YouTube dla telewizji otrzymuje nowy dźwięk uruchamiania i może dodawać komentarze

YouTube dla telewizji otrzymuje nowy dźwięk uruchamiania i może dodawać komentarze

Jeśli korzystasz z aplikacji YouTube na telewizorze z dużym ekranem, być może zauważyłeś kilka zmian w ciągu ostatnich kilku dni: nowy dźwięk i animacja pojawiające się po uruchomieniu aplikacji oraz możliwość wyświetlania komentarzy obok tego, co oglądasz oglądasz.

Dźwięk jest oficjalny, a YouTube szczegółowo opisał go w poście na blogu (otwiera się w nowej karcie). Potrzebne było coś „żywego, wciągającego i łatwo rozpoznawalnego”, więc YouTube zwrócił się o pomoc do studia dźwiękowego Antfood, aby wymyślić idealny fragment audio.

Według YouTube, trzysekundowy klip zmienia się z „bogatych, podnoszących na duchu tonów, które oznaczają nieodparte przyciąganie grawitacyjne YouTube” do dużego akordu septymowego, który „reprezentuje sposób, w jaki YouTube pozwala odkrywać rzeczy, które naprawdę kochasz”. z czasem pojawiają się w większej liczbie aplikacji YouTube.

Druga zmiana w aplikacji YouTube TV jest nieoficjalna, ale została zauważona na Reddicie – otwiera się w nowej karcie (przez Android Police – otwiera się w nowej karcie)) i oferuje możliwość wyświetlania komentarzy. W TechRadar widzieliśmy również, jak funkcja pojawia się na YouTube na telewizorze z Androidem.

Podczas oglądania filmów masz możliwość wyświetlania komentarzy na pasku bocznym po prawej stronie. Może to być przydatne w przypadku filmów, które mają wiele wątków poniżej linii, którą chcesz przejrzeć, ale nadal musisz uruchomić aplikację mobilną, jeśli chcesz odpowiedzieć na komentarze lub dodać własne.

Jak dotąd YouTube nie przyznał, że funkcja komentarzy jest testowana, ale jest ona wyraźnie widoczna dla niektórych użytkowników. To, czy ostatecznie zostanie udostępnione wszystkim, którzy korzystają z YouTube na telewizorze, dopiero się okaże.

Analiza: pilnuj YouTube

Większość zmian w YouTube i podobnych aplikacjach ma na celu dłuższe obserwowanie aplikacji, co oczywiście zwiększa zaangażowanie i przychody z reklam. Te najnowsze aktualizacje mogą nie wydawać się dużo, ale wciąż mogą coś zmienić.

Dźwięk i animacja startowa Netflix są tak dobrze znane, że coroczna prezentacja treści Netflix nosi jego imię. YouTube ma nadzieję, że jego własny klip wprowadzający (otwiera się w nowej karcie) stanie się tak znajomy dla widzów i stanie się tak sławny, jak jego statyczne logo.

Dodawanie komentarzy będzie miało większy wpływ na rzeczywiste wrażenia z oglądania, ponieważ to właśnie tutaj odbywa się wiele kluczowych dyskusji i debat wokół filmu. W przypadku niektórych klipów komentarze są równie interesujące jak sama treść.

Warto zauważyć, że komentarze można włączać i wyłączać, przynajmniej zgodnie z naszymi testami: nie będziesz musiał przeglądać ich wszystkich, jeśli nie chcesz. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co YouTube oficjalnie powie o tej zmianie, kiedy nadejdzie czas.