszyć wdrażanie poprawek bezpieczeństwa iOS

Jeśli niedawno zainstalowałeś poprawkę bezpieczeństwa na iPhonie lub iPadzie w trybie beta, prawdopodobnie zainstalowałeś fałszywą aktualizację przeznaczoną do testowania najnowszej funkcji Apple, a nie oryginalną poprawkę bezpieczeństwa. .

Zeszłego lata firma Apple wprowadziła nową funkcję dla użytkowników wersji beta, zaprojektowaną w celu szybszego wdrażania poprawek bezpieczeństwa. Zwykle użytkownicy iPhone'a, iPada i Maca muszą czekać, aż Apple opublikuje zbiorczą aktualizację, aby uzyskać najnowsze poprawki luk w zabezpieczeniach.

Na ostatniej konferencji WWDC firma zademonstrowała funkcję o nazwie Rapid Security Response, która rozwiązuje ten problem, umożliwiając użytkownikom pobieranie poprawek bezpieczeństwa w miarę ich udostępniania.

fałszywe plastry

Ale funkcja jest nadal opracowywana i testowana. Niedawno użytkownicy iOS i iPadOS 16.2 beta otrzymali aktualizację o nazwie „iOS 16.2 (a) (20C5049e)”, która, jak Apple potwierdziło w 9to5Mac, nie była rzeczywistą aktualizacją, ale raczej pustą łatką używaną przez firmę w celu sprawdzenia, czy charakterystyka . działa poprawnie.

Teraz gigant z Cupertino wysłał do użytkowników wersji beta drugą aktualizację: „iOS 16.2 (b) (20C7750490f)”. W tej chwili nie jest jeszcze potwierdzone, czy jest to prawdziwa aktualizacja, czy tylko kolejny test.

Dzięki Rapid Security Response kluczowe aktualizacje „mogą być stosowane automatycznie pomiędzy standardowymi aktualizacjami oprogramowania” — powiedział Apple. Kolejną kluczową zmianą jest to, że niektóre aktualizacje nie będą już wymagały ponownego uruchomienia urządzenia, ale zaczną obowiązywać natychmiast po ich zainstalowaniu.

Wraz z systemem iOS 16 firma Apple wprowadziła również unikalną funkcję bezpieczeństwa o nazwie Safety Check, która umożliwia ofiarom nadużyć szybkie i bezproblemowe zerwanie wszelkich więzi ze sprawcami. Kontrola bezpieczeństwa umożliwia użytkownikom między innymi zdalne wyłączanie przesyłania wiadomości na urządzeniach pomocniczych lub wyłączanie śledzenia lokalizacji.

Face ID, funkcja, która pozwala właścicielom urządzeń Apple odblokowywać swoje urządzenia za pomocą twarzy, a nie haseł lub odcisków palców, została również zaktualizowana, aby obsługiwać tryb poziomy. Jak dotąd potwierdzono, że funkcja działa na iPhonie 13 Pro i iPhonie 12 Pro Max.

Przez: 9to5Mac (otwiera się w nowej karcie)