Jedna z najczęściej używanych aplikacji Zoom jest zamykana, ponieważ firma chce unowocześnić niektóre ze swoich ofert dla użytkowników na całym świecie.

Gigant wideokonferencji ogłosił, że zamyka swoją aplikację dla Chromebooków, tanich maszyn z systemem operacyjnym Google Chrome, które stały się niezwykle popularne wśród szkół i uniwersytetów.

Jednak użytkownicy nie powinni obawiać się utraty Zooma na zawsze, ponieważ firma twierdzi, że wprowadza tylko zmianę, aby zbudować coś lepszego.

Powiększ na Chromebooku

„Ta aplikacja nie będzie już oficjalnie obsługiwana po sierpniu 2022 r. Aby dołączać do spotkań w systemie ChromeOS, korzystaj z nowego PWA Zoom dla Chrome” — przeczytaj informację w aplikacji Zoom na Chromebooki, która niedawno zaczęła się pojawiać.

Oczekuje się, że aplikacja zostanie zamknięta w sierpniu 2022 roku, co oznacza, że ​​​​użytkownicy mają jeszcze kilka tygodni na oryginalną ofertę, która została uruchomiona w okresie rozkwitu Zoomu w pierwszych tygodniach i miesiącach pandemii.

9to5Google (otwiera się w nowej karcie), który jako pierwszy zauważył alert, zauważa, że ​​aplikacja Zoom na Chromebooki jest dość podstawowa, oferując tylko standardowy dostęp do rozmów wideo i spotkań bez żadnych funkcji dodanych do innych wersji Zoom. lata.

Firma Google ogłosiła w sierpniu 2020 r., że będzie stopniowo wycofywać aplikacje Chrome na wszystkich platformach, ze wsparciem dla systemów Windows, Mac i Linux, które zakończy się w czerwcu 2021 r. Później zostało to wprowadzone we wszystkich aplikacjach Chrome na ChromeOS do czerwca 2022 r. XNUMX i firma nie akceptuje już nowych aplikacji, a istniejące aplikacje nie są już wyświetlane ani dostępne do pobrania w Chrome Web Store.

Zoom wprowadził progresywną aplikację internetową (PWA) na Chromebooki w 2021 roku, oferując wiele standardowych funkcji znanych użytkownikom na innych platformach, a także zaktualizowany interfejs użytkownika i aplikacje.

Wiadomość pojawia się wkrótce po tym, jak Zoom odnotował ogromny wzrost liczby klientów biznesowych, którzy powiększają swoją bazę konsumentów, ponieważ praca hybrydowa pozostaje popularna.

W swoich najnowszych wynikach finansowych firma podała, że ​​liczba klientów wnoszących wkład przekraczający 100,000 46 euro wzrosła o 198,900% rok do roku, ponieważ obecnie ma około 24 XNUMX klientów biznesowych, co stanowi wzrost o XNUMX% w porównaniu z tym samym kwartałem. rok. .

Udostępnij to