8 ciekawych osiągnięć w technologii IoT.

8 ciekawych osiągnięć w technologii IoT.
Żyjemy w świecie, w którym technologia szybko przejmuje kontrolę nad naszym życiem, i to dosłownie. Kiedy budzimy się rano, mamy pod ręką nasze przenośne urządzenia, które nam pomagają, prowadzą i informują o naszym nowym, lepszym życiu. Internet umożliwił bezproblemową łączność na różnych platformach. Ideał świata jako globalnej wioski został zrealizowany. Istotny wkład w ten postęp wiąże się z szybką ewolucją sektora Internetu rzeczy. Technologia wspierająca IoT szybko się rozwija. Nic dziwnego, że są częścią naszego codziennego życia. Przyjrzyjmy się niektórym najnowszym osiągnięciom w branży obiektów połączonych i zobaczmy, jak ułatwią nam one życie w przyszłości.

1. Embrionalne przetwarzanie brzegowe oddolne

To jedno z najważniejszych wydarzeń w branży Internetu Rzeczy. Wcześniej dane używane z różnych urządzeń w konfiguracji IoT były przesyłane do chmury w postaci surowej. Przetwarzanie brzegowe zmienia się niezwykle szybko. Punkty lokalne (urządzenia pamięci masowej) zlokalizowane w zamkniętym środowisku gromadzą obecnie dane, klasyfikują je i filtrują. Dane te są następnie przesyłane do chmury i cały szereg procesów staje się znacznie szybszy. Zużywa to mniej przepustowości i zwiększa opóźnienia. Dodatkowo zaawansowane procesy IT są regularnie aktualizowane, więc tylko kwestią czasu jest przejęcie przez Edge pełnej kontroli nad chmurą obliczeniową. Zostanie podłączonych kilka mniejszych konfiguracji, aby wszystko przyspieszyć.

Źródło obrazu: Shutterstock Źródło zdjęcia: Shutterstock (Zdjęcie: © Źródło zdjęcia: Wszystko, co możliwe / Shutterstock)

2. Opieka zdrowotna i IoT to idealne połączenie.

Wszystkie aspekty Internetu Rzeczy przynoszą korzyści sektorowi opieki zdrowotnej w taki czy inny sposób. Czujniki i urządzenia do noszenia mogą zbierać i monitorować dane oraz natychmiastowo wysyłać je do przetworzenia. Health monitoruje analizę transferu minut, która może pomóc lekarzom na całym świecie analizować i leczyć problemy. Ogólna populacja staje się coraz bardziej zaznajomiona z technologią, co jest koniecznością w przypadku tych adopcji. Aplikacje mobilne i wirtualni asystenci stają się coraz bardziej powszechne i powszechnie stosowane w codziennych czynnościach. Mamy nawet inteligentne samochody, które mogą przechowywać i przesyłać Twoje dane medyczne, gdy jesteś w ruchu. Możliwości są nieskończone.

Źródło obrazu: Shutterstock Źródło obrazu: Shutterstock

3. Rozwój chmury IoT

Usługi w chmurze stały się niezbędne do wdrożenia IoT. Z tego powodu duże firmy, takie jak Amazon, podejmują rygorystyczne wysiłki, aby dodać więcej ofert do swoich usług przywracania w chmurze w Dockyard. Kilka lat temu firma Microsoft uruchomiła usługę „Azure IoT Edge”, która umożliwia obecnie uruchamianie usług w chmurze na wielu urządzeniach w jednym środowisku, bez konieczności łączenia się z chmurą. W przypadku usług w chmurze funkcje bezpieczeństwa stają się priorytetem, dlatego też giganci technologiczni dokładają większych starań, aby ulepszyć warstwy zabezpieczeń i blokady otaczające funkcje przechowywania danych w chmurze. Trwają prace nad lepszą integracją z chmurą dla usług IoT, zwłaszcza dla nowych urządzeń, dzięki czemu nie trzeba wprowadzać większych zmian strukturalnych. Niedawno firma Google szybko rozwinęła możliwości przetwarzania w chmurze, aby bezproblemowo zintegrować środowiska domowe z asystentem Google Home.

4. Znaczenie Big Data i AI.

Oczywistym jest, że przy dużej ilości gromadzonych danych ich przetwarzanie jest niezbędne. Analiza wszystkich tych danych jest ważna, ponieważ same surowe dane nie mogą być zbyt przydatne. Dlatego zarządzanie Big Data staje się niezbędne i rośnie wykładniczo wraz z postępem IoT. Zastosowanie wszystkich tych danych w rzeczywistych sytuacjach ma znaczny potencjał. Technologie sztucznej inteligencji są agresywnie wykorzystywane przez różne firmy w odpowiedzi na rosnącą konkurencję. Tworzy się zatem silny związek pomiędzy urządzeniami AI, Big Data i IoT a funkcjonowaniem tych podmiotów. Sztuczna inteligencja zajmuje się przetwarzaniem i klasyfikacją największych aspektów Big Data i notuje znaczny wzrost w zakresie prawidłowego ich wykorzystania. Dobre połączenie internetowe jest niezbędne, szczególnie w przypadku analizy dużych zbiorów danych. I nie chodzi tylko o to, to raczej potrzeba czasu, aby złapać pociąg technologiczny. Koniecznie zapoznaj się z dostępnymi świetnymi opcjami internetowymi, które pomogą Ci lepiej zrozumieć nowe trendy.

5. Wprowadzenie systemów operacyjnych IoT.

Od jakiegoś czasu używamy wszystkiego, co Windows i iOS. Jednak wraz z ewolucją Internetu Rzeczy te systemy operacyjne stają się niewystarczające. Aby Internet Rzeczy działał szybko, potrzebne są reakcje w czasie rzeczywistym, a wiele naszych tradycyjnych systemów operacyjnych nie ma takiej możliwości. Technologie IoT wprowadzają także nowe, zaawansowane chipsety, które mogą nie być kompatybilne z obecnymi systemami operacyjnymi. Mając na uwadze te czynniki, przedstawiamy systemy operacyjne obsługujące IoT, zaprojektowane specjalnie z myślą o łączności IoT.

Źródło obrazu: Google

6. Co to jest Google Waymo?

Google Waymo! Brzmi interesująco, prawda? Cóż, Google wprowadziło swój pierwszy samochód autonomiczny o tej nazwie w 2017 roku. I tak, nie wymaga pomocy kierowcy, co jest naprawdę magiczne. Waymo jest doskonałym przykładem tego, co IoT ma na przyszłość. Aby samochód działał i analizował otoczenie w czasie rzeczywistym, w grę wchodzi uczenie maszynowe, zaangażowanie w sztuczną inteligencję i analizę pokładową. Teraz, wraz ze zmieniającymi się czasami, firma wprowadziła na rynek nowe samochody, głównie minivany, które ułatwiają życie mieszkańcom Phoenix w Arizonie. Inżynierowie Google opracowali różnorodne czujniki do analiz krótkiego i dalekiego zasięgu. Jak można się spodziewać, strona oprogramowania zawiera duże sieci złożonych algorytmów, dzięki którym cały proces działa. Krótko mówiąc, projekt zakończył się sukcesem i oferuje obiecujący obraz przyszłości rozwoju IoT.

7. Pojawienie się ekosystemów IoT.

We wszystkich środowiskach systemy IoT muszą współpracować i współistnieć. Dzięki temu będą mogli działać wydajnie i produktywnie. Dane muszą być udostępniane pomiędzy różnymi urządzeniami i platformami. Tworzy się zatem odpowiedni ekosystem IoT. Ekosystemy te rozwijają się szybko na całym świecie i duże organizacje zwracają na to uwagę. Produkty i usługi muszą być rozwijane w taki sposób, aby nie zakłócały procesów zachodzących w ekosystemie i mogły być stale aktualizowane.

8. Implementacja IoT w marketingu.

Firmy marketingowe na całym świecie szeroko wykorzystują rozwój Internetu Rzeczy i Big Data, aby dotrzeć do swoich klientów. Zaawansowana analityka może skuteczniej i efektywniej docierać do nisz. Dzięki przetwarzaniu wszystkich danych za pomocą zaawansowanych obliczeń możliwe jest natychmiastowe poznanie efektów kampanii marketingowych. Firmy będą mogły lepiej określić wydatki, jakie będą ponoszone w poszczególnych sezonach. To tylko kilka aspektów tego, jak IoT ułatwi długoterminowe działania marketingowe. W świecie IoT dzieje się wiele rzeczy, a to tylko kilka przykładów. Nasze codzienne życie ulega radykalizacji i zmienia się każdego dnia dzięki Twojej pozytywnej interwencji. Oczywiście minie trochę czasu, zanim zobaczymy jeszcze więcej zastosowań IoT w naszym codziennym życiu. Robert James, badacz treści w Cox Enterprises