Nadchodzą duże zmiany w rozmowach wideo na Androida, ponieważ Google wprowadza pierwszą część aktualizacji, aby zakończyć Google Duo.

Usługa wideokonferencji, wprowadzona po raz pierwszy w 2016 roku, wkrótce stanie się Google Meet, ponieważ firma chce połączyć swoje narzędzia konsumenckie i biznesowe na jednej platformie.

Rozpoczęła się pierwsza faza fuzji dla użytkowników Androida, którzy mogą teraz pobrać i zaktualizować nową wersję oprogramowania, aby dowiedzieć się więcej o tym, co jest dostępne.

Aktualizacja Google Duo

9to5Google(Otwiera się w nowej karcie) zauważyło, że użytkownicy, którzy zaktualizują Google Duo do najnowszej wersji, zobaczą teraz alert po otwarciu aplikacji informujący ich o zmianie.

„Duo właśnie stało się lepsze” – napisano. „Twoja aplikacja Duo zmieni się w Meet z nową nazwą i ikoną oraz większą liczbą funkcji, takich jak efekty w tle”.

Firma udostępniła również link – otwiera się w nowej karcie – aby użytkownicy mogli dowiedzieć się więcej o Google Meet, przedstawiając szereg przydatnych aktualizacji i nowych dodatków.

Obejmują one czat podczas spotkania, stosowanie wirtualnych teł i efektów wizualnych oraz rozpoczynanie rozmowy z maksymalnie 100 uczestnikami.

Użytkownicy muszą tylko zalogować się za pomocą konta Google, aby wypróbować nowe oprogramowanie i wszystkie jego funkcje, ponieważ konta skonfigurowane tylko z numerem telefonu nie będą mogły korzystać ze spotkań.

„Funkcje Google Meet zostaną dodane do aplikacji Google Duo poprzez aktualizacje aplikacji. Do końca 2022 roku zaktualizowana aplikacja Duo zmieni nazwę na Google Meet” – zauważa firma.

Użytkownicy Duo nadal będą mogli korzystać z aplikacji, która według Google zachowa wszystkie narzędzia, dzięki którym stała się tak popularna, w tym wykonywanie połączeń za pośrednictwem numeru telefonu lub adresu e-mail, korzystanie z filtrów i efektów, wysyłanie wiadomości i prośba Asystenta Google o połączenie przy użyciu istniejących urządzeń.

Historia czatów, kontakty i wiadomości wszystkich użytkowników Duo będą nadal zapisywane w aplikacji, dodane przez Google, i nie będzie żadnych nowych aplikacji do pobrania ani dodatkowych opłat do uiszczenia.

Udostępnij to